„S postupem můžeme být spokojení, 3:0 je dobrý výsledek. Výkon sice byl nic moc, ale tři góly nám stačí. Finále bude hezké,“ věří dvaadvacetiletý fotbalista.

Soupeře těsně po postupu neřešil. Výsledek z Hrachovce, který podlehl Slušovicím v penaltovém rozstřelu, neřešil. „Je mi to jedno. Oba týmy jsou nepříjemné a kvalitní,“ ví dobře.

Odchovanec a rodák z Kroměříže se na zlínské Letné představí už potřetí. Jednou si na ligovém stadionu zahrál v rámci mládežnického turnaje coby dorostenec Hanácké Slavie, naposledy tam nastoupil v přípravě proti ligovému Zlínu.

„Vždycky je to tam příjemné. Sám jsem zvědavý, kolik přijde lidí, jestli vůbec někdo,“ přemítá.

I kdyby na Letné bylo prázdno, mají Kvasičtí o motivaci postaráno. Vydali se po stopách Strání, stejně jako soupeř z Uherskohradišťska prahnou po double. „A o to tady jde,“ přiznává s úsměvem.

Fotbalisté Nivnice (žluté dresy) prohrály v semifinále Poháru hejtmana Zlínského kraje s Kvasicemi 0:3.
Kvasice si poradily s Nivnicí, jsou ve finále. Míří na Letnou i za doublem

Našlápnuto mají skvěle. Tým z Kroměřížska po víkendu vládne krajskému přeboru Zlínska, je i ve finále poháru.

„Udělali jsme důležitý krok ke splnění naišhc cílů, ale rozhodovat bude každý zápas,“ ví dobře.

Kvasice se v Nivnici až tolik nenadřely. Přední mančaft I. A třídy skupiny B sužuje na jaře obrovská marodka, ve svátek mu scházelo sedm hráčů z kádru. I když se snažil, čelit soupeři z vyšší krajské soutěže nedokázal.

„Utkání jsme chtěli rozhodnout ještě dřív, ale nedali jsme spoustu šancí. Je škoda, že jsme zahodili čtyři nebo pět tutovek, ale vyhráli jsme, což je hlavní,“ ví dobře.

Sigmund má za sebou krátké působení ve třetí lize. Sezonu a půl byl na soupisce Kroměříže. Nastupoval však hlavně v MOL Cupu. „Ani nevím, jestli mám v MSFL nějaký start,“ tvrdí.

Na návrat do Hanácké Slavie nepřemýšlí. Prodavač elektra chce pomoct Kvasicím k vítězství v soutěži i v poháru, k postupu do divize. „Momentálně máme nejlepší tým, s tímto kádrem se nemusíme divize bát,“ myslí si.

Zdroj: Libor Kopl