Trenér Miroslav Bednařík hodnotil utkání pozitivně, byť vysoké vítězství nijak nepřeceňoval. „Od začátku jsme měli herní převahu, ale nějakou dobu nám trvalo, než jsme se dostali do soustředění obrany Těšnovic, které se soustředily hlavně na bránění. V prvním poločase jsme to s dobýváním měli složitější, po změně stran ale soupeř víc otevřel hru a naši převahu jsme vyjádřili i brankami,“ hodnotí utkání morkovický trenér Miroslav Bednařík.

Přípravný fotbal -
FC MORKOVICE – TJ SOKOL TĚŠNOVICE 5:0 (0:0)
Branky: Oplt 2, Večerka, Knap, Pablo

Jeho tým si tak zvedl náladu po úvodní porážce 0:3 s divizními Skašticemi. Morkovice ale stále zkoušejí hráče na různých postech, kouč Bednařík měl k dispozici i kluky z béčka, kteří se zatím připravují s prvním týmem.

První zimní posilou je Patrik Žourek, který se do Morkovic vrátil ze Zborovic, na zkoušce je Mexičan Pablo.

„Připojil se k nám na soustředění ve Viganticích. On tam byl ubytovaný, sháněl angažmá. Dali jsme mu šanci a uvidíme, jak se mu povede,“ pronesl Bednařík.

Ilustrační foto.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Kádr Těšnovic po podzimní části žádných velkých změn nedoznal. I když někteří hráči chtějí kvůli pracovním povinnostem končit, definitivně se ještě nerozhodli. Ani žádná posila do Sokola nedorazila, devátý tým I. A třídy skupiny B zkouší nějaké nové hráče, ale nic domluveného ani potvrzeného není.

„Všechno je v jednání,“ tvrdí trenér Těšnovic Petr Bíbr.

Celek z Kroměřížska začal se zimní přípravou teprve v týdnu. „Trénovat budeme dvakrát týdně, v jednání je krátké soustředění,“ hlásí Bíbr.

Proti Morkovicím tým obstál pouze v prvním poločase, po změně stran inkasoval pět branek a odpadl. „Úvodní část byla z naší strany dobrá. Vzadu jsme byli kompaktní, soupeře do zakončení až tolik nepouštěli. Po změně stran jsme sestavu prostřídali a dali tam i dorostence. Výkon už byl horší a projevil se rozdíl mezi soutěžemi,“ dodal Bíbr.