Za vytrvalého deště byl na veselské umělce k vidění rychlý a bojovný zápas plný osobních soubojů, jež dokonale prověřily zejména kondiční připravenost obou týmů. Od začátku však jeho ráz spíše udával aktuálně třetí celek jihomoravské I. A třídy, zezadu s přehledem dirigovaný 42-tiletým matadorem Ondřejem Bílou a vepředu s neméně ostřílenými forvardy Alešem Radmilem a Ondřejem Březinou.

„Kvůli angažmá u dorostenek Slovácka nám opět scházel Petr Posolda a pro nemoc i Karel Věžník, na jehož obvyklém postu ve středu obrany zaskočil Patrik Frank,“ hlásí trenér Koryčan Jaroslav Hastík.

Přestože poslední celek zlínské I. A třídy skupiny B tahal spíše za kratší konec, podařilo se mu už v 10. minutě úspěšně dohrát rohový kop, po němž Jindřich Slavíček dlouhým pasem našel volného Tomáše Ryšku až před brankou - 0:1! Trauben mohl vzápětí vyrovnat po laciné ztrátě soupeře v poli, Koryčany ale ochránilo břevno.

„Následně jsme si i my vypracovali dvě příležitosti, Jindřich Slavíček však svůj odvážný průnik nedotáhl a Filipa Hanáka důrazná obrana už vytěsnila, chvíli nato táhlá střela Jaroslava Tesaře zpoza vápna skončila o metr výš, než měla,“ líčí Hastík. Ambiciózní soupeř ze Strážnicka poté roztočil kolotoč, z něhož cíleně vyrážel do odkrytých skulin koryčanské defenzívy a jen zásluhou vychýlené mušky jeho střelců a zákrokům gólmana Lukáše Rottera držel tým z Kroměřížska čisté konto.

Fotbalisté Morkovic si v zimní přípravě poradili s Těšnovicemi.
Přípravný fotbal: Morkovice jasně přehrály Těšnovice, zkouší i Mexičana

„Nic na tom nezměnil ani pokutový kop nařízený ve 23. minutě za zbytečné držení protihráče za dres v našem vápně, neboť jeho exekutor Zbyněk Smetka míč napálil rovněž jen do horní části konstrukce,“ hlásil Hastík.

Koryčanům se z minima šancí málem podařilo vytěžit další gól. Dva samostatné nájezdy Radka Šnajdra však mladý brankář Hroznovky David Motyčka bravurně zlikvidoval a Jakub Eremiáš své nadějné sólo namísto do brány navedl jen k rohovému praporku.

Když se už zdálo, že i do šaten půjdou Koryčany s těsným vedením, na chytrou diagonálu napříč obranou si do šestnáctky šikovně naběhl střelec Ondřej Březina a srovnal na 1:1. Stejný hráč už o pár sekund později pohotově využil i dalšího zaváhání soupeře v obraně a průběžný stav rázem otočil.

„Ve druhé půli se svěřenci zkušeného trenéra Jaroslava Bíly museli obejít bez svého zraněného špílmachra Martina Chrenčíka, ovšem z různých důvodů, včetně výkonnostních a zdravotních, bylo nutné míchat i v naší sestavě. Hra se oboustranně zklidnila a zejména z naší strany začala být i lépe organizovaná v obraně a očividně efektivnější i směrem dopředu. Soupeři jsme toho už tolik nedovolili a naopak se sami dostávali až na dostřel,“ říká Hastík.

V 62. minutě se presink, důraz a přehled vyplatili Filipu Hanákovi, jenž se hned ve svém prvním startu po dlouhé pauze kvůli operovanému kolenu dokázal prosadit gólově i přes dva bránící hráče.

V samém závěru Koryčany včasným vyběhnutím a precizním zákrokem ještě podržel i střídající Karel Koval v bráně, na opačné straně se naopak patnáctiletý elév Jan Maršál své velké příležitosti utkání rozhodnout očividně zalekl.

Herně i fyzicky náročné klání tak vítěze nakonec nemělo.

Fotbalisty Koryčan ve třetím přípravném utkání čeká další kvalitní soupeř, a to podzimní vítěz 1.B třídy skupiny C TJ Topolná. Hrát se bude na umělé trávě v Kunovicích v neděli 18. února od čtrnácti hodin.

Přípravný fotbal -
TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA - FC KORYČANY 2:2 (2:1)
Branky: 43. a 44. Ondřej Březina – 10. Tomáš Ryška, 62. Filip Hanák. Rozhodčí: Malík.
Koryčany: Lukáš Rotter (81. Karel Koval, 86. Maxym Malosh) - Jan Věžník, Roman Sedlář, Patrik Frank, Jindřich Slavíček - Tomáš Ryška, Tomáš Reška, Jaroslav Tesař, Jakub Eremiáš - Filip Hanák, Radek Šnajdr. Dále střídali: Jan Maršál, Lukáš Machala a Jan Elzner. Trenér: Jaroslav Hastík. Vedoucí mužstva: Zdeněk Kneifl.