„Pro soupeře z Hodonínska byl zápas i generálkou před blížícími se jarními odvetami, pro nás pak další potřebnou prověrkou na závěr přípravy. Za přínosné také považuji, že se už hrálo na kvalitní přírodní trávě. Jen mě mrzí, že kvůli četným absencím jsme museli znovu improvizovat a v jedenácti dohráli jen taktak,“ přiznává hostující trenér Jaroslav Hastík.

Navzdory porážce svěřence za předvedenou hru pochválil.

„Vážným varováním je však nebývalé množství děravých okének v obraně. Divácky zajímavý duel ale rozhodla zejména lepší produktivita domácích, na čemž se nejvíc podílela dvojice Petr Šturma s Jiřím Jüstelem,“ míní Hastík.

Sebevědomí Baníkovci za opaskem s čerstvým skalpem krajského rivala z Ratíškovic, jehož deklasovali 7:2, začali zhurta a už v 7. minutě rychlý náběh Jiřího Jüstela za hostující obranu zastavil Roman Sedlář až zatažením ruční brzdy. „Žlutá bez debat, ba mohlo se i červenat,“ ví dobře Hastík.

Koryčany kontrovaly šikovným uvolněním a povedenou střelou Tomáše Rešky z dálky, i tak ale půl metru nad.

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

„Už o deset minut později jsme opět nezachytili průnik naší defenzívou a míč v náruči uzdraveného Lukáše Rottera se ocitl i trochu se štěstím. Zbytek první půle už jsme sice měli v moci, jenže čtyři rohové kopy, dvě trefené tyčky a velké příležitosti Tomáše Rešky, Radka Šnajdra a ani Filipa Hanáka ke gólu nevedly,“ mrzí Hastíka. Naopak v čase největšího náporu Koryčan hbitý Jüstel i napotřetí ukázal záda všem a pohodlně skóroval.

„Po změně stran jsme to proti silnému větru už měli o poznání složitější, přesto jsme vytrvale usilovali aspoň o vyrovnání,“ říká hostující kouč.

V 65. minutě ale snahu celku z Kroměřížska nahlodal další inkasovaný gól, jenž po identickém úniku a nezištné přihrávce Jüstela do odkryté brány zaznamenal osmnáctiletý Jindřich Žurovec.

V závěru měli ještě jisté góly na kopačkách znovu Radek Šnajdr a Tomáš Reška, na spolehlivého Milana Nedvědíka v bráně ale nevyzráli ani protentokrát.

„S ohledem na postupně neutěšený zdravotní stav hned několika hráčů i naši rázem osiřelou střídačku bylo zřejmé, že spravit nelichotivý výsledek už bude těžké,“ dodal Hastík.

Fotbalisté Koryčan svou zimní přípravu zakončí v sobotu 16. března od patnácti hodin v Traplicích.

Přípravný fotbal -
FK BANÍK DUBŇANY - FC KORYČANY 2:0 (1:0)
Branky: 39. Jiří Jüstel, 65. Jindřich Žurovec. Rozhodčí: Chromek. Rohové kopy: 2:6.
Koryčany: Lukáš Rotter (80. Karel Koval) - Jan Věžník, Roman Sedlář, Karel Věžník, Alexandr Bujor - Tomáš Reška, Jaroslav Tesař - Tomáš Ryška, Filip Hanák, Jakub Eremiáš - Radek Šnajdr. Dále střídal: Jan Elzner. Trenér: Jaroslav Hastík. Vedoucí mužstva: Zdeněk Kneifl.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...