„V sazebníku je to za litr slivovice. Takové pokuty nosím moc rád. Je to super, vždycky se to hodí, s kluky to pak vypijeme,“ culí se útočník Zdounek.

I když Přibyl nepatří mezi vyhlášené krajské kanonýry, prospěla mu zimní pauza, ve které se dal fyzicky dohromady, pořádně potrénoval.

Nabral kondici, sílu i sebevědomí, tréninkovou dřinu uplatnil i proti Topolné, kterou srazil třemi ranami.

Poprvé skóroval v 16. minutě, kdy zužitkoval přesnou přihrávku Judase. Těsně před přestávkou se prosadil tečovanou střelou k tyči a svůj výkon korunoval v úvodu druhé půle, kdy míč uklidil do sítě po perfektní akci a přihrávce Moravce před prázdnou bránu.

S chutí hrající Přibyl mohl přidat ještě jeden gól, soupeř mu ale šanci zmařil obranným zákrokem na brankové čáře.

„Kluci v kabině mi pak říkali, že by mě po čtvrté brance už neměli rádi,“ usmívá se.

Ve Zdounkách v neděli vládla velká pohoda. Byla nálada na vtípky. Domácím borcům poslední duel vyšel skvěle, rivala z popředí tabulky zničili 4:0 a díky lepšímu skóre ho v tabulce přeskočili.

„Určitě jsme nečekali, že to bude tak jednoznačné, protože na podzim v Topolné to bylo vyrovnané a my dostali gól až v 95. minutě. Podali jsme vašak poctivý a týmový výkon, soupeře přehráli“ pochvaloval si.

Zdounky tak dvě kola před koncem sezony ztrácejí na vedoucí Uherský Ostroh pět bodů a stále mají šanci skončit první. Kór, když se v neděli představí na hřišti lídra.

Celek z Kroměřížska mohou mrzet zbytečné ztráty se soupeři ze spodku tabulky. „Je to velká škoda. Stačil jeden povedený zápas navíc a mohli jsme být ještě výš,“ ví dobře.

Klabal a spol. ovšem nic nevypuští, rvát se budou až do konce.

„V Ostrohu chceme vyhrát. Soupeři to zadarmo nedáme. Spíš mu chceme přidělat v boji o postup starosti,“ říká s úsměvem Přibyl.

I když soupeři Zdounky chválí, oceňují jeho dobrou hru, tým se nikam nežene, dál chce hrát I. B třídu.

„Samozřejmě chceme zbývající zápasy vyhrát, ale o postupu se nikdo z nás nebaví. Není naším cílem. Chceme hrát hezký fotbal a bavit diváky,“ tvrdí pokorně.

Pětadvacetiletého rodáka ze Zdounek vyšší třída až tolik neláká. I když v mládeži prošel Kroměříží, Koryčany či Holešovem, nyní je šťastný doma. Jinam ho to netáhne.

„Tady mi to vyhovuje,“ přitakává.

Také Přibyl dobře ví, že mezi krajskými soutěžemi jsou značné rozdíly. „S týmy ze spodku I. A třídy bychom hráli asi vyrovnaně, ale další mužstva jsou odskočená,“ tuší.

Plánovač v chropyňských strojírnách v minulosti nosil i dres Zborovic, které po zimním rozpadu mají problémy a sezonu dohrávají pouze z povinnosti.

Přibyl bývalým spoluhráčům nezávidí.

„Kluků ke mi líto, dostávají příděly. Musí to dvě kola vydržet, pak budou mít klid,“ ví dobře.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...