„Z dobrého výkonu mám dobrý pocit, jen mě mrzí, že jsme nedokázali více situací vyřešit lépe a přidat další branky," uvedl na klubovém webu hostující trenér Radovan Budín.

Mladí Hanáci hráli v prvním poločase velmi dobře. „Dokázali jsme být aktivní. Měli jsme velkou ochotu běhat, napadat a po zisku míče jsme byli kvalitní. Dokázali jsme vstřelit krásnou branku a vytvořit si několik dobrých situací k navýšení skóre. Domácí jsme pustili k jedné střele z dálky a několik standardních situací jsme skvěle ubránili," říká spokojeně Budín.

Také nástup do druhého poločasu se hostům povedl. „Vstoupili jsme v podobném tempu jako jsme hráli v první půlce. Dokázali jsme soupeře eliminovat a nepouštět do nebezpečných situací. Navíc jsme si tvořili možnosti k navýšení vedení," pochvaloval si.

Fotbalistky Slovácka slaví branku Anety Poláškové do sítě Liberce.
Fotbalistky Slovácka ve šlágru zdolaly Liberec, upevnily si třetí místo

I když se Slovácko snažilo, na vyrovnání nedosáhlo. Kroměříž už těsný náskok uhájilo. „V průběhu zápasu jsme trochu kondičně upadali, takže bylo nutné dobře vystřídat. Kluci z lavičky ale dodali naší hře zpět potřebnou intenzitu a ve spojení s nasazením celého týmu jsme utkání celkem v poklidu dokázali vyhrát," těší Budína.

Zatímco devatenáctka Kroměříže duel na Slovácku zvládla, mladší dorostenci proti krajskému rivalovi neuspěli, venku padli 0:2. Domácí zaskočili soupeře hned v první minutě, kdy otevřel skóre Peter Holič, pojistku v závěru přidal střídající Adam Beneš.

Hanáci žádnou ze svých příležitostí neproměnili, vyšli střelecky i bodově naprázdno.

Hosté doplatili na nevydařený vstup do utkání. „Hned v úvodu jsme si nepohlídali dlouhý míč za obranu a soupeř nám vstřelil lacinou branku," povzdechl si kouč Hanácké Slavie Petr Sukup.

Fotbalisté Kroměříže (červenobílé dresy) získali ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY další bod.
Kroměříž brala se Spartou B cenný bod, hosty vedl z lavičky asistent Motal

„Následně nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do tempa. Slovácko nás dobrým pohybem trápilo. Postupně jsme ale hru srovnali a začali si vytvářet šance, ale nedokázali jsme je dotáhnout do kvalitního zakončení," mrzí Sukupa.

Hosté ve druhém poločase udělali pár změn v sestavě, což jim sice herně pomohlo, ale i přes mírný tlak na soupeře nedokázali vstřelit branku. Naopak Slovácko v závěru po rychlém protiútoku udeřilo podruhé a vzalo Kroměříži šanci na nějaký bod.

Moravskoslezská dorostenecká liga, 10. kolo -
Starší: 1. FC SLOVÁCKO B - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:1 (0:1)
Branka: 9. Matěj Zmeška. Rozhodčí: Šimoník – Mikulášek, Němec. Diváci: 50.

Mladší: 1. FC SLOVÁCKO B - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 2:0 (1:0)
Branka: 1. Peter Holič, 85. Adam Beneš. Rozhodčí: Mikulášek - Šimoník, Němec. Diváci: 50.