S parťáky ze Slovácka, Zlína a Kroměříže bojovali v Hluku o pohár předsedy Řídící komise FAČR pro Moravu.

„Je to skvělý turnaj. Moc se mi tu líbí. Fotbal v hale je pro mě náročnější, běhá se tu víc než na trávě a je potřeba taky víc přesnosti,“ říká Matěj Vojáček.

Mimoklubovou akci si užil také Šuránek. „Jsem rád, že se se hraje právě v Hluku, kde jsem doma. S kluky je to naše první větší akce v letošním roce. V hale je to rychlejší, náročnější, ale baví mě to,“ líčí.

Za krajský výběr nastoupilo celkem sedm hráčů Slovácka, zbytek týmu tvořily naděje Zlína a Kroměříže.

„Kluboví trenéři poslali nějaké návrhy, tým se dal postupně dohromady. Hlavní zodpovědnost však nese Petr Zapletal,“ říká trenér Ondřej Mrázek.

Kouč mládeže Hanácké Slavie vedl výběr společně s Tomášem Stýskalem a Milanem Hankem.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) na soustředění v Turecku podlehli Rapidu Vídeň 1:2.
Nestandardní sázky na duel Slovácka. Klub se vyjádřil, sudí zajišťovala agentura

Fotbalisté ze Zlínska se v Hluku sešli v pátek v devět ráno, před dvoudenním turnajem absolvovali alespoň jeden trénink. „Klukům jsme ukázali rozehrávky, základní principy hry v hale, kam v Kroměříži ani ve Zlíně moc nechodíme,“ říká Mrázek.

Jelikož jeden z hráčů onemocněl, točili trenéři jedenáct hráčů do pole, k dispozici měli i dva brankáře. „Museli jsme dostřídávat,“ posteskl si Mrázek.

Zdroj: Libor Kopl

Zlínskému KFS pátek vůbec nevyšel. Po smolné porážce s výběrem Pardubicka nestačil ani na soupeře z Královehradeckého kraje a Vysočiny, do druhého dne šel bez bodu.

„Chyběl nám klid na míči a větší zodpovědnost při bránění. Kluci však v soubojích jeden na jednoho ukázali svoje dovednosti. Bylo vidět, že se na malém, stísněném prostoru a v časovém tlaku umí rozhodovat a situace řešit, ale celkově to nebylo dobré,“ uvedl Mrázek.

„V sehranosti ale problém není,“ dušoval se Vojáček.

Naděje ze Zlínska nakonec v domácím prostředí neuspěly. V šesti duelech získali jenom tři body a s jedinou výhrou skončili předposlední. Horší byl jenom výběr Olomouckého KFS.

Dvoudenní klání ovládl suverénní tým jižní Moravy, který ovládl všechny duely. Druhý na Slovácku skončil Moravskoslezský KFS, Třetí byl Pardubický KFS.

Sedmadvacátého ročníku Poháru předsedy Řídící komise FAČR pro Moravu se zúčastnilo sedm krajských výběrů z Moravy a východních Čech.

„Toto je každoroční turnaj výběrů kategorie U14 v rámci celé republiky,“ říká ředitel hluckého turnaje a Grassroots trenér mládeže FAČR Petr Zapletal.

Družstvo Zlínska tvoří hlavně hráči tří střediskových klubů ze Slovácka, Zlína a Kroměříže. „Náš výběr se kontinuálně tvoří od kategorie U13. Kluci se na velkém hřišti účastní mezikrajských zápasů. Na podzim jsme prohráli doma s Pardubicemi a a venku v Ostravě, na jaře nás čekají další tři zápasy,“ hlásí Zapletal.

Veškerá příprava směruje k letní olympiádě dětí a mládeže, která se letos koná na konci června v Českých Budějovicích. „Je to vyvrcholení dvouletého cyklu,“ dodává Mrázek.

O pohár předsedy Řídící komise Moravy 2024
Konečné pořadí: 1. Jihomoravský KFS (6 0 0 – 30:14 - 18 bodů), 2. Moravskoslezský KFS (4 1 1 – 29:18 – 13 bodů), 3. Pardubický KFS (3 2 1 – 15:11 - 11 bodů), 4. KFS Vysočina (3 0 3 – 27:22 – 9 bodů), 5. Královehradecký KFS (2 0 4 – 16:20 – 6 bodů), 6 Zlínský KFS (1 0 5 – 17:21 - 3 body), 7. Olomoucký KFS (0 1 5 – 5:31 - 1 bod).