Talentovaný Afričan zahájil svůj střelecký koncert v 10. minutě, kdy otevřel skóre. Vedení Hanáků v prvním poločase navýšil Lukáš Tureček, dva góly dal po změně stran i střídající Lukáš Gabriel.

Předním ale znovu skóroval i Gorip, který deset minut před koncem zkompletoval hattrick a vzápětí přidal i svoji čtvrtou branku v zápase. Triumf Kroměříže završil Dobiáš.

Dobře rozehraný duel měli i mladší dorostenci Hanácké Slavie. Šestnáctka vedla nad Třincem po prvním poločase 3:1, ale o náskok v závěrečné čtvrthodině přišla a nakonec doma smolně padla 3:4. Obrat hostů završil v poslední minutě Klimek.

Mladší dorostenci Kroměříže jsou v divizi po dalším zaváhání na třináctém místě.

MSDD-E, 23. kolo -
Starší: SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ B – FK TŘINEC B 9:0 (3:0)
Branky: 10., 63., 80. a 86. Rotgak Inuwa Gorip, 17. a 45. Lukáš Tureček, 70. a 84. Lukáš Gabriel, 90. Marek Dobiáš. Rozhodčí: Vlk – Zelený, Kopřiva. Diváci: 44.

Mladší: SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ B – FK TŘINEC B 3:4 (3:1)
Branky: 13. Martin Švestka, 20. Pavel Jakeš, 39. Filip Kolkol – 37. Filip Polášek, 79. Jakub Cieslar, 83. Jakub Bujok, 90. Jakub Klimek. Rozhodčí: Zelený - Vlk, Kopřiva. Diváci: 70.