Moravskoslezská dorostenecká liga, 23. kolo -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ U19 - 1. SC ZNOJMO U19 2:4 (0:2)
Branky: 54. a 66. Tomáš Fuksa - 12. a 60. Martin Březina, 15. Pavel Bartůněk, 88. Jáchym Špalek. Rozhodčí: Tomanec - Svoboda, Sucharski. Diváci: 50.
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ U17 - 1. SC ZNOJMO U17 3:2 (2:1)
Branky: 41. Petr Poltoranos, 43. Aleš Vejtasa z penalty, 65. David Hanslík - 21. Tomáš Drozd, 83. Filip Durda. Rozhodčí: Svoboda – Tomanec, Sucharski. Diváci: 31.

„Prožíváme těžké období. Zachraňujeme se a leží na nás docela deka. I tak jsme se Znojmem odehráli poměrně dobré utkání. Kluci to odmakali, bohužel jsme udělali čtyři individuální chyby, které soupeř potrestal,“ posteskl si asistent kroměřížského trenéra Radovan Budín.

Situace Hanáků v Moravskoslezské lize dorostu není vůbec ideální, sestup by poznamenal všechna mládežnická družstva.

„Ztráta soutěží by byla špatně pro celý klub, který by ale fungoval dál. Máme nachystanou určitou strategii, jak dál, ale pořád zůstáváme ve hře a dokud existuje šance na záchranu, každý v klubu udělá maximum proto, aby se devatenáctka v soutěži udržela,“ prohlásil Budín.

V Kroměříži mají s ročníky 2003 a 2004 dlouhodobý problém, letošní výsledky rozhodně nejsou náhodné.

„Bohužel máme málo kluků a schází nám i dostatečná kvalita. V zápasech většinou nastupují mladší kluci. I proti Znojmu hráli snad čtyři nebo pět mladších dorostenců,“ upozorňuje Budín. „Pro kluky je to náročné, navíc když ještě mají zachraňovat soutěž. Také jejich biologický věk hraje roli. Zatím na to nestačí,“ říká Budín.

Proti Znojmu si ale domácí vypracovali nějaké šance. Klidně mohli jít v úvodu utkání do vedení.

Ještě v úvodní čtvrthodině ale dostali dva slepené góly a pak jen marně dotahovali náskok hostů. Fuksa sice ve druhém poločase dvakrát snížil, ale na vyrovnání už domácí nedosáhli. Výhru Znojma zpečetil v 88. minutě Špalek.

Výhru proti stejnému soupeři si o víkendu připsali alespoň mladší dorostenci, kteří Znojmo porazili 3:2.