„Hodně jsem mu držel palce. Pro mě osobně bylo milé překvapení, že se v nominaci objevil. Je to však velký dříč a poctivý kluk. Do reprezentace se znovu může dostat. Pouze mě mrzí ta tyčka,“ připomněl Štěrba jednu z největších nezužitkovaných šancí na srovnání 2:2.

Společně s Havlíkem si tehdy zahráli druhou nejvyšší dorosteneckou ligu v republice.

„Vydržel jsem tam tři roky. Na konci působení jsem však měl školní praxi v Morkovicích. Hodně komplikací zapříčinilo dojíždění, končil jsem tam v pět a tréninky už nestíhal. Bylo na mě, ať si vyberu. Praxe mě ovšem hodně bavila. Táta to naštěstí už překousl,“ usmívá se zpětně Milan Štěrba, který do A-týmu Kroměříže nikdy nenakoukl.

Fotbalové kariéry ovšem nezanechal. Pět let působil v Morkovicích, se kterými si zahrál I. B třídu. Tým z Kroměřížska momentálně působí v Krajském přeboru, kde po čtyřech odehraných kolech pobývá na 4. místě.

„Rovněž tady to bylo o trénincích. Byl jsem schopný pořádně trénovat jednou týdně, přičemž je potřeba třikrát. Pracuji totiž ve Škodovce jako automechanik,“ popisuje, proč po působení v Kroměříži skončil také v Morkovicích.

„O tom odchodu jsem už několikrát přemýšlel. Když sleduji, jakou disponují partií, tak mě vše mrzí. Mimo jiné tam působí také skvělý Marek Oplt. Určitě je to škoda, byla to mladická nerozvážnost,“ lituje svého ukvapeného rozhodnutí.

Nejen kvůli tomu by si Milan Štěrba ještě jednou rád zahrál ve vyšší soutěži.

„Zkusit bych to chtěl. Mimo jiné jde o pomyslné zdravíčko. Mám určité problémy s koleny, někdy bývají nafouklé dva dny po zápase. Na druhou stranu bych musel podávat takové výkony, jako ve druhém poločase proti Bařicím,“ uvědomuje si Štěrba.

Jak tedy víkendová kanonáda proběhla?

„Konečně jsme se sešli všichni kluci, někteří v minulých zápasech chyběli vinou zranění. Do utkání jsme nastoupili s tím, abychom napravili prohru 4:12 proti Pravčicím. Soupeři se nyní zranil kapitán, který byl nejlepším hráčem Bařic. Výrazně to ovlivnilo průběh zápasu,“ popsal klíčové okamžiky zápasu.

Úvodní poločas jasné výhře nenapovídal. Domácí v něm zvítězili 4:2. Štěrba v něm ke všemu podal nepřesvědčivý výkon. „Z mé strany to bylo hrůzostrašné. Zbrkle jsem přihrál balón, který odskočil. Útočník soupeře šel do brejku a padla z toho branka. Myslel jsem si, že mě trenér stáhne,“ přiznává.

Kouč Josef Smažínka ovšem svého svěřence podržel, zásluhou čehož sledoval čistý hattrick v rozmezí 48. a 60. minuty.

„Rychlejší jsem pravděpodobně nikdy nevstřelil. Hodně mě to však nakoplo,“ těšilo borce, který za sezonu dává v průměru osm až deset branek.

Střední, potažmo levý záložník všechny tři branky vstřelil po podobných situacích.

„Byly to krásně nacentrované míče, které se mi vždy podařilo trefit. Mančaftu to hodně pomohlo, uklidnili jsme se. Přišla další řada tutovek,“ dodal s úsměvem.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...