„Bohužel to na mě spadlo. Pár trenérů jsme sice oslovili, ale nikdo to nechtěl dělat, tak jsem to vzal na sebe. Ještě ale musím k sobě někoho najít, aby mi s tím vypomohl,“ říká Zavadil.

Těšnovice chtějí i v další sezoně hrát nahoře, bavit sebe i fanoušky dobrým fotbalem.

„To je pro nás priorita,“ pronesl Zavadil.

„Příští rok má být reorganizace soutěží. Uvidíme, co se bude dít. My si chceme poslední sezonu v I. A třídě užít, vyhrávat,“ pronesl.

Fotbalisté Těšnovic se na příští ročník začnou chystat v pátek. Trénovat budou dvakrát týdně, v pondělí navíc budou individuálně chodit do posilovny, kde na ně bude dohlížet jejich spoluhráč, kondiční kouč Petr Suchánek.

Trenér Jaroslav Hastík kývl na nabídku Koryčan.
Trenér Hastík kývl na nabídku Koryčan. Z prvního tréninku se vrátil před půlnocí

Kádr celku z Kroměřížska se po minulé sezoně příliš nezměnil. Do Záhlinic odešel Tomáš Mrázek, citelná je ztráta Josefa Mršťáka.

Velezkušený středopolař ve 43 letech ukončil kariéru, věnovat se chce rodině. „Ale slíbil, že když nás bude málo, tak nám vypomůže a ještě nastoupí,“ uvedl Zavadil.

Další opory pokračují. Vedení klubu chce tým především omladit, jednoho bývalého hráče Hanácké Slavie už sehnalo.

Těšnovice by před startem sezony měly odehrát dva přípravné zápasy. Zatímco generálka s Louky je potvrzená, nad duelem s Topolnou se vznáší otazník. „Volali nám, že se možná nedají dohromady,“ přiznal Zavadil.

Do poháru se Těšnovice nepřihlásily, první soutěžní duel tak odehrají na začátku srpna v Nedachlebicích.