Zdejší okresní přebor mužů totiž hraje jen 12 účastníků a i třetí třídy mají včetně finálové nadstavby v plánu odehrát 22 utkání za sezonu.

„Na podzim jsme vedle pěti individuálních odkladů přišli o tři kola. Ta bychom měli odehrát na přelomu března a dubna (28. 3., 4. 4. a 11. 4), přičemž pět individuálně odložených zápasů by mělo být odehráno předtím. V případě Lhoty, která má dva odklady, to bude v termínu 14. a 21. března,“ upřesnil sekretář svazu a člen Výkonného výboru OFS Vsetín Pavel Březík.

Jarní část v srdci Valašska oficiálně odstartuje 18. dubna a dohrána by měla být poslední červnový víkend.

„Vše se samozřejmě bude odvíjet od situace a případných opatření vlády. Každopádně chceme všechny zápasy dohrát a pokud by se tak nestalo, na řadu by přišel přepočet bodového koeficientu a redukovaná tabulka,“ potvrdil Březík, podle kterého se tak může stát dříve, než na konci června.

„Ve třetích třídách, po odehrání základní části někdy v květnu budou nejlepší dva ze skupiny hrát nadstavbu. A zde již může dojít uplatnění tohoto pravidla,“ upozornil Březík.

Pokud budou některá další utkání odložena ne z důvodu covidu a souvisejících opatření, vždy budou muset být dohrána.

„Kluby si musí najít náhradní termín, jinak hrozí i kontumace,“ upozornil sekretář, jenž návrh řešení odkladů prokonzultoval s kolegy formou emailů a na nejbližším setkání by měl být schválen.

„Je to nejspravedlivější ze všech, i nejhorších řešení,“ poznamenal s tím, že v případě mládeže se také pokusí o dohrání všech zápasů. „Zde máme více variant, přičemž se vždy budeme snažit odehrát maximum možného,“ dodal Pavel Březík.