Trenérský štáb Holešova využívá Půčka jako náhradníka, i proto ve svých dvanácti dosavadních startech posbíral jen 163 minut, v průměru tak skóruje minimálně jednou za poločas.

Schopnosti žolíka se mu podařilo využít právě o minulém víkendu, kdy šel na plac v 75. minutě hry. Znovu ukázal, že dokáže být platným členem týmu. „Určitě mi problesklo hlavou, že bych mohl vstřelit gól,“ přiznává.

„Jako útočník je vždycky mým cílem vstřelit branku. Už při rozcvičce jsme si se spoluhráčem Štollem říkali, že bychom ten zápas mohli rozhodnout. A to se nám jako žolíkům povedlo,“ zmiňuje 19letý borec stejně starého parťáka, se kterým necelých 20 minut před koncem zápasu přišel na hřiště.

Dlouho se rozkoukávat nemusel, svoji trefu vstřelil pouhé tři minuty po svém pobytu na hřišti. „Náš bek házel aut z levé strany hřiště na křídlo, ten tělem protečoval míč za sebe přímo mně do běhu. Mně už stačilo si pohlídat na zádech obránce a uklidit míč k tyči,“ popsal Půček vítěznou branku, po které okamžitě přišla chvála. „Trenér mi hned po gólu gratuloval, stejně tak celý tým,“ líčí.

Promo Kanonýr Deníku

Matěj Půček za dospělé naskočil už v minulé sezoně, v šesti zápasech se i jednou prosadil. Co se týče počtu zápasů, nyní dostává větší šanci. „Pomalu si začínám zvykat,“ usmívá se.

„Je to úplně jiný fotbal než v dorostech. Ten dospělý je mnohem soubojovější a je víc dbáno na přesnost, což mně více vyhovuje,“ těší mladého fotbalistu, který už má za sebou i přípravná období.

„Měl jsem to štěstí, že jsem už poslední půlrok v dorostech trénoval zároveň s B-týmem, takže jsem po příchodu věděl, co můžu očekávat. Snažil jsem se chodit pravidelně na tréninky a doufám, že mi střelecká forma vydrží a přidám ještě nějaké branky!“

Za první tým Holešova v divizi ještě nehrál. Měl ovšem možnost jeho kabinu dost zblízka poznat. „Měl jsem pár příležitostí si s A-mužstvem zatrénovat. Kluci jsou minimálně dvakrát rychlejší v přemýšlení, o rychlosti hry ani nemluvím. Je to ovšem skvělá zkušenost. Tréninky byly náročnější a velmi intenzivní, ale zároveň zajímavě připravené, takže mě bavily,“ popisuje své dojmy.

Teprve je na začátku dospělé kariéry. Fotbal však má především pro radost. „Nikdy jsem neměl velké ambice, vždycky jsem se snažil být platným členem týmu a hlavně si užívat sport, který miluju,“ zdůrazňuje Půček, který prozradil i své vzory.

„Jsem velký slavista, takže pro mě to vždycky byl Milan Škoda. Aktuálně je to samozřejmě spoluhráč Standa Uličný,“ směje se na závěr Martin Půček.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...