V sobotu se o tom přesvědčili obránci Luhačovic. Opora Kvasic zničila favorita krajského přeboru třemi přesnými zásahy. Nováček skolil soupeře z lázeňského města 5:0 a po postupu do vyšší soutěže ještě nezaváhal.

„Bylo by krásné skončit první a vyhrát přebor, ale dál stojíme nohama na zemi. Je teprve začátek sezony a my musíme každý zápas pracovat stejně,“ ví Vojtášek.

Kvasice nepatří mezi klasické nováčky, což dokazují hned od začátku sezony. Trenér Petr Bláha má k dispozici kvalitní mančaft, řadu zkušených borců. Právě mezi ně patří i Vojtášek.

„Nějaký rozdíl mezi třídami je. Krajský přebor je kvalitnější, než I. A třída. Na druhé straně to není tak hrozné,“ říká odchovanec Hanácké Slavie Kroměříž.

Kvasice loni uspěly i v konkurenci Osvětiman, v létě se po postupu ještě posílily. Ze Žalkovic přišli útočník Neubert a stoper Netopil, z Kozlovic zase mladík Stratil.

„Hned, jak se mužstvo doplnilo, jsem věřil, že budeme hrát v horní polovině tabulky,“ přiznává pětadvacetiletý křídelník.

V sobotu ale všechny zmiňované borce zastínil, když exceloval při demolici Luhačovic.

„První poločas byl vyrovnaný. Všechno to bylo o prvním gólu, který to zlomil. Jsem rád, že jsme ho dali právě my,“ uvedl Vojtášek.

Kvasice si nějaké příležitosti vypracovaly už za bezbrankového stavu, ale střelecký koncert začal až po přestávce.

„Luhačovice to po inkasované brance otevřely a my jsme tam chodili jeden po druhém,“ řekl autor hattricku.

„Ani nevím, kdy jsem dal naposledy tři branky. Možná někdy v I. A třídě, ale už si nevzpomínám,“ usmívá se.

Kvasickému forvardovi se daří. Všechno ale začalo už minulou sezonu, kdy Vojtášek zaznamenal třináct branek. Teď ve střílení gólů jenom pokračuje. V úvodních čtyřech zápasech krajského přeboru skóroval šestkrát.

„Žádnou metu nemám, ale bylo by hezké, kdybych se stal nejlepším střelcem soutěže,“ vyznal se.

Předpoklady na to má. Rodák z Kroměříže prošel mládeží Hanácké Slavie, pak působil v Kvasicích, Chropyni a Kozlovicích, před třemi lety se do Kvasic znovu vrátil.

„Samozřejmě mě láká i vyšší soutěž, ale kvůli práci nemám čas trénovat čtyřikrát týdně a ještě o víkendu hrát zápas. V Kvasicích jsem spokojený, nemám důvod měnit klub,“ vysvětluje.

Desátník Vojtášek působí u 153. ženijního praporu v Olomouci. Jeho náplní je odstraňování minových polí. Do války se ale nechystá.

„Samozřejmě, kdybych musel na nějakou zahraniční misi, tak půjdu,“ dodal.

Nyní chce ale hlavně bojovat v krajském přeboru a ničit soupeře. Proti Luhačovicím mu to šlo náramně.

Je rychlý. Strašně těžko se chytá, není jednoduché ho bránit, tvrdí kouč Bláha

„Pavla jsem trénoval už v mládeži Hanácké Slavie Kroměříž. Tehdy byl žák a později i dorostenec. V tu dobu byl nadstandardním hráčem. Umí velmi době pracovat s balonem. Má velkou výhodu v tom, že je rychlý. Hraje křídlo, a když dostane balon, umí perfektně přejít jeden na jednoho. Strašně těžko se chytá, není jednoduché ho bránit. Rozhodně nepatří mezi sváteční střelce, góly dává pravidelně. A když se neprosadí střelecky, tak branky připraví. Pro Kvasice je velkou oporou, tahounem mužstva. Pochází z Velkých Těšan, takže ho považujeme za domácího hráče.

Pro tým má velký přínos. Za poslední dva roky se změnil i povahově. Dřív byl trochu divoký, takový střelec, Prostě kluk do party. Teď se více hlídá a lépe na utkání připravuje.“ Trenér Kvasic Petr Bláha