Svoji nadvládu stvrdili divokou výhrou 8:3, závěrečný duel sezony se Štítnou nad Vláří si mohou vychutnat společně s fanoušky, první místo už jim nikdo nesebere.

„Radost je obrovská. Jsem nesmírně šťastný. Před sezonou jsme si dali nemalý cíl, chtěli jsme získat double. Pro spoustu lidí jsme byli za blázny. Někdo nám nevěřil, ale já jsem věděl, že kvalita mužstva je na tuto soutěž nadstandardní, že to zvládnout můžeme. Jsem moc rád, že jsme to dokázali,“ radoval se kouč Kvasic Vlastimil Chytrý.

Krajský přebor, 25. kolo -
FK LUHAČOVICE – FC KVASICE 3:8 (0:3)
Branky: 63. George Amoako, 69. Dominik Rajznauer z penalty, 84. Ondřej Červenka – 3., 53. a 56. Adam Galetka, 33. a 67. Pavel Vojtášek, 36. Ondřej Slaměník, 50. Ondřej Berčík, 90. Lukáš Galus. Rozhodčí: Kovářčík – Zpěvák, Bartoň. Diváci: 80.

Jeho tým tak napodobil loňskou spanilou jízdu Strání, rovněž opanoval obě soutěže.

„Pro Kvasice je to historický úspěch. Poprvé vyhrály pohár i krajský přebor,“ připomíná Chytrý.

Tomu budou odpovídat i oslavy. Veselí propuklo hned na hřišti v Luhačovicích, pokračovalo se cestou do Kvasic, kde se rozjel pořádný mejdan.

„Teď nechám kluky, ať si užijí oslavy, na které se tolik těší. Mají ode mě absolutní svobodu, volnost. Mohou si to užívat a oslavovat, co to půjde,“ říká s úsměvem Chytrý.

Vojtášek a spol. si vychutnali už sobotní duel. V úvodu střetnutí přečkali velkou šanci soupeře, vzápětí šli do vedení a po zbytek utkání excelovali, naprosto dominovali.

„V závěru už to byla exhibice,“ ví dobře Chytrý.

Trenér Vlastimil Chytrý po výhře v Luhačovicích

Trenér Kvasic Vlastimil Chytrý po výhře v Luhačovicích | Video: Libor Kopl

Hosty nerozhodily ani tři inkasované branky, zápas už byl totiž dávno rozhodnutý, ve velkém vedru a před hrstkou fanoušků se dohrával v naprostém poklidu, jen z povinnosti.

„Dneska jsme na to neměli,“ ví dobře luhačovický kouč Martin Bernátek.

Domácí sice začali zhurta, když Slobodian hned v 1. minutě orazítkoval tyč a kapitán Ondřej Červenka hlavičkoval mimo, jenž favorit nepříjemné chvíle přečkal a hned ze své první šance šel do vedení.

Skvělý Strašák vysunul Galetku a ten lídra soutěže velmi rychle uklidnil. Kvasickou pohodu pak ještě znásobili Vojtášek se Slaměníkem.

Za stavu 0:4 nebylo co řešit. „S Kvasicemi jsme si to chtěli rozdat na férovku. Nechtěli jsme doma taktizovat, bránit. Chtěli jsme být aktivní, hrát dopředu. Zápas rozhodla kvalita Kvasic. Hosté na tom byli daleko lépe než my, hlavně proměňovali své šance. Byli lepší, blahopřeji jim k vítězství, i k postupu,“ prohlásil Bernátek.

Borci z lázeňského města nezachytili nástup do druhé půle, v 56. minutě to bylo po hattricku Galetky už 0:6!

Záložník Kvasic Tomáš Strašák po výhře v Luhačovicích

Záložník Kvasic Tomáš Strašák po výhře v Luhačovicích | Video: Libor Kopl

Hosté zvonili, prostřídali, čehož soupeř využil alespoň ke zkorigování výsledku, zmírnění debaklu.

Prosadil se nejen Amoako či kapitán Červenka, první gól mezi muži si připsal Dominik Rajznauer. Talentovaný dorostenec proměnil pokutový kop, který mu nechal Slobodian.

„I přes vysokou porážku musím vyzdvihnout výkon našich mladých kluků, kteří se v takto těžkých zápasech učí. Je to pro ně důležité. Je to naše mládí, na kterém chceme v budoucnu stavět,“ říká Bernátek.

Za hosty se po změně stran trefili také Berčík s Galusem, hokejové skórem ale nikdo neřešil.

Kvasice si užívají triumf, kouč Chytrý se po víkendu vrhne na posílení mančaftu. Tým z Kroměřížska by měl jít do divize s několika novými tvářemi.

„Mám vytipované nějaké hráče. Dokud to nebylo jisté, tak jsem je nechtěl oslovit. V pondělí je budu kontaktovat. Věřím, že tři přijdou,“ uvedl Chytrý.

Jinak chce ale ve vyšší třídě sázet na stávající opory, současný mančaft. „Mužstvo jsme posílili už v zimě. Chci, aby si divizi zahráli hlavně kluci, kteří si ji vybojovali,“ dal známý trenér.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...
Fotbalisté Kvasic zvítězili v Luhačovicích 8:3 | Video: Libor Kopl