„Jakmile skončila omezení, tak jsme ihned začali pracovat po skupinkách. Nyní znovu trénujeme od čtrnáctého července. Upřímně jsem však zklamaný z přístupu hráčů, a to především v tréninku. Netuším, na co čekají, jestli přijde ta správná doba. Nicméně věřím, že to pochopí zavčas,“ uvedl Bláha k přípravnému období před novou sezonou.

Naposledy se jeho svěřenci střetli s divizním Slavičínem, se kterým v pátek prohráli 2:4. Proti favoritovi vypozoroval, na čem je do začátku nového ročníku ještě zapracovat.

„Musíme se více zapojovat do kombinace. Až moc to zkoušíme jeden na jednoho. Čekáme, co provede soupeře, do soubojů chodíme zbytečně. Je potřeba daleko větší nabídky, aktivnějšího pojetí a zrychlení hry. Trvá nám dlouho, než se dostaneme z defenzívy do útoku,“ vyjmenoval nemalé rezervy svého týmu.

Kroměřížský rodák má situaci o to složitější, že od podzimní části uplynulé sezony napočítal pět odchodů. Tým opustil Ondřej Stojaník a jeho jmenovec Šillinger, Tomáš Netopil, David Moravec a Pavel Musil. Nemuselo by se však jednat o jediné ztráty.

„Mým osobním přáním je, aby zůstal Karel Lepša. Tým málo komunikuje, v podstatě tu není nikdo, kdo by kluky usměrnil. O to více budeme spoléhat na kolektiv. Mladí hráči tomu dají živou vodu a pomůžou těm zkušenějším,“ věří Bláha v sílu kolektivu.

Do týmu by naopak mohl přijít ještě jeden hráč. „Jedná se o borce z Kroměříže. Všechno je však teprve v jednání,“ nechtěl prozatím konkretizovat jméno potenciální posily.

Už v polovině srpna přitom fotbalistům Kvasic začíná mistrovská sezóny v Krajském přeboru. V té uplynulé ve třinácti zápasech nasbírali pětatřicet bodů. Sezónu jim posléze ukončila pandemie koronaviru.

„Situace tak nastala, pravidla musíme respektovat. Samozřejmě nás mrzí, že jsme daný ročník nemohli dohrát do konce. Rozhodně to však není tak, že bychom byli zdrceni. Měla nás čekat hodně těžká utkání,“ uvědomuje si Bláha.

Vzhledem ke zpřísňujícím se vládním opatřením a výskytu koronaviru ve sportovních mužstvech se znovu naskýtá otázka, zda se nový ročník Krajského přeboru zvládne odehrát v řádném termínu.

„Začíná se to komplikovat. Každopádně se to nedá ovlivnit. Můžete se s někým potkat náhodně nebo si virus přenesete z práce na hřiště. Nejsme profesionálové, takže soutěž se klidně může pořádně natahovat,“ vyjádřil se Bláha k ožehavému tématu.

Pokud vše proběhne podle plánu, tak Kvasice čeká náročný ročník. Ostatní týmy se budou chtít na loňského lídra vytáhnout.

„Všichni od nás budou hodně očekávat, zůstáváme však nohama na zemi. Musíme být poctiví. Hodně mančaftů na nás bude nachystaných. Je otázkou, jak vše zvládnou mladí hráči v hlavách. Nemůžeme mít jiný cíl, než se pohybovat v horní polovině tabulky,“ dodal na závěr trenér, který v současnosti působí také jako kouč u ženského týmu Slovácka.

Autor: Radek Štohl