Trenér Kroměříž B Karel Heinz byl po derby spokojený. „Zápas se mi hodnotí dobře. Předně musím říct, že byla pěkná divácká kulisa, lidí na derby přišlo dost. Těšnovice to vzaly zodpovědně, odehrály proti nám moc dobrý zápas, za což jsem rád. Hosté pozorně bránili, snažili se co nejdéle udržet solidní výsledek, aby až do konce měli o co hrát, což se jim splnilo," prohlásil domácí kouč.

I. A třída sk. B, 11. kolo -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ B - TJ TĚŠNOVICE 3:1 (2:0).
Branky:
22. Charles Stanley Chukwudi, 45. Matheus Goncalves, 62. Martin Surynek - 53. Radek Janoštík. Rozhodčí: Rybka - Zicháček, Vymazal. Diváci: 150.

Hanácká Slavia si však proti okresnímu rivalovi vypomohla borci z druhé ligy. Kromě brankáře Gergely nastoupili také Chukwudi, Stoklásek, Dočkal, Goncalves či Vyhlíd.

„Kluky jsem pochválil, k utkání přistoupili zodpovědně. Někteří ale pořád nechápou, že se díky výkonům v béčku mohou dostat i do sestavy áčka," uvedl Heinz.

Těšnovice s nasazením borců z profesionální soutěže počítali, celkový počet je ale překvapil.

„My jsme Kroměříži vyšli vstříc ohledně změny termínu, domácí ale využili reprezentační přestávky a do zápasu nastoupili s šesti druholigovými hráči. Z domácí sestavy musím vyzdvihnout Chukwudiho, který byl rozdílový hráč. I na dalších ale bylo vidět, že jsou někde jinde," prohlásil hostující trenér Petr Bíbr.

Fotbalisté Kunovic (žluté dresy) v 10. kole krajské I. A třídy skupiny B zdolali Kroměříž B 3:2.
I. A třída sk. C: Zborovice ztratily vedení 2:0, Těšnovice přestřílely Jiskru

I když Těšnovicím chyběli Majkrič, Urubek nebo Doleček, popasovali se s těžkou šichtou velice dobře a favoritovi vzdorovali. „Na to, jaký máme věkový průměr, tak jsme odehráli výborné utkání. Cením si toho, jaký kluci podali výkon," uvedl Bíbr.

Domácí sice měli v poli viditelnou převahu, vyložených šancí ale nebylo tolik jako v některých předcházejících zápasech. „Samozřejmě nějaké tutovku jsme zahodili, ale nebylo to o tom, abychom soupeři dali nějakou velkou dardu. Výsledek odpovídá dění na hřišti," říká Heinz.

Jeho tým šel do vedení ve 22. minutě, kdy otevřel skóre Chukwudi, pojistku přidal až těsně před přestávkou Brazilec Goncalves.

„Nás mrzí hlavně inkasovaná laciná druhá branka chvíli před koncem poločasu," přiznává Bíbr.

Divizní fotbalisté Skaštic (ve žlutém) potřetí v řadě prohráli, v sobotu ve Vsetíně ale sahali po bodu.
Skaštice v derby s velkoklubem ostudu neudělali. Potřetí v řadě ale padli

Hostům se sice po změně stran Janoštíkem, který vymotal protihráče a krásně zakončil, snížit, Kroměříž ale po soupeřově ztrátě a brejku dala zásluhou Surynak gól na 3:1 a zbytek utkání si v klidu pohlídala.

„Soupeř byl lepší, vyhrál zcela zaslouženě. Přes prohru ale musím celý tým stejně jako diváky pochválit. Kulisa byla slušná. I když šlo o městské derby, nijak vyhrocené to nebylo," pronesl Bíbr.

Domácí mrzelo jen zranění kapitána Radka Petra, jenž si poranil koleno a musel střídat. Také jeden z hostujících hráčů utkání nedohrál.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Fotbalisté Kroměříže B díky výhře zůstanou po víkendu druzí za suverénní Nivnicí, Těšnovice jsou osmé.