Oba góly svižného duelu, který se v pátek večer odehrál na umělé trávě, padly v závěrečných pěti minutách. Juniorku Hanácké Slavie poslal do vedení střídající Michal Vaněk, za hosty v nastaveném čase srovnal obránce Martin Jančařík.

„Kdo by nebyl zklamaný, když o výhru přijde z poslední standardní situace. Na druhé straně kluky musím i před nezvládnutý závěr pochválit. Herní projev i přístup hráčů byl velmi dobrý," říká trenér Kroměříže B Karel Heinz.

Hanáci šli do posledního letošního utkání s velmi mladým týmem, bez posil z druholigového mužstva, které se chystalo na sobotní šlágr s brněnskou Zbrojovkou.

I. A třída sk. B, dohrávka 1. kola -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ B - SK SLOVÁCKÁ VIKTORIA BOJKOVICE 1:1 (0:0)
Branky: 86. Michal Vaněk - 92. Martin Jančařík. Rozhodčí: Veselý - Zalabák, Vymazal (Frajt). Diváci: 68.

„Z áčka jsme neměli nikoho, šanci dostali talentovaní kluci z dorostu, pro které to byla velká škoda. Když nepočítám brankáře Lebánka, nejstarším hráčem byl střídající Jan Zlámal, který je ročník 2001. Zbývají kluci byli mladší," uvedl Heinz.

Domácí tým si i tak v zápase vytvořil územní převahu. Soupeře převyšoval v pohybu i v kombinaci.

„Celé utkání jsme byli lepší. Hosté sice relativně dobře bránili, my jsme ale ve druhém poločase vystupňovali svůj tlak a dali vedoucí branku. Jenom škoda, že se tentokrát neprosadil střelec Fuksa. Mohli jsme soupeři odskočit na větší brankový rozdíl a zápas rozhodnout," říká Heinz.

Bojkovice, které si téměř žádné vyložené šance nevypracovaly, udeřily až v nastaveném čase. První standardní situaci sice fotbalisté Kroměříže ubránili, po další ale inkasovali.

V 92. minutě se prosadil obránce Jančařík a bylo to 1:1.

„Štěstí, které nám chybělo třeba v Nedašově, tentokrát bylo na naší straně. Pro nás je to zlatý bod," ví dobře kouč Slovácké Viktorie Martin Kolář.

Trenér Martin Onda
Strání mi přirostlo k srdci, moc váhat ale nešlo, přiznává trenér Onda

Svěřence po nerozhodné rozlučce chválil za dobře odpracované utkání. „Hrálo na umělé trávě, takže hra byla hodně rychlá. Musím pochválit Kroměříž za to, jakým způsobem hrála," pronesl Kolář.

„Domácí byli šikovní na balonu, hráli v tempu, velice dobře. My jsme se snažili přizpůsobit, držet s nimi krok, ale v prvním poločase jsme neudrželi vpředu balon a byli místy pod obrovským tlakem," hodnotí.

„Ve druhé půli jsme se sice zlepšili, ale nebyli vůbec nebezpeční, kdežto Kroměříž zvyšovala obrátky. Nám ke konci už docházely síly, bylo to pro nás hodně náročné. Jsem rád, že jsme se ani po inkasované brance nesložili a nakonec urvali bod," těší Koláře, který postrádal Křižku, Vaculu a Petra Gaga.

Béčko Kroměříže se i přes další domácí ztrátu díky lepšímu skóre dostalo před Dolní Němčí, přezimuje druhé, Slovácká Viktoria má o dva body méně a je čtvrtá.

„S podzimem jsem spokojený. Kluci udělali kus poctivé práce, na kterou v zimě zkusíme navázat. Pokusíme se ještě zlepšit," slibuje Kolář, který se týmu ujal před letošní sezonou, když ve funkci nahradil hrající trenéry Urbánka a Vaculu.

Trenér Martin Onda opouští divizní Strání a stěhuje se do Kroměříže, kde povede Hanáckou Slávii.
Kroměříž našla náhradu za trenéra Červenku. Ze Strání přichází kouč Onda

Kroměříž měla před letošním ročníkem ty nejvyšší ambice, po minulých sezonách ale přišly ztráty, porážky i menší trable

„Role béčka v profesionálním klubu je strašně těžké uchopit. Tým funguje v šesti lidech, které jednou doplní kluci z druholigového áčka, podruhé zase dorostenci. Mužstvo je pokaždé jinak složené, nemůžete se spolehnout na součinnost, souhru," upozorňuje Heinz.

Vedení Hanácké Slavie se navíc snaží uspokojit i potřeby okolních klubů, se kterými spolupracuje a kam posílá své další hráče. „I proto výsledky nejsou tak ucelené, jako v minulé sezoně. Na druhé straně soupeři jsou kvalitní, nemáme to jednoduché," říká.

I když v Kroměříži boj o další postup nebalí, případný neúspěch je v další práci neodradí.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

„Když se na jeden rok zastavíme v I. A třídě, nic neděje," tvrdí Heinz.

„Před námi je ale ještě třináct zajímavých utkání, ve kterých se pokusíme získat co nejvíce bodů. Ztráta sice vypadá hrozivě, ale osm bodů nic není," dodává.