ŠTÍTNÁ – HOLEŠOV 2:0 (2:0)

Štítná se vrhla do zápasu aktivně a po rohu se prosadil Liška. To domácí uklidnilo a trošku se stáhli. Hrozili však ze standardních situací, kdy každá zaváněla brankou. Navýšení přišlo po jedné z nich, když nádherný centr Lišky proměnil hlavou Hrnčiřík. Poté měli i Holešovští dvě velké příležitosti. Nejprve výtečně zasáhl domácí brankář a poté hostující útočník nezvládl v dobré šanci kop a přestřelil branku. V druhé půli hráli domácí v klidu zezadu. Nepouštěli soupeře do vážnějších šancí a v poklidu uhájili výhru.

Branky: 2. Liška, 29. Hrnčiřík. Rozhodčí: Schürmacher, 150 diváků. Štítná: Vaculík – Králík, Sloboda, Kořenek, Chovančík V., Hrnčiřík J. (73. Malaník), Spáčil, Liška T., Hrnčiřík Š. (68. Liška J.), Maniš (78. Černý), Zvoníček (87. Krůžela). Holešov: Janalík – Uličný (54. Kotas), Charuza, Čep, Bejtkovský (84. Sumec), Křenek, Dubec, Polomík, Čada (64. Zakopal), Matulík, Vymětal.

MORKOVICE – BORŠICE 14:0 (7:0)

Hosté hráli od 31. minuty, kdy už ale na výsledkové tabuli svítil stav 4:0, bez vyloučeného brankáře, který za tu dobu dokázal vyrobit dvě penalty. Hrálo se prakticky celý zápas na jednu branku. Boršičtí se na polovinu soupeři dostávali jen při dlouhém výkopu brankáře. Kdyby domácí dokázali proměnit ještě polovinu dalších šancí, výsledkem mohlo být klidně přes dvacet branek.

Branky: 40., 42., 48.,87. Tesař, 6. (pen.), 47., 85. Knap, 8, 9. a 65. Oplt, 20. Judas, 25. Kapounek, 31. Rozsypal (pen.), 52. Chalupa. Rozhodčí: Ševčík, 149 diváků.

Mistrovská kopaná

SKAŠTICE – PROVODOV 3:2 (1:1)

Hned ve 2. kole a domácí premiéře se nováček dočkal prvních bodů a šťastného vítězství. Do vedení šel ale po čtvrt hodině zkušenější soupeř, když střelu Urbánka do tyče dorazil do prázdné brány Haloda. Podobná situace se o šest minut později opakovala na druhé straně, kdy vyrovnal Mynarčik. „První půle byla neurovnaná, my podali hrozný výkon,“ neskrýval nespokojenost kouč Provodova Josef Rak. Po přestávce nováček dál dřel a dočkali se po náhodné akci a téměř vlastenci vedení Gojšem. Provodov poté přeskupil sestavu a vyrovnal pět minut před koncem Halodou. O šťastné výhře rozhodli bojovnější domácí ve druhé minutě nastavení, kdy se „koníčkem“ k vzdálenější tyči opět prosadil Jan Gojš. „Za příkladnou bojovnost si domácí šťastné vítězství asi zasloužili,“ uznal kouč favorizovaných hostů.

Branky: 68., 90. Gojš, 21. Mynarčik – 15. a 85. Haloda. Rozhodčí: Vlk, 111 diváků.

SK BAŤOV – NEVŠOVÁ 5:1 (1:0)

Ani velké horko neovlivnilo úroveň utkání a tak fanoušci sledovali kvalitní fotbal v tempu. Domácí se ujali v prvním poločase vedení po samostatné akci Jakubowicze. Nováček z Nevšové spoléhající na rychlé protiútoky měl možnost srovnat kanonýrem Tomšů, který postupoval sám na gólmana, ale Vitásek jej vychytal. Chvíli po změně stran zvýšil Martin Zapletal po centru Žáčka na 2:0. Hosté se ale nedali a v 54. minutě vykřesali naději krásnou střelou Strateného. Baťov ale následně přidal na obrátkách a trefami Jakubowicze, Kašíka a M. Zapletala definitivně zlomili ve svůj prospěch.

Branky: 22., 64. Jakubowicz, 47., 91. Zapletal, 85. Kašík – 54. Stratený. Rozhodčí: Stodůlka, 97 diváků. Baťov: R. Vitásek – Roman, Sotolář (86. Kopřiva), Bršlica, Jakubowicz (84. Rusek), Skyba, M. Zapletal, Kašík, M. Vitásek, P. Zapletal, Žáček, Spurný. Nevšová: Žilka – Sabadka (45. Juriga) Mujkoš, Vašička, Řiháček, Munster, Stratený, Tomšů, Kuric (82. Fuksa), Toman, Beňo.

Mládežnický fotbal v kraji

VELKÉ KARLOVICE – HLUK 3:1 (2:0)

Domácí si cení třech bodů se silným soupeřem, který může být letos černým koněm krajského přeboru. „Založili jsme základy na výhru v prvním poločase, kdy jsme dali dvě po sobě rychle jdoucí branky. Soupeř byl velmi sebevědomý, kvalitní na míči a přijel k nám bodovat. Jeho kádr posílený hráči z Uherského Brodu je velmi kvalitní. Ve druhém poločase měl Hluk optickou převahu. Bylo tam bohužel několik nepěkných momentů, které vyvrcholily vyraženým zubem Tomáše Ondřejky a po strkanici se chvíli nehrálo. V závěru hosté snížili křižnou střelou a na poslední roh šel i jejich brankář. Toho po odraženém míči spolu s obráncem přesprintoval Škrobák a Jakub Podešva dával třetí branku do prázdné,“ řekl vedoucí mužstva VKK Jaroslav Valián.

Branky: 20. Jan Pavelka, 23. Škrobák, 89. Jakub Podešva – 84. Sabo. Rozhodčí: Mičkal, 120 diváků. VKK: Bil – Zeť, Mikula, Martin Pavelka, Ondřejka – Langer, Kašpar, Jakub Podešva, Hruška – Škrobák, Jan Pavelka (90. Kučera). Trenér Ivo Davídek. Hluk: Červinka – Nguntual (84. Sabo), Horák, Otrusiník (88. Miroš), Dohnal – Sedláček, Machala, Jaroněk, Zalubil – Šimčík, Galuška. Trenér Václav Uhlíř.

JUŘINKA – LUHAČOVICE 1:2 (0:0)

Domácí nezvládli závěr utkání, ale jejich fotbal nebyl vůbec špatný.
„Máme docela úzký kádr. Do základní sestavy nemohl jít Vavřík, který si na tréninku poranil rameno a před zápasem kotník. Máme tady hodně obměněný tým. Jsou tady kluci z okresního přeboru, kteří potřebují ještě pořádně potrénovat, aby takové zápasy a jejich závěry zvládali. Mám ale velkou radost z několika věcí. Po změnách v kádru se tady okysličila kabina. Jsou tady zkušení kluci, co předávají zkušenosti těm mladým a ti se od nich chtějí učit. Další věc je, že zatím nebodujeme, ale hrajeme dobrý a pohledný fotbal. V týmu je dobrá atmosféra a výsledky snad taky přijdou,“ řekl trenér Juřinky Pavel Vaigl.

Branky: 48. Marek Macíček I – 49. Pavlíček, 85. Maček. Rozhodčí: Macháč, 100 diváků. Juřinka: Nosálek – Krajča, David, Škorňa, Petrů – Goláň, Šobora, Škařupa, Šnajdr – Marek Macíček I, Adam Solanský (77. Vavřík). Trenér Pavel Vaigl. Luhačovice: Švec – Kořenek, Polách (89. Kovář), Suchý, Bernátek (63. Kořenek) – Pešek, Pavlíček (83. Maček), Popelka, Bartek (71. Jelínek) – Postava, Kryšpín.

BRUMOV – BYSTŘICE P. H. 2:1 (1:0)

Domácí potvrdili roli favorita, ale na tři body se nadřeli. Exdivizní Brumov poslal do vedení po necelé půlhodině důrazný Řehák. Po přestávce Bystřičtí zvýšili úsilí, ale stejně jako soupeř dlouho nedokázali skórovat. Uspěl až šest minut před koncem do otevřené obrany Fojtík. O korekci výsledku se v nastavení z penalty postaral Ondroušek.

Branky: 27. Řehák, 84. Fojtík – 91. Ondroušek (pen.). Rozhodčí: Ambroz, 187 diváků.

1. Vel. Karlovice 2 2 0 0 0 6:2 6
2. Brumov 2 2 0 0 0 5:1 6
3. Baťov 2 1 1 0 0 7:3 5
4. Morkovice 1 1 0 0 0 14:0 3
5. Nevšová 2 1 0 0 1 5:5 3
6. Provodov 2 1 0 0 1 5:5 3
7. Skaštice 2 1 0 0 1 4:4 3
8. Holešov 2 1 0 0 1 2:3 3