V devíti odehraných duelech jeho svěřenci nepoznali hořkost porážky a jsou suverénně v čele I. A třídy skupiny A s náskokem 6 bodů.

„Základem úspěchu je skvělá parta hráčů. Vycházím také perfektně s vedením klubu v čele s předsedou Jiříím Kuzníkem starším. Prostě se mi zde líbí, bydlím tady, postavil jsem si v Kateřinicích rodinný dům,“ září štěstím teprve 27letý úspěšný kouč.

Jaké dosavadní největší trenérské zklamání jste zažil?

Bylo to na Vsetíně. Dali jsme tady dokupy dorost po odcházejícím trenéru Radku Fojtů. Nedočkal jsem se pak vděku, když jsem se za zvláštních okolností s tehdejším vedení FC Vsetín rozcházel. Nebylo to férové jednání. 

Jakou máte trenérskou licenci?

Licenci B. Studoval jsem ji mimo jiné s Lukášem Fujeríkem. On pak pokračoval, ale já jsem z časových důvodů skončil. Mohu tak trénovat nejvýše krajský přebor. Mám i základní licenci hokejového trenéra.

Jaká je vaše trenérská filozofie?

Jsem samouk. Snažím se čerpat z pohledu na hráče a pracuji s nimi, jako bych byl jedním z nich. Chrlím ze sebe slova, je to vodopád. Hodně mluvím, až se mi můj asistent Petr Sedláček směje, jak jsem ukecaný. Kdysi jsem si chystal trénink na papírek a pak to na hřišti kontroloval. Dnes jsem již schopen připravit trénink pro jakýkoliv počet hráčů a improvizovat. Na zápas si tým načtu, podívám se na jeho hru a pak již koučuji.

Jakým jste typem trenéra?

Jsem emotivní, někdy i bouřlivák. Na začátku trenérské kariéry jsem měl problém udržet emoce a někteří rodiče si i stěžovali, že se na hráče řve. Když se daří, jsem celé utkání v klidu. Ale když vidím na tréninku, že kluci ani po třiceti minutách nevědí nebo nechápou, tak zvyšuji hlas. A říkám jim, ať nemyslí jen nohama, ale i hlavou a neberu si servítky před nikým, ať je to Fojtů nebo Drda.

Máte oblíbeného trenéra?

Mám rád Františka Straku. Když mluví, hned zesiluji televizi. (smích)

A zahraničního?

Tady je jasný favorit Jose Mourinho. 

Vizitka Marcela Beňa

Aktivní hráč – mládež: Alfa Slušovice/Valašské Klobouky, Brumov. Seniorská kategorie: Brumov, Valašské Klobouky, Slavičín, Valašské Příkazy, Kateřinice, Vsetín

Trenérská kariéra: Vsetín (dorost), Janová, Kateřinice.