„Soupeř má sestavu plnou bývalých hráčů Hanácké Slavie a vede jej Vlastimil Chytrý, který za Hanáky jednak také hrával a působil zde i jako trenér prvního týmu či staršího dorostu. Za nás nastoupil kombinovaný tým, ve kterém bylo kromě kmenových hráčů béčka také sedm hráčů druholigového kádru a čtyři dorostenci,“ hlásil sportovní ředitel a kouč kroměřížské rezervy Karel Heinz.

Utkání mělo poměrně vysokou kvalitu, o což se zasloužily oba celky.

Do vedení šli v 9. minutě Hanáci, když aktivní Švajda dotlačil obránce Kvasic k vlastnímu gólu.

Poté se do dvou dobrých příležitostí dostal Surynek, ale pálil jen do brankáře Ungera a v druhém případě nad.

Za Kvasice se do první šance tlačil Zapletal, ale brankář Gergela dobře vyběhl a šanci zmařil.

Ve 20. minutě už ale přední tým krajského přeboru Zlínska výsledek srovnal. Rychlou kolmou přihrávku si převzal Vojtášek a sám na Gergelu sólo zakončením po zemi proměnil.

Ve 32. minutě předvedli hosté další provedenou kolmou akci, při které utekl obráncům Slaměník. Jeho křížná rána skončila jen těsně vedle.

Fotbalisté Koryčan prohráli na hřišti v Dubňanech 0:2.
Přípravný fotbal: Koryčany prohrály v Dubňanech, musely znovu improvizovat

Ve 42. minutě to technicky zkoušel z hranice šestnáctky Strašák, ale neuspěl. „Hosté v této pasáži ukázali že jsou poprávu aspirantem na postup do divize,“ uvedl Heinz. A ke konci poločasu mohli jít do vedení, ale branka ze 43. minuty jim nebyla uznána pro předchozí ofsajd Zapletala.

Ve druhé půli a po prostřídání na obou stranách měli už více ze hry domácí, ale více šancí zahodili.

V 52. minutě si Dočkal stáhl dlouhý míč za obranu, ale přes brankáře jej neprotlačil. A stejný hráč zakončil svůj únik těsně vedle.

Kvasice pak mohla mrzet pěkná hlavička po rohu, kterou domácí odvraceli téměř na brankové čáře.

Další nebezpečný a prudký centr před bránu nadělal Hanákům také potíže, ale bez úhony. Pak už se hrálo znovu spíše před brankou Kvasic.

V 64. minutě Goripovu tutovku zmařil brankář Svoboda. Šikovný dorostenec se ale následně hezky uvolnil ve vápně a nadvakrát překonal Jakuba Svobodu. Vedení Hanáků mohl navýšit Mlčoch, ale jeho prudkou ránu vyrazil gólman Kvasic nohou na břevno.

Hosté mohli výsledek v poslední minutě srovnal, prudká střela šla jen do boční sítě.

„V týmu domácích nastoupilo sedm hráčů z prvního týmu a díky tomu mělo utkání skvělou úroveň. Já musím kluky pochválit, že i s tak silným soupeřem dokázali hrát hru, kterou se prezentujeme v krajském přeboru a především v první půli byla hra naprosto vyrovnaná, jak herně tak i výsledkově 1:1. Jsem přesvědčený, že se utkání muselo všem příchozím divákům líbit, protože se hra přelévala ze strany na stranu a šance si vytvářely oba týmy," uvedl trenér KVasic Vlastimil Chytrý. 

„Do druhé půle jsem opět poslal na hřiště všechny zdravé hráče a domácím se nakonec podařilo vstřelit vítěznou branku na 2:1. Pro nás je to před mistrovskými utkání určitě povzbuzení do další práce a přípravu zakončíme v sobotu od patnácti hodin generálkou se Zdounkami na našem hřišti v Kvasicích. Tímto bych rád pozval všechny naše fanoušky na první domácí utkání v roce 2024," dodal Chytrý.

Přípravný fotbal -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ B – FC KVASICE 2:1 (1:1)
Branky: 9. vlastní, 70. Gorip - 20. Vojtášek. Diváci: 30
Kroměříž B: Gergela - Pecina, Tiahlo (46. Pochylý), Švajda, Mlčoch - Martinek (60. Heinz Š.), Steiner (60. Kratov) - Jaroň M. (46. Gorip), Dočkal, Kiška (46. Klečka)- Surynek (46. Berky). Trenér Karel Heinz.
Kvasice 1.poločas: Unger (30. Stratil R.) - Chytil L., Žiška, Jura, Hradil - Chytil D., Strašák, Berčík, Vojtášek - Zapletal, Slaměník.
Kvasice 2.poločas: Stratil R. (60. Svoboda) - Berčík, Žiška, Zapletal R., Kubík - Chytil D., Drápal, Vojtášek (60. Hradil), Dušek - Sigmund, Galus.