„Sice jsme rozhodli až v samém závěru, ale vyhráli jsme zaslouženě,“ culil se po utkání 22letý kanonýr Duška. „Trefu z poslední minuty jsem si užil, popravdě ale duel byl v poli vyrovnaný, žádný tým vyloženě nedominoval,“ přiznal 22letý fotbalista.

Tato sezona asi není úplně optimální. Jako nováček jste asi čekali více než osmé místo. Jak ji hodnotíte?

Ano k ideálu dost chybí. Vlastně až teď na jaře jsme podzimní manko dohnali a až nyní jsme tam, kde jsme chtěli podle plánu být – tedy v klidném středu tabulky. Až nyní jsme spokojení s umístěním. Na podzim to bylo horší…

Zdroj: Břenek Martin

Co jste zlepšili ve druhé polovině sezony?

Asi obranu. Nedostáváme už tolik gólů, máme dobrého brankáře, a vepředu střílíme góly pořád. Takže už je vše v naprostém pořádku. (smích)

S sobotní trefou máte na svém kontě třináct branek, jste nejlepším střelcem týmu. Jaká byla sezona z vašeho pohledu?

Fotbalisté Břestu si o víkendu zastříleli, ale ani šest branek na výhru nestačilo...
Šok. Outsideři vyhrávají rozdílem třídy! V Břestu padlo 12 branek

Náročná! Jak říkám, podzim byl docela zajímavý, ani mě se střelecky moc nedařilo. Naštěstí v odvetné části jsem to zlomil a už to tam padá. Stejně jako celému týmu.

Co jste musel změnit? Kopačky?

(Smích) Popravdě mi hodně pomohla a dala příprava v týmu krajského přeboru Kvasic. Tréninková náročnost ambiciózního týmu, který míří do divize, mi teď hodně pomáhá fyzicky, i sebevědomím v koncovce.

Fotbalisté Záhlinic (v červeném) ve 24. kole I. B třídy skupiny B doma nakonec po boji gólem ze závěru porazili 2:1 Chropyni.
MISTROVSKÁ KOPANÁ - fotbalové výsledky a tabulky víkendu

V tabulce střelců máte 13 gólů, ale to na vrchol nestačí, na něm je exligový obránce Tomáš Janíček. Jaké je hrát proti takovým klukům, kteří si zahráli první ligu? Je to pro vás obohacující?

Upřímně, ty kluky moc neznám, navíc na hřišti se s nimi taky moc nepotkávám, protože hrajeme na opačných stranách hřiště. (smích)

Jste mladý 22letý kluk, prošel jste mládeží ve Zlíně. Máte ještě nějaké ambice zahrát si vyšší soutěže? Čekáte nějakou nabídku?

Nějaké nabídky jsou, ale ještě nevím, co bude. Zatím jsem spokojen v Záhlinicích, uvidíme, co se přinese léto, jestli se něco zajímavého objeví. (úsměv)

Blíží se mistrovství Evropy. Jaký šampionát očekáváte? Jaký výsledek mohou Češi udělat?

Myslím, že to bude takový klasický šampionát. Moc se k tomu vyjadřovat ale nechci.

Krajský přebor: v Kvasicích už téměř slaví, ve Francově Lhotě ale pláčou!

Je někdo, na koho se těšíte na tom šampionátu? Máte fotbalový vzor?

Spíše sleduji zahraniční soutěže, fandím Realu Madrid. V tuzemsku mi to je celkem jedno…