„S výkonem mužstva musíme být spojení. Všechny hráče bych rád pochválil. Kluci k tomu přistoupili dobře a kvalitního soupeře porazili. Věříme, že vítěznou náladu si přeneseme do dalšího utkání v neděli proti Brumovu,“ uvedl nový vedoucí mužstva kroměřížského béčka Timoteuse Políčka.

Bývalý manažer Zborovic bude v Hanácké Slavii pomáhá hlavnímu kouči Karlu Heinzovi a asistentovi Jiřímu Buksovi. „Moc si této spolupráce s klubem vážím,“ prohlásil Políček.

Druhý tým krajské I. A třídy skupiny B v zimě přivedl dva kvalitní hráče. Za béčko Kroměříže bude na jaře hrát útočník Berky z Kvasic a záložník Steiner ze Zborovic. Oba zkušení borci v Hanácké Slavii vedou mládež.

„Věříme, že vhodným doplněním kádru zvýšíme kvalitu týmu a budeme na jaře silnější,“ přeje si Políček.

Trenér fotbalistů Kroměříže Martin Onda při zápase s vedoucím Vyškovem.
Spokojený trenér Onda: Víme, proti komu jsme hráli, Vyškov nás ale nepřekvapil

Nedělní zápas s Všechovicemi přinesl slušný fotbal.

„První poločas byl z obou stran velmi kvalitní a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Několikrát zahrozili Dočkal, Fuksa a Berky. Na druhé straně nás několikrát podržel brankář Benedikt, který svými zákroky v brance čaroval,“ chválil gólmana Políček.

Hosté šli do vedení už v 7. minutě, kdy se prosadil Pumprla. Hanáci ale dokázali na rychlou inkasovanou branku odpověď v závěru prvního poločasu, když během sedmi minut výsledek brankami Dočkala a Steinera otočili.

„Po krátké přestávce jsme dokázali držet míč celý druhý poločas na svých kopačkách a soupeře téměř nepustili do žádné vyložené šance. Třetí branku přidal po závaru před brankou hostí velmi dobře hrající Surynek, jenž dorazil balon do sítě. V závěru zápasu obdržel náš motor mužstva Steiner žlutou kartu,“ dodal Políček.

Hostující trenér Zbyněk Vinklár nebyl po generále příliš spokojený.

„Za domácí nastoupili tři hráči z druholigového kádru. I tak jsme měli na začátku tři šance. Kvalitu jsme ale nedokázali vyjádřit brankami. Také soupeř byl však nebezpečný, hrozil ale hlavně po našich chybách. Inkasované góly nás srážely dolů. Ve druhé půli už jsme se do hry moc nedostali. I když nějaké šance byly, střelecky jsme se neprosadili,“ povzdechl si Vinklár.

Tatranu i v posledním přípravném utkání scházelo několik důležitých borců. „Pokud se dáme zdravotně dohromady, budeme silnější,“ věří Vinklár.

Přípravný fotbal -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ B – TATRAN VŠECHOVICE 3:1 (2:1)
Branky: 37. Dočkal, 44. Steiner, 52. Surynek – 7. Pumprla
Kroměříž B: Benedikt - Pecina, Švajda, Tiahlo, Klečka - Steiner, Mlčoch - Fuksa, Surynek, Berky – Dočkal. Střídali: Gergela, Novotný, Janál, Kratov.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...