Předchozí
1 z 7
Další

STARÉ MĚSTO – SLAVKOV 2:1 (1:0)

Petr Sonntag, trenér Starého Města: „Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Vyhrát dvakrát po sobě doma není jednoduché, ale nakonec se nám to podařilo. Utkání bylo zbytečně vyhecované. Ale je to i naše chyba. Utkání jsme měli v prvním poločase, kdy jsme byli jednoznačně lepší, rozhodnout. Dali jsme však jenom jeden gól. Zápas jsme ale měli rozhodnout. Soupeř se ve druhé půli zlepšil, skóre srovnal. My jsme hráli hůř, ale naštěstí jsme dali druhý gól a urvali vítězství na svoji stranu. S druhými poločasy spokojený nejsem, ale tak to někdy ve fotbale bývá. Pořád se nedá vyhrávat o pět gólů. Hlavní je, že máme tři body a vítězná série trvá. Jdeme krok za krokem.

Miroslav Mančík, trenér Slavkova: „Za první půlku jsme si nezasloužili bodovat, ale po změně stran jsme se zlepšili. Pomohlo nám střídání, Sládeček vpředu podržel balon, hrozili jsme. Měli jsme šance, dali gól. Kluci bojovali, myslím, že jsme si ten bod zasloužili. Za stavu 1:1 jsme měli výsledek udržet. Je to škoda, ale kluky musím za druhý poločas pochválit. Výkon rozhodčího komentovat nechci, ale cítíme křivdu. Sudí v první půli pro nás pískl jediný faul. Přitom na nás byly dva zákroky na žlutou kartu, neudělil žádnou. Před gólem jsme po ruce domácího hráče měli kopat jasnou penaltu, ale nepískl. Na to se ale nechci vymlouvat. Prohráli jsme, ale bod za druhý poločase jsme si zasloužili. Chyběli nám Bahulík, Maštalíř a Janků.“

Branky: 29. Martin Petek, 82. Filip Štaubert - 72. Michal Machala. Rozhodčí: Rochovanský. Červené karty: 91. Končitík, 91. Mančík (trenér, oba Slavkov). Diváci: 135.

OŘECHOV – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 5:1 (4:0)

Jaroslav Hastík, trenér Ořechova: „Kvůli ořechovským hodům se hrálo už v sobotu dopoledne. Nám fakticky už nescházel nikdo, hosté z lázeňské vsi však přijeli jen v jedenácti. Na kraj obrany se tak obětavě postavil i 51tiletý kouč Martin Voráč a ve stoperské dvojici s kapitánem Jaroslavem Ťokem nastoupil dost nečekaně i 43tiletý ex-ligista Ladislav Beníček. Pakliže nás v dubnovém vzájemném klání v Ořechově zle proháněl zejména kanonýr Martin Zalešák, po jeho čerstvém přestupu do sousedního Ostrohu se hosté nyní museli spolehnout spíš jen na kolektivní výkon, přičemž na hrotu tentokrát operoval teprve 18tiletý náhradní gólman Radek Jelének… I tak se ale Novovešťané zpočátku drali vpřed až nečekaně s kuráží. Vítr z plachet jim ale už v 7. minutě sebral náš první gól Davida Hynčici, k němuž až k hranici šestnáctky bleskově doputoval balón po autovém vhazování Petera Mazúcha a dvou konstruktivních přihravkách Romana Trlidy a Tomáše Durny. Proti jeho povedené ráně na vzdálenější tyč neměl brankář Aleš Boček šanci. Následně se hosté raději zatáhli do neprostupné ulity, kterou se nám poměrně dlouho nedařilo proniknout. Až ve 31. minutě Radim Petřvalský chytře rozehrál rohový kop dozadu na Adama Červinku, jehož střílený centr talentovaný dorostenec Matěj Pšurný těsně před číhajícím Tomášem Durnou zblízka nešťastně nasměroval do vlastní brány. Už o tři minuty později hostující obrana uvnitř velkého vápna při kličce faulovala Tomáše Durnu a nařízenou penaltu Adam Červinka bezpečně proměnil - 3:0! Když se hned nato David Hynčica po dalším ukázkovém brejku na hraně pokutoveho území znovu skvěle uvolnil a prudkou střelou podruhé napnul síť za Bočkovými zády, o vítězi bylo patrně rozhodnuto už před přestávkou - 4:0! Zvlášť poté, co se krátce před odchodem do šaten zranil hrající trenér Martin Voráč a hosté už pokračovali jen v deseti. Náš i tak luxusní náskok ale mohl být daleko vyšší, pokud bychom hráli rychleji, přímočařeji a nápaditěji. Spoustu našich střeleckých pokusů tak buď stačila zablokovat přehuštěná obrana protivníka nebo je bravurně zlikvidoval spolehlivý Aleš Boček v bráně. Ve druhé půli jsme v sobě už nenašli silnější motivaci oslabenou Novou Ves ještě víc decimovat a utkání jsme už dohráli povětšinou jen se zařazeným nižším stupněm. Hned v jeho úvodu se téměř od půlící čáry v tandemu s Lukášem Ošívkou na brankáře řítil náš kapitán Roman Trlida. Namísto výhodnější přihrávky nabíhajícímu spoluhráči zvolil složitější variantu a vzal to na sebe, branku však těsně minul. V 61. minutě v téměř identické situaci už ale nezaváhal, když průnikovou kolmici Jakuba Koláříka s přehledem zakončil po zemi k tyči z té správné strany - 5:0! Završit svůj hattrick poté odmítl David Hynčica, jehož Aleš Boček vychytal hned dvakrát po sobě a urostlý gólman hostů se znovu vyznamenal, když vyrazil parádní pumelici Tomáše Durny přímo z voleje. Hosté se nakonec dočkali alespoň čestného úspěchu, když se Marco Herák po pohledné kombinaci s Janem Doruškou přes naše dva bránící hráče od střídaček nečekaně prosmýkl až do velkého vápna a tvrdou střelou k bližší tyči překonal i našeho brankáře Stanislava Kuchaře - 5:1! To už ale hosté dohrávali jen v devíti poté, co stehenní sval zradil i matadora Ladislava Beníčka.“

Martin Voráč, trenér Ostrožské Nové Vsi: „Domácí vyhráli zcela zaslouženě. Soupeř byl od začátku ve všech směrech lepší, hlavně v prvním poločase nás jednoznačně přejel a vedl 4:0. My jsme trošku začali hrát až po změně stran. Druhá půlka byla už vyrovnanější. Samozřejmě to bylo dané výsledkem a také tím, že domácí sestavu prostřídali. Už to z jejich strany nebylo tak dobré, kvalitní, taky měli ve hře hodně nepřesností. Nám se až za stavu 5:0 podařilo Herákem snížit. Měli jsme tam ještě jednu hlavičku, na druhé straně gólman Aleš Bošek vychytal další dvě tři velké šance soupeře. My jsme byli rádi, že jsme utkání vůbec odehráli. Chybělo nám šest lidí. Tři museli do práce, tři jsou zranění. V tomto složení jsme nemohli Ořechovu konkurovat.“

Branky: 8. a 37. David Hynčica, 32. Matěj Pšurný vlastní, 35. Adam Červinka z penalty, 61. Roman Trlida - 67. Marco Herák. Rozhodčí: Kotačka. Diváci: 101.

ZLECHOV – TOPOLNÁ 1:2 (1:0)

Pavel Cigoš, trenér Zlechova: „Do utkání jsme vstoupili skvěle a v páté minutě šli do vedení. Jenže pak jsme absolutně přestali hrát, vytvářet si šance. Soupeř toho využil a ve druhém poločase nám dal ze dvou brejků dva góly. My jsme ze hřiště úplně odešli, přestali hrát náš fotbal a chovali se jako malí uličníci. Kluci by si měli sáhnout do svědomí, zda tomu dávají všechno. Pokud tak hodlají pokračovat, bude to špatné. S takovýmto výkonem bychom neuspěli s nikým.

Ondřej Hoferek, trenér Topolné: „Vstup do zápasu se nám vůbec nevydařil. Prvních dvacet minut jsme hráli špatně. Kazili jsme jednoduché balony, které nás všude lískali. Nevyhovoval nám mokrý terén, nebyli jsme pořádně připravení. Navíc jsme brzy dostali gól. Jeden z domácích hráčů hlavou uklidil přetažený centr do sítě. Od dvacáté minuty se naše hra zlepšila. Upravili jsme trochu rozestavení, zhustili střed hřiště. Od té chvíle byl zápas naprosto vyrovnaný. Do přestávky jsme si vypracovali nějaké šance, ale žádnou z nich se nám nepodařilo proměnit. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, měli všechny odražené balony, ovládli střed hřiště a hráli dobře po stranách. Vyrovnali jsme hned po změně stran, kdy Pavel Hoferek po chybě domácí obrany uklidil míč střelou do šibenice. Na 2:1 dali po centru, když Zelinka hlavou uklidil míč k tyči. Přišlo mi, jakoby Zlechov odešel i fyzicky. Zbytek utkání byl celkem v naší režii. Převzali jsme iniciativu a mohli přidat další tři nebo čtyři góly. S výhrou jsme spokojení. Chyběli nám čtyři hráči ze základní sestavy. V Topolné byly hody, takže nějací kluci šli v kroji a dopředu se omluvili. Tým musím za předvedený výkon pochválit. Zápas odmakal. Myslím, že naše výhra je zasloužená. Domácí se na konci hodně zlobili mna rozhodčího, který v 85. minutě nezapískal v jejich prospěch penaltu. Místo toho dostal jejich útočník žlutou kartu za simulování. Za mě to taky penalta nebyla.“

Branky: 5. Michal Salinger - 46. Pavel Hoferek, 67. Daniel Zelinka. Rozhodčí: Katrňák. Diváci: 120.

PRAKŠICE – LHOTA 3:1 (2:1)

Vladimír Polák, trenér Prakšic: „Jsme spokojení se třemi body, které jsme nutně potřebovali k tomu, abychom unikli spodku tabulky a posunuli se trochu nahoru. Po po celou dobu jsme byli fotbalovější, herně lepší. Vytvořili jsme si víc šancí než soupeř, který hodně nakopával balony dopředu, čímž nás zlobil. Za mě ale bylo utkání zbytečně nervózní. Hlavně ze strany hostující lavičky, která na sudího vyvíjela zbytečný tlak. V zápase bylo hodně emocí, žlutých karet. Naštěstí nikdo nebyl vyloučen. My jsme brzy inkasovali, prohrávali 0:1. Skóre jsme ale srovnali z penalty, která byla správně nařízená po falu na Sukupa, který si posunul míč a jejich hráč trefil našeho útočníka, nikoliv balon. Za mě jasná penalta. I za stavu 1:1 jsme cítili, že jsme lepší. Obrat zařídil Sukup po úniku a centru Slavíčka. Hosté se snažili, i ve druhém poločase nakopávali dlouhé míče dopředu, které jsme museli vzadu uskákat. Obrana ale fungovala slušně. Navíc se nám podařilo zásluhou Dynky z přímého kopu přidat pojistku a odskočit soupeři na 3:1. V tu chvíli už byl klid. Proti Lhotě nám chyběli nějací hráči, takže jsme museli povolat i dva dorostence, kteří nastoupili v základní sestavě, která měla věkový průměr těsně nad 22 let. Oba odehráli velice dobrý zápas. Na střídačce jsme měli zkušené třicátníky, kteří po svém příchodu naši hru uklidnili. Výhru jsme oslavili na svíci našeho bývalého hráče Dominika Blažka.“

Stanislav Vávra, trenér Lhoty: „Jsem smutný z výkonu pánů v černém . To, co se v Prakšicích dělo, je pro mě těžko pochopitelné. Když už sudí nevyloučí hráče ani za úder do tváře, tak to je ostuda tak a poslední tečka za výkonem pana hlavního, ze kterého jsem opravdu nešťastný. Nechápu, jak někdo takový může ovlivnit zápas. Neuzná nám regulérní gól, neodpíská jasnou penaltu a na druhé straně nařídí sporný pokutový kop. Zápas jsme odehráli v okleštěné sestavě. Nastoupili za nás i kluci, kteří moc nehrávají. Fotbal byl hlavně díky hlavnímu rozhodčímu a jednomu z jeho asistentů na úrovni třetí třídy někde v pohraničí. Porážku ale musíme pustit z hlavy a soustředit se na další zápasy. Kluci byli otrávení, což bylo vidět hlavně v posledních dvaceti minutách. Některé zákroky byly na hraně. Opravdu se jezdilo hodně pozadku. Porážka nás mrzí, protože jsme se mohli posunout doprostřed tabulky, ale věřím, že se brzy odlepíme. Klukům bych nic nevyčítal, byť jsme první poločas neodehráli úplně dobře. Sice jsme brzy vedli, ale o náskok ještě do přestávky přišli. Celkově to byl škaredý zápas, který nám vůbec nechutnal.“

Branky: 23. z penalty a 76. Jakub Dynka, 31. Marek Bartoň vlastní - 7. David Červenka. Rozhodčí: Martinák. Diváci: 80.

VELKÝ OŘECHOV – ZDOUNKY 3:2 (2:0)

Pavel Kopl, trenér Velkého Ořechova: „Jak je naším zvykem, na lavičce jsem seděl sám. Sestava byla úplně jiná než minulý týden. Navíc nám v sobotu onemocněl Bača. Každému je jasné, že nastoupit bez něj a s ním je velký rozdíl, ale dneska musím před kluky smeknout. Zápas odehráli s maximálním nasazení, obrovskou bojovností. Nahrála nám spousta okolností, třeba i mokrý terén. Zdounky ti utkání svým způsobem pokazily samy. V prvním poločase byly herně lepší, dominovaly, ale my jsme dali dva pěkné góly. Na první nahrával manažer Minařík, Budjač se trefil krásně hlavou. Druhou branku dal Talášek, kterého jsem zase vysunul do útoku. Ve druhé půli jsme měli dvě tutovky, ale nedali. Zdounky taky měly nějaké nebezpečné situace, ale neřekl bych, že šlo o vyložené šance. Byla tam jedna sporná situace před naší bránou. Hosté reklamovali gól, když náš brankář chytil balon na čáře. Z mé pozici nechci soudit, jak to bylo, ale rozhodčí branku neodpískal a my z protiútoku dali na 3:1 a utkání bylo vyřešeno. Hosté pak jen nádherným gólem po střele v poslední minutě výsledek zkorigovali. My jsme moc rádi, že jsme těžké utkání zvládli. Jelikož byla ve Velkém Ořechově pouť, přišlo hodně lidí. Kluci bojovali o to víc. Soupeř si nic nevytvořil, na vyložené šance jsme ve druhém poločase vyhráli. Hosté si zápas prohráli v prvním poločase sami. Z našeho týmu musím vyzdvihnout Kubu Taláška, který dal dva góly a podal výborný výkon. Klobouk dolů před výkonem Jirky Baďury, který je ročník 1974. Jirka Maňásek zase dohrával se zraněním, ale neprohrál jediný hlavičkový souboj. To všechno jsou heroické výkony. Podzim dohrajeme srdcem. Budeme dál bojovat. Nikdo si s námi nemůže být ničím jistý.“

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „Na hřiště posledního týmu tabulky jsme přijeli vyhrát a opak byl pravdou. Domácí v okleštěné sestavě zvolili taktiku pozorného bránění a nakopávání míčů a slavili úspěch. Těžko se nám kombinovalo a bezzubě jsme bušili do plné šestnáctky, kde v čele s výborným gólmanem kralovala obrana. Až Bondarenkova dorážka z malého vápna k údivu všech neskončila brankou. První udeřili domácí po učebnicové standardce, za pár minut na to trestuhodně zaspala naše obrana a bylo to o dvě branky. Hru jsme ještě více otevřeli a podařilo se snížit Andrýskem. Po trestném kopu domácí gólman udržel míč těsně na brankové čáře a rychle rozehrál, snad za patnáct vteřin jsme míč ze sítě lovili my. Naději v posledních minutách ještě vykřesal střelou Jergl, ale domácí si zbývající čas již takticky pohlídali. Potěšením z dnešního duelu tak pro nás bylo jen to, že jsme domácím na jejich slavnostní pouť udělali tříbodovou radost.“

Branky: 33. a 81. Jakub Talášek, 30. Pavel Budjač - 65. Jan Andrýsek, 90. Jaroslav Jergl. Rozhodčí: Fridrich. Diváci: 170.

UHERSKÝ OSTROH – VLČNOV 5:4 (4:2)

Roman Šálek, trenér Uherského Ostrohu: „Jsem moc rád, že jsme důležité domácí utkání zvládli. Zápas jsme si ale zbytečně zkomplikovali. První poločas nám vyšel. Byli jsme jednoznačně lepší a zaslouženě vedli 4:2. Ve druhém poločase jsme ale přestali hrát, jako bychom se báli, čehož soupeř využil ke snížení, zdramatizování zápasu. My jsme si asi mysleli, že se nám nemůže nic stát a výsledek v klidu udržíme. Vlčnov ale po změně stran převzal iniciativu, byl lepší a pořádně nám zatopil. My jsme ale závěr nějakým způsobem zvládli, ale nebyli jsme vůbec na balonu. Vyzdvihnout musím útočníka Martina Zálešáka, který dal tři góly a na jeden přihrál. My jsme zase měli problémy se sestavou. Opět nám chybělo šest lidí, takže jsem musel nastoupit i já.“

Václav Činčala, trenér Vlčnova: „První poločase nám hrubě nevyšel. Hráli jsme katastrofálně. Dělali chyby, které jsem už dlouho neviděl. Domácí zaslouženě vyhrávali 4:2. My jsme neběhali, nenapadli, nepřesně si přihrávali. Prostě všechno bylo špatně. Ve druhém poločase jsme se ale zlepšili. Domácí trošku fyzicky odpadli a my dali na 4:3. Pak jsme ale udělali další chybu a soupeř nám zase odskočil na 5:3. My jsme stačili už jenom Fibichrem zkorigovat na 5:4. Za dnešní výkon jsme si ale nezasloužili ani bod. Chyběl nám brankář a dva hráči do pole.“

Branky: 12., 27. a 78. Martin Zálešák, 21. Jiří Jurčeka, 29. Tomáš Fantura – 16., 73. a 88. Jan Fibichr, 41. Lukáš Mimránek. Rozhodčí: Konečný. Diváci: 45.