OŘECHOV – SLAVKOV 4:0 (3:0)

Jaroslav Hastík, trenér Ořechova: „Jsem rád, že se zápas vůbec uskutečnil, neboť soupeř zpod Javořiny si ještě v pátek vážně pohrával s myšlenkou na jeho přeložení. Chtěli jsme se i představit v nových zářivých pumách a v tomto potemnělém čase udělat alespoň nějakou radost sobě a hrstce nejvěrnějších. Počasí přálo a z hráčů sršelo odhodlání i bez svého kapitána Romana Trlidy a nemocného obránce Jana Mrkůse napravit výpadek z Ostrožské Nové Vsi. Od začátku jsme měli míč častěji na kopačkách, zrádný terén nám však snahu o kombinační fotbal opakovaně bortil. Do vedení jsme šli už v 10. minutě, kdy se po dlouhém nákopu Sklenky v křídelním prostoru uvolnil Hynčica a přesným centrem našel hlavičkujícího Koláříka – 1:0. Když ve 23. minutě Červinka z rohového kopu přesně posadil míč i na hlavu Durny, hostující brankář Gregor, jenž po delší pauze mezi tyčemi nahradil Pochylého, kapituloval podruhé. O šest minut později se autor předešlého gólu Durna prosmýkl hostující obranou a v tandemu nezištně vybídl do zakončení Kowalíka, vracející se obránce Režnák však ve snaze tomu zabránit balón nešťastně napasoval do vlastní svatyně. Další slibné příležitosti Hynčici, Kowalíka, Červinky i Malůše buď slavkovský gólman lapil nebo je zhatil hrbolatý trávník. Hostující ofenzíva přitom byla v první půli jen sporadická a bezzubá, skvělý driblér Jiří Omelka se až tolik neprosadil a naše defenzíva pod taktovkou Martykána fungovala daleko lépe, než minule. Výsledek i vývoj zápasu jsme kontrolovali i po změně stran, přidat kýžený čtvrtý gól se nám však dlouho nedařilo. Tvrdá střela Koláříka tyč minula jen o fous a na rudé kopačky Kowalíka se s blátem přilepila i smůla. Na další gól jsme tak museli čekat až do do 69. minuty, kdy se až před brankáře proháčkoval Hynčica a svým prvním gólem v sezoně nám zajistil potřebný klid. Hosté měli velkou příležitost při nepřímém volném kopu uvnitř šestnáctky, prudkou ránu matadora Romana Stojaspala však obětavý Kolářík stačil zablokovat. Na opačné straně měl tutovku na noze Durna, zblízka však trefil jen uhýbajícího Březinu před brankovou čárou. Těsně před závěrečným hvizdem sudího Kýra si slavkovský útočník Jiří Maštalíř bez cizího zavinění bolestivě vykloubil prst ruky, ale krajní bek Ořechova David Váňa mu jej vzápětí odborně napravil. Na rozdíl od minulého týdne, kdy rovněž přímo na hřišti pohotově ošetřil i spoluhráče Stanislava Malůše, se to obešlo bez krve a šití. Je tak prima mít v týmu i doktora.“

Branky: 23. a 29. Tomáš Durna, 10. Jakub Kolařík, 69. David Hynčica. Rozhodčí: Kýr. Bez diváků.

ZDOUNKY – JANKOVICE 3:0 (2:0)

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „Hned od úvodu bylo znát, kdo bude diktovat tempo hry, a tak tomu bylo po celý zápas. Uklidnění přinesla branka Rokose, po pěkné akci po křídle. Těsně před odchodem do kabin zvyšoval Navrátil po krásné individuální akci. Z trestného kopu upravil na konečných 3:0 Karlík a to byla nejspíš naše letošní poslední branka. Výsledek mohl být ještě daleko vyšší, přesto jsme spokojeni, i když soutěž prakticky končí.“

Branky: 18. David Rokos, 44. Tomáš Navrátil, 72. Zdeněk Karlík. Rozhodčí: Zpěvák. Bez diváků.

VLČNOV – UHERSKÝ OSTROH 2:1 (2:1)

Jakub Tománek, kapitán Vlčnova: „Celý zápas, který se nám vydařil, jsme byli herně lepší. I když nám dal soupeř z první akce v šesté minutě gól, výsledek jsme ještě do přestávky po standardkách otočili. Nejprve se po trestňáku ze strany hlavou prosadil hrající trenér Činčala, ve 44. minutě jsem vymetl šibenici. Ve druhé půli jsme hosty do ničeho nepustili. Neměli snad jedinou vážnější šanci. I po přestávce jsme je přehrávali. Jinak to byl klidný zápas. Zaslouženě jsme vyhráli.“

Bronislav Šálek, trenér Uherského Ostrohu: „Za výkon v zápase jsme si nezasloužili ani bod. Žádný z hráčů neodevzdal ani polovinu výkonu z minulého týdne. Z úcty k soupeři jen řeknu, že jim na nás stačilo pouze odkopávat míče. V šesté minutě jdeme do vedení a přestaneme hrát. Tak se o body nehraje.“

Branky: 21. Václav Činčala, 44. Jakub Tománek – 5. Adam Větříšek. Rozhodčí: Dostálek. Bez diváků.

TLUMAČOV – SLOVÁCKO C 3:2 (1:1)

Petr Skypala, trenér Tlumačova: „Zřejmě poslední zápas podzimu jsme začali obrovskou chybou a už ve druhé minutě šli hosté do vedení. Celý první poločas jsme se nedostali do tempa a bylo štěstí, že Slovácko nepřidalo druhou branku. V poslední minutě

1.poločasu jsme dá se říct z ničeho , po odrazu po přímém kopu srovnali Zálešákem. Do druhé půlky jsme vletěli a dostávali hosty pod tlak. Hru výrazně oživil střídající Honza Hrtůs. Po rohovém kopu vrátil míč před bránu a Dvořák otočil na 2:1. Po další naší obrovské chybě šel hostující hráč sám na brankáře, obešel ho ale Kusenda svou chybu napravil skvělým skluzem. Bohužel následoval roh a po nedůrazu při odkopu se míč znovu dostal do šestnáctky a bylo srovnáno. Nakonec rozhodl právě Honza Hrtůs, který po akci J. Mouky vstřelil vítěznou branku. Za druhou půlku jsme si tři body asi zasloužili. Byl to boj se šťastným koncem pro nás. Uvidíme jak bude situace vypadat dále, ale asi dřív jak na jaře se v mistrovském zápase na hřišti nepotkáme. Škoda. Poslední dva zápasy jsme zvládli. Vypadalo to, že jsme se odrazili od výkonnostního dna. Doufám, že na tyhle výsledky navážeme na jaře a při neskutečné vyrovnanosti naší skupiny se v tabulce posuneme.“

Branky: 45. Radek Zálešák, 59. Michal Dvořák, 77. Jan Hrtús - 4. a 62. Tomáš David. Rozhodčí: Korch. Bez diváků.

VELKÝ OŘECHOV – MORKOVICE B 1:2 NA PENALTY (0:1)

Pavel Kopl, trenér Velkého Ořechova: „Zápas s Morkovicemi se nám moc nepovedl. Nedařila se nám rozehrávka od stoperů ani kombinace. Soupeř nás vysoko napadal, a i když byl v první půli lepší, jejich dohrávání soubojů bez míče bylo až za hranicí. V těchto soubojích nám zranili dva důležité hráče, což velmi ovlivnilo naší hru. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a částečně vyrovnali hru, což nám přineslo i vyrovnání skóre, kdy po krásném centru Greguše dal překvapivě hlavou gól Honza Dujka. Soupeř ale až do konce zápasu bojoval o vítězství a jsme nakonec rádi alespoň za bod, protože jsme dohrávali v několika případech opravdu se sebezapřením kluků. Penalty asi spravedlivě vyhrály Morkovice, protože jsme k nim přistoupili velmi nezodpovědně. Přejeme všem hodně zdraví v této nelehké době a těšíme se, že se na zeleném trávníku zase co nejdříve sejdeme a budeme si moct užívat krásy fotbalu.“

Petr Biebr trenér FC Morkovice B: „Do zápasu jsme vstoupili aktivněji. Dvacet minut jsme soupeře přehrávali a vytvořili si několik velkých šancí, proměnit se nám však podařilo jen jednu, kdy se po pěkné kombinaci prosadil Berky. Druhý poločas pokračovalo naše neproměňování šancí, čehož využil soupeř z ojedinělých šancí a srovnal na 1:1. Naši kluci ale makali dál a vytvořili si několik dalších šancí, kdy soupeř zachraňoval situaci až na brankové čáře, gól se nám však dát nepodařilo. Za tento zápas jsme si jednoznačně zasloužili tři body. Útěchou nám byla alespoň výhra na penalty.“

Branky: 58. Jan Dujka – 12. Lukáš Berky. Rozhodčí: Ševčík. Bez diváků.

MALENOVICE – TOPOLNÁ 3:0 (1:0)

Roman Leitner, trenér Topolné: „Výsledek neodpovídá předvedené hře. Kluky i přes porážku musím pochválit. Předvedli jsme mnohem lepší výkon než před týdnem ve Slavkově. Malenovicím jsme body zadarmo rozhodně nedali. Soupeře, který ukázal, že je právem na druhém místě, jsme potrápili. Malenovice mají šikovné krajní záložníky, ale slabší obranu, čehož jsme chtěli využít. Vzadu měli problémy, ale nedokázali jsme toho využít. Celou sezonu nás trápí neproměňování šancí. Po nedorozumění jsme si hlavou dali vlastní gól. Pak jsme měli obrovský šance. Lukáš Srnec přestřelil prázdnou branku a dorážku Lapčíka z penalty vykopl jeden z domácích hráčů z brankové čáry. Ve druhé půli jsme inkasovali další dva góly a zápas prohráli. Je to škoda, takový výsledek jsme si nezasloužili. Fotbal se ale nehraje na krásu, nýbrž na branky a ty my nestřílíme.“

Branky: 16. Oldřich Ezr, 56. Martin Bartek, 69. Petr Páleníček. Rozhodčí: Zubek. Bez diváků.

STARÉ MĚSTO – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES NEHRÁNO

ODLOŽENO NA 21. LISTOPADU VE 13.30.

Libor Soldán, trenér Starého Města: „Soupeř nám volal hodinu před utkání, že mu na sraz nepřišli čtyři hráči, kteří měli po pátečním tréninku teploty a další příznaky. Po konzultaci se soupeřem a svazovým činovníkem Lukášem jsme se rozhodli utkání z preventivních důvodů odložit na 21. listopadu. Nechtěli jsme dojít do kontaktu s protivníkem. Pokud by byli hráči Ostrožské Nové Vsi nakažení, mohli jsme jít zase do karantény, což samozřejmě nikdo z nás nechce. Věřím, že se situace uklidní a podzimní část dohraje. “

Rostislav Kreisl, asistent trenéra Ostrožské Nové Vsi: „Bohužel někteří hráči nám před utkáním hlásili, že leží doma s vysokými teploty. Nechtěli jsme riskovat, proto jsme o situaci informovali svaz i soupeře. Přišlo nám rozumné zápas odložit. Samozřejmě odložení utkání nám nijak nepasuje. Měli jsme formu, klukům se dařilo, navíc volných termínů moc není, nakonec jsme se Starým Městem bez problémů dohodli. Myslím si, že zdraví hráčů je přednější, než amatérská soutěž ve fotbale.“