Předchozí
1 z 7
Další

TĚŠNOVICE – ŠUMICE 3:1 (2:1)

Petr Suchánek, kondiční trenér Těšnovic: „Při pohledu na tabulku, ve které jsme první a Šumice poslední, nám bylo celý týden jasné, že nás rozhodně nečeká jednoduchý zápas, což se také potvrdilo. Hosté k nám dorazili s jasným defenzivním stylem, proti kterému bylo těžké se prosadit. Začali jsme klasicky. I když jsme si asi stokrát řekli, ať nedostaneme v prvních deseti minutách branku, inkasujeme hned ve ve 4. minutě z naší chyby včetně brankáře. Herně jsme na tom ale byli lépe a výsledek ještě v prvním poločase otočily. Šumice ale hodně zodpovědně bránily z bloku, museli jsme si spíš prorazit cestu spíš po krajích hřiště, což se nám povedlo. Z jedné akce byla penalta, kterou proměnil Janoštík, následně se trefil po pěkné akci Nohava. Po změně stran se hra vyrovnala, ani jeden z týmů nemel výraznější převahu. Šance sice byly na obou stranách. Nám se podařilo jednu z nich proměnit, čímž jsme zvýšili na 3:1. Zbytek utkání se v poklidu dohrál. Šumice musím pochválit. I když jsou v tabulce poslední, mezi námi podle očekávání nebyl až tak velký rozdíl. U nás podali bojovaný, poctivý, organizovaný výkon. My jsme prostě měli víc štěstí a dál natahujeme šňůru výher.“

Martin Zicha, trenér Šumic: „Začátek jsme zachytili a po dobré akci a centru ze strany se hned v páté minutě ujali Andrlíkem vedení. Věděli jsme o síle Těšnovic, takže jsme spíš chtěli hrát zezadu a na brejky. Sestavu jsme po posledních nezdarech překopali, některé posty přeházeli a změnili rozestavení, začínali jsme od nuly. Soupeř ale z penalty nařízené po evidentní ruce skóre zaslouženě srovnal. Vůbec jsme neprotestovali. Vzápětí jsme nezachytili druhou vlnu a po přihrávce pod sebe obdrželi druhou branku. Vstup do druhé půle byl z naší strany zase dobrý. Byli jsme organizovaní, dobře nachystaní, domácí se přes nás jen horko těžko dostávali. My jsme naopak hrozili z brejků, žádný jsme ale nevyužili. Domácí taky měli nějaké šance, třetí branku přidali ze standardní situace. Za stavu 3:1 se hra trošku uklidnila. Na konci jsme hru otevřeli, zkusili výsledek zvrátit. V posledních dvaceti minutách jsme to vysunuli, zkusili vysoký presink, ale domácí si náskok pohlídali. Těšnovice jsou momentálně jinde než my. V tuto chvíli hrají dobře, jde vidět, že jsou na vítězné vlně. Není to rozhodně soupeř, se kterým bychom mohli rozdat na férovku.“

Branky: 12. Radek Janoštík z penalty, 30. Filip Nohava, 62. Tomáš Večerka - 5. Tomáš Andrlík. Rozhodčí: Mitáček. Diváci: 120.

HLUK – ÚJEZDEC 4:0 (1:0)

Aleš Zlínský, trenér Hluku: „Po tom našem nevydařeném začátku, kdy každý viděl Hluk na předních pozicích, se herně i výsledkově zvedáme. Pro nás je každá výhra cenná. Kádr jsme v létě hodně obměnili, mužstvo je mladší, v útoku hrajeme s devatenáctiletými kluky, což je při šancích vidět. Kromě sedmnáctiletého syna Davida jsou na křídlech ještě dvacetiletý Bartošek nebo Roman Martiš s Řiháčkem. Vpředu jsme hrozně nezkušení. Když dáme gól, tak se to zlomí v náš prospěch. Újezdec k nám přijel s těžkým blokem, poctivě bránu. Co si tak vybavuji, měl snad jenom jednu střelu za zápas, a to ještě vedle, takže si toho moc nevypracoval. Jsem rád, že jsme utkání herně i výsledkově zvládli, skóre mohlo být ještě výraznější. Hosty od většího debaklu uchránil jejich gólman. V zápase nám chyběl dlouhodobě zraněný Horák, který má zlomený kotník, a Kukla.“

Milan Kroupa, trenér Újezdce: „Do Hluku jsme přijeli ve velmi okleštěné sestavě a soupeři, který má v sestavě šikovné hráče, jenž prošli i Slováckem, jsme nemohli konkurovat. Chyběli nám tři hráči, další dva jsme museli střídat. Nebyl tady Tomáš Smýkal, Roman Vacula ani Jan Gazdík, který je pracovně na tři týdny pryč. Vystřídat jsem musel zraněného Mikliše a Lekeše, Broňa Červenka a Maksym Pavlenko dohráli se sebezapřením. Prostě je nás málo a nemá kdo střídat. V prvním poločase jsme ještě s domácími stačili běhat, hrát, nebylo to špatné. Bohužel po zranění dalších dvou hráčů jsme úplně odpadli. Klukům opět musím za předvedený výkon poděkovat. Bojovali, hráli na hranici svých sil.“

Branky: 32. Štefan Bartošek, 58. Marek Lipoti, 60. Tomáš Skovajsík, 80. David Uhlíř. Rozhodčí: Zpěvák. Diváci: 300.

KUNOVICE – ZBOROVICE 1:2 (1:1)

Petr Chaloupka, trenér Kunovic: „Utkání hodnotím jako velmi emotivní, s mnoha šancemi na obou stranách, kdy jsme zahodili strašně moc brankových příležitostí. Na druhé straně hosté měli také spoustu brankových šancí. Jinak to byl zápas nahoru dolů a divákům se určitě musel líbit. Pro nás už to bylo horší. Bohužel jsme doplatili na neproměňování šanci, a naopak hostům, kteří v tu dobu hráli bez vyloučeného Ordoše, jsme darovali zbytečné standardní situace, po kterých skórovali. My se snažili vyrovnat, ale bohužel jsme nedokázali skórovat ani z penalty, kterou Dobrozemský zahodil. Pak jsme ale měli kopat ještě jednu, která byla jasnější než ta první, ale místo toho Váňa obdržel žlutou kartu. I přes prohru musím kluky za předvedený výkon a bojovnost pochválit. Jen jsem zklamaný z toho, že nemáme alespoň bod, který bychom si zasloužili. Pokud by zápas skončil 6:6, tak by to bylo odpovídají dění na hřišti. Sám jsem mohl v devadesáté minutě mohl vyrovnat, ale trefil jsem jenom brankáře.“

Radomír Barnet, trenér Zborovic: „Málem jsme doplatili na naši produktivitu, která byla tentokrát žalostná. Kdybychom z těch šancí proměnili alespoň polovinu, zápas by se odvíjel úplně jinak. S prvním poločasem jsem ale spokojený určitě nebyl. Spíš jsem byl zklamaný z laxního přístupu, ani pohyb hráčů nebyl podle představ. Myslel jsem si, že budeme víc dominantnější na míči, který jsme svojí lehkovážností několikrát zbytečně ztratili a nechávali jsme soupeře chodit do brejků, šancí. Zápas poznamenalo vyloučení Ordoše. Za mě to rozhodčí trošku nezvládli. Nechci se ale na ně vymlouvat. Kluci bojovali, i v deseti dřeli, snažili se dál hrát otevřený fotbal. Jenom těch neproměěných šancí byli mnoho na můj vkus moc. Hned na začátku druhého poločasu jsme měli dvě tutovky, i proto bylo utkání až do samotného konce nervózní. Za stavu 2:1 jsme chodili sami na gólmana Kunovic. Na druhé straně domácí mohli v závěru výsledek srovnat, taky nedali penaltu. Za mě to bylo zbytečně vyhecované a nervózní utkání plné emocí. Jsem spokojený pouze se třemi body, ale nespokojený s produktivitou a vyloučeným Ordošem, kterého čeká trest.“

Branky: 36. Martin Váňa - 40. Andreas Chaloupka vlastní, 54. Richard Jičínský. Rozhodčí: Korch. Červená karta: 32. Ordoš (Zborovice). Diváci: 141.

NEDACHLEBICE – MLADCOVÁ 6:5 (3:2)

Ondřej Čtvrtníček, trenér Nedachlebic: „Do třicáté minuty jsme vedli 3:0 a zápas měli ve své moci. Pak jsme ale polevili, nechali soupeře do přestávky snížit. Mladcovou jsme vlastní bohorovností posadili na koně. Navíc po změně stran jsme inkasovali daší dva góly a prohrávali 3:4. Naštěstí nám vyšly standardky, po kterých jsme výsledek otočili na 5:4. Pět minut před koncem jsme ale taky ze standardky dostali na 5:5. Naštěstí v poslední minutě jsme proměnili penaltu a divoký zápas zvládli. S výhrou jsem spokojený, pro nás jsou to důležité body. Samozřejmě doma bychom neměli dostat pět gólů, ale zase jsme jich šest dali, což se asi lidem líbilo. Mladcová má v sestavě převážně mladé kluky, všechno kolem dvaceti let. Je to takový běhavý mančaft. Rozhodně nejsou špatní, akorát jim možná chybí zkušenosti. Až se v této třídě otrkají, budou nepříjemné pro každého.“

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Prvních třicet minut bylo od nás kastrofálních a zaslouženě prohrávali 0:4. Do poločasu jsme se ale zvedli a zaslouženě dali dva góly. Druhou půli jsme odehráli velmi slušně a výsledek otočili na 4:3. Když to řeknu velmi diplomaticky, v závěru nám nebylo dáno. Víc bych to raději neřešil. Nedokážu říct, jestli faul byl ve vápně nebo ne, o to se nepřeju, ale celkově mě fotbal v nižších soutěžích přestává bavit. Je to demotivující. Hráčům vůbec nedochází, o co se hraje. Dopředu vůbec nevím, kdo mi přijde na zápas. Je to trochu divoké.“

Branky: 23. a 90. z penalty Tomáš Klvaňa, 75. a 80. Peter Vrták, 9. René Kafka, 27. Tomáš Pisklák - 45. a 58. Tomáš Haloda, 35. Ondřej Blažek, 54. Jan Chludil, 87. Martin Čihánek. Rozhodčí: Štěpánek. Diváci: 120.

BYLNICE – BOJKOVICE 4:4 (2:2)

Martin Lukšík, hrající trenér Bylnice: „Myslím, že je to zasloužená remíza. Hosté k nám přijeli v okleštěné sestavě, takže jsme utkání mohli zvládnout lépe. My jsme se konečně slezli v dostatečném počtu, lépe to asi poskládat nešlo. Začali jsme dobře a brzy se ujali vedení. Hosté výsledek srovnali krásnou trefou z dvaceti metrů do šibenice. To se nedalo chytat. Pak jsme si vzali vedení zpět, ale Dan Vacula přímo z rohu zatočil balon na zadní tyč a ukázal, že je to pan fotbalista. Kdyby ho Bojkovice neměly v sestavě, měly by větší problémy. Hosté se ve druhé půli ujali vedení 3:2, ale nám se skóre podařilo pomocí dvou standardek a odražených balonů otočit na 4:3. Bohužel jsme na konci nezachytili centr na šestnáctku, kde jsme se nechali volmého hráče, který srovnal na 4:4. Byla to zbytečná chyba, protože jsme se nechali strhnout a všichni šli do vápna, ale celkově je remíza zasloužená. Bojkovice byly kvalitní soupeř.“

Martin Liška, trenér Bojkovic: „Od minulého zápasu nam vypadli další tři hráči, takže jak to bude vypadat, bylo ve hvězdách. Směrem dopředu to bylo výborné, čtyři branky hovoří za vše, bohužel ani toto na všechny body nestačilo. Ve vlastním vápně jsme hráli jak žáčci, domácí šli do koncovky po hlavě a každá taková situace smrděla gólem. Přesto i tak musím všem poděkovat, o tři body se bojovalo až do konce. Pro diváky to byl určitě zajímavý zápas, ke kterému přispěl  i domáci tým. Pokud bude Bylnice kompletní, v domácím prostředí zatopí každému."

Branky: 6., 19. a 69. Josef Lysák, 74. Přemysl Beňo - 14. a 82. Vít Dolina, 35. Daniel Vacula, 57. Tomáš Gorčík. Rozhodčí: Stodůlka. Diváci: 200.

NIVNICE – KORYČANY 5:1 (1:0)

Pavel Barcuch, trenér Nivnice: „Jsem rád, že jsme domácí hodové utkání takto zvládli, ale zápas nebyl tak jednoznačný, jak ukazuje výsledek. Na můj vkus jsme hosty pustili do několika šancí, mohli jsme být rádi, že jsme neinkasovali. Ale nějak jsme to ustáli a ke konci poločasu jsme šli do vedení. Výkon v úvodní části byl z naší strany poloviční. O přestávce jsme udělali dvě změny v sestavě a na trávníku už dominovali. Převahu jsme vyjádřili dalšími brankami. Ve druhém poločase už jsme byli jasně lepší. Koryčany odešly trošku fyzicky. Bylo jich málo, asi jim chyběli nějací hráči. Navíc se jim zranil hráč, který špatně došlápl a udělal si něco s kolenem. Nám od zápase v Šumicích chybí Otrusiník, z Uherského Brodu k nám přišel Ondřej Dubský, máme z toho malou školku, ale zatím je to dobré. Kluci si musí zvyknout na můj styl, že když se mi něco nelíbí, tak je klidně o poločase vystřídám. Proti Koryčanům nám ale změny v sestavě prospěly.“

Karel Rotter, trenér Koryčan: „Do Nivnice jsme přijeli v okleštěné sestavě. S náhradním gólmanem a dvěma hráči, které sužují svalové problémy, nás bylo dvanáct. Z různých důvodů nám chyběli Šnajdr, Hofírek a Prachař. Přesto jsme i v tomto složení byli lepším týmem a v první půlce si vypracovali dvě nebo tři stoprocentní šance. Místo toho, abychom dali branky a vedli 2:0, tak nám domácí zasadili před poločasem úder. Nástup do druhé půle nám vůbec nevyšel. Za tři minuty jsme dostali dvě branky a výsledek 3:0 už se jenom těžko doháněl. Po rohovém kopu jsme stačili Farmačkou snížit na 3:1, na víc už jsme neměli sil. Naopak domácí do otevřené obrany přidali další dvě branky. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale utkání tak jednostranné rozhodně nebylo. První poločas určitě patřil nám, druhou půli zase ovládli domácí.“

Branky: 48. a 51. Tomáš Kelíšek, 44. Vlastimil Velecký, 75. Petr Stojaspal, 90. Petr Těthal - 58. Lukáš Farmačka. Rozhodčí: Kotačka. Diváci: 200.

BUCHLOVICE – DOLNÍ NĚMČÍ 0:4 (0:3)

David Křiva, hrající trenér Buchlovic: „Musím pochválit soupeře, který na nás od začátku vletěl, hrál velice dobře. Výhru Dolnímu Němčí zařídil Venca Ondřejka, který na sebe vázal naše hráče. Navíc jeden gól dal sám a další dva nahrál. Musím uznat, že soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Hrál rychle, důrazně, neustále nás atakoval. Hosté byli jednoznačně lepší. My jsme asi potřebovali dostat facku. Mysleli jsme si, že když jsme bez prohry, nemůže se nám nic stát. Bohužel utkání s Dolním Němčí jsme odehráli bez bojovnosti, bez ničeho. Možná v prvním poločase jsme měli jednu šanci, když jsem se dostal za hostujíc obranu, ale gól nedal. Druhý poločas byl z naší strany trošku lepší. Dostali jsme se více do hry, kterou jsme ale otevřeli a inkasovali čtvrtý gól. Po něm už nebylo co řešit. Soupeř si zaslouženě odvezl všechny body. Náš výkon byl fakt špatný, katastrofa. Chyběl nám zraněný útočník Hromada. Jsem zklamaný, jak špatně jsme zahráli. Byl to náš nejhorší výkon. Možná jsme facku potřebovali. Doufám, že nás to trošku nakopne a znovu se vrátíme k poctivé práci. Utkání ám nesedlo. Vím, že občas takový zápas přijde. Škoda, že to bylo zrovna před domácími diváky.“

Zdeněk Skopal, trenér Dolního Němčí: „Utkání jsme rozhodli už v prvním poločase, po kterém jsme vedli 0:3 a to jsme ještě pár vyložených šancí neproměnili. Naštěstí jsme měli pohodlný náskok a dneska nás to nemuselo moc mrzet. Kluci dodrželi to, co jsme si řekli v kabině. Hráli jsme líbivý kombinační fotbal ve spojení s kvalitním nasazením a bojovností. Nenechali jsme nic náhodě, celý zápas jsme měli pod kontrolou a za náš týmový výkon jsme si zaslouženě odvezli tři body. Bude důležité, abychom na tento výkon navázali v dalších zápasech. Chtěl bych všechny kluky za jejich přístup k zápasu i samotný výkon pochválit.“

Branky: 22. a 40. Pavel Krchňáček, 10. Václav Ondřejka, 81. Petr Škařupa. Rozhodčí: Havrlant. Diváci: 220.