Největší výprask utrpěli v úvodním kole fotbalisté Viktorie Otrokovice B, kteří museli strávit pětigólový příděl v Dolním Němčí.

KELČ - PODLESÍ 2:1 PEN. (0:0)
Hosté se ve velmi oslabené sestavě statečně prali s favorizovanými domácími kanárky. V jejich sestavě nechyběl Radek Geryk, který nakonec nepřestoupil do Všechovic. Na hřiště musel i trenér Michal Borák, kterého střídal hrající trenér Loučky Daniel Borák, jenž za Podlesí odehraje dvě utkání. „Byli jsme na utkání s mladou sestavou a plnou lavičkou náhradníku dobře připraveni. Podlesí nás ale překvapilo aktivním útočným fotbalem a v prvním poločase bylo nebezpečnějším celkem. Na úvod sezony bereme i dva body, s přístupem hráčů jsem spokojený,“ zhodnotil trenér Kelče Daniel Šulák. „Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy. V první půli jsme byli lepším celkem, měli kopat penaltu za ruku. Od 70. minuty docházely síly, zbytečně jsme spěchali a dostali se pod tlak, ale byla to zasloužená remíza,“ řekl kouč Podlesí Michal Borák.
Branky: 60. Škařupa – 72. Tydlačka. Rozhodčí: Němec – Nuc, Polášek. Diváků: 135.

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - HRACHOVEC 1:2 PEN. (0:0)
Hrachovec mohl utkání v Rožnově vyhrát i za tři body, ale nakonec bere jen dva za výhru po penaltách. Hosté představili zkušeného obránce Vítězslava Mooce, který na Valašsko přišel z třetí norské ligy. „První poločas byl neurovnaný z obou stran. Po přestávce šli domácí do vedení po standardní situaci. Jakmile jsme na hřiště poslali Kozelského, zápas jsme ovládli a mohli ho vyhrát i za tři body. Bereme i ty dva. S výkonem Mooce na pozici stopera jsme velmi spokojeni, bude to posila,“ pochvaloval si trenér Hrachovce Dušan Janošek.
Branky: 51. Dvořák – 43. Kozelský. Rozhodčí: Dorotík – Korch, Pospíšil. Diváků: 101.

VIDČE - VIGANTICE 2:3 (2:1)
Domácí předvedli málo vídaný kolaps a v posledních dvou minutách zápasu přišli o všechny body. Vidče představilo největší letní posilu, z Juřinky přestoupil Dan Fojtášek. „Celý tým cítí obrovské zklamání. Před výbornou diváckou kulisou jsme sice prohrávali, ale dokázali jsme to do poločasu otočit. U obou branek byly letní posily Bill s Fojtáškem. Po přestávce spoléhaly Vigantice na nákopy na Marka Macíčka II, jejich hru skvěle řídil Kučera. My jsme měli v podání Fojtáška a Dobeše šance zvýšit na 4:1. Když už jsme si mysleli, že to máme vyhrané, protekla nám výhra mezi prsty,“ neskýrval zklamání kouč Vidče Petr Urban.
„Do utkání jsme vstoupili lépe než soupeř. Dali jsme branku a další šance jsme nevyužili. Domácí skóre otočili trochu lacinými brankami. Ve druhém poločase spoléhalo Vidče na brejky. Třikrát nás podržel vynikající Jirka Slovák v brance. I my jsme měli šance a nakonec jsme předvedli vynikající závěr, kdy u obou branek byla posila z Dolní Bečvy Ostřanský,“ radoval se trenér Vigantic Zdeněk Hoffmann.
Branky: 35. Drda, 45. Bill – 14. a 90. Marek Macíček II, 89. Ostřanský. Rozhodčí: Doležal – Mitáček, Pavlica. Diváků: 300.

VALAŠSKÉ PŘÍKAZY - KATEŘINICE 2:3 (1:2)
Domácí ještě nepředstavili slovenské posily, které jsou na dovolené. Hostům chybělo z různých důvodů sedm hráčů, a tak ještě více sáhli do dorostu. Nastoupili čtyři a Kaňák dal třetí branku. „Začali jsme utkání dobře a šli do vedení. Pak jako bychom se toho zalekli a aktivitu převzal soupeř, který do přestávky otočil skóre. Druhý poločas jsme začali aktivně, ale opět jsme chybovali. Od naší druhé branky jsme začali hrát aktivně, ale k vyrovnání jsme se nedopracovali,“ řekl trenér Valašských Příkaz Andrej Stanok.
„Do 20. minuty byli domácí lepším celkem a šli zaslouženě do vedení. Pak jsme skóre otočili a mohli do poločasu dát ještě třetí branku. Ve druhém poločase jsme rychle zvýšili na 1:3. Příkazy pak sice měly dvacet minut tlak, ale vyhráli jsme zaslouženě,“ uvedl vedoucí mužstva Kateřinic Jiří Kuzník starší.
Branky: 13. Smilek, 60. Vaculka – 13. Stodůlka, 41. Čtvrtníček, 51. Kaňák. Rozhodčí: Nohavica – Gargulák, Dospěl. Rozhodčí: 80.

NEDAŠOV – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B 3:2 PEN. (0:2)
Hostující hrající trenér René Fröhlich starší přivezl do Nedašova hodně mladý tým s šesti dorostenci, čtyřmi mladými hráči prvního týmu. Z kmenové rezervy zbyli jen on, Michal Kundrát a Marek „Prvních dvacet minut nás soupeř tlačil. Pak jsme vyrovnali hru a dokonale jsme soupeře zaskočili dvěma brankami. Ve druhém poločase přišel od Nedašova očekávaný tlak. Trochu ze sporné penalty soupeř snížil a měl další šance. Vynikající Pobořil v brance chytil čtyři šance, až v první minutě nastavení zapadla k tyči střela z dálky. Bod z horké půdy je dobrý. Mladí kluci bojovali jako lvi a získali další zkušenosti,“ zhodnotil trenér „Valmezu“ B.
Branky: 51. Bartoška, 91. Pagáč – 38. Kadla, 43. Smékal. Rozhodčí: Macháč – Číž, Dospěl. Diváků: 100.

BRUMOV B - SLUŠOVICE 1:2 (1:0)
„Benfice“ nevyšel vstup do nového ročníku a zaslouženě prohrála s týmem, který byl téměř po celé utkání kvalitnějším. „Sice jsme šli do vedení po brance ze standardní situace Adama Pechy, ale to bylo z naši strany vše. Soupeř měl míč na svých kopačkách a my jsme se spoléhali na brejky. Ty přišly, ale pokud je budeme řešit tak, jak jsme je řešili, branku nikdy nedáme. Ve druhém poločase jsme úplně odpadli a jenom se čekalo, jestli dají hosté branku. Do tohoto zápasu jsme vstupovali s tím, že nám chybělo šest hráčů a že to bude těžký zápas. Ale někteří tuto situaci nepochopili a dopadlo to, jak to dopadlo,“ litoval trenér Brumova Libor Kubiš.
Branky: 35. Pecha - 61. Večeřa, 82. Vlachynský. Rozhodčí: Surovec – Prokůpek, Polášek. Diváků: 100.

VLACHOVICE – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 3:2 (0:0)
V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání převážně mezi pokutovými územími. Po změně stran se v 51. minutě uvolnil na hranici velkého vápna Plšek a povedenou střelou poslal domácí do vedení. V 56. minutě už Vlachovice vedly o dvě branky, když si po rohovém kopu srazil míč do vlastní sítě Mana. Hostům se podařilo snížit na 2:1 po hodině hry z rohového kopu. Autorem branky byl znovu Mana. V 65. minutě byl v pokutovém území hostů sražen Plšek a z nařízené penalty vrátil domácím dvoubrankový náskok Vavrys. Trenér Vlachovic poslal v závěru na hřiště čtyři dorostence, čehož hosté dokázali využít a v 89. minutě snížili na 3:2 zásluhou Sáblíka. Závěr zápasu si ale domácí pohlídali a připsali si první tři body.
Branky: 51. Plšek, 56. Mana (vl.), 65. Vavrys (pen.) - 60. Mana, 89. Sáblík. Rozhodčí: Straka – Gargulák, Ruman. Diváků: 150.
Vlachovice: Macháč, V. Trčka, Olejník, Vavrys, M. Trčka, Kupčík, Plšek, Nedavaška, Polomík, Šimoník. Střídali: Rak, Bursa, M. Vizvári, Kašša, Kováč.
Valašské Klobouky: Důbrava, Trnavský, Obadal, Sáblík, Mikulčík, Fojtík, Kocourek, Mana, Dubčák, Sarátek, Procházka. Střídali: Fojtů, Pavlůsek.

BUCHLOVICE - BOJKOVICE 2:1 (2:0)
Fotbalisté Buchlovic nástup do nové sezony zvládli. I když na první tří body se dost nadřeli. Hrdinou utkání byl domácí Ondica, který nejprve v 16. minutě otevřel skóre, aby v závěru prvního poločasu zvýšil na 2:0. Buchlovice se uklidnily a po přestávce nechaly hrát ni soupeře. Bojkovice toho využily a duel v závěru zdramatizovaly. Pokutový kop proměnil Gago. Na remízu už hosté ani přes zvýšené úsilí a sázku na ofenzivu nedosáhli.
Branky: 16., 44. Ondica - 80. Gago (pen.). Rozhodčí: Pospíšil – Zelený, Neubauer. Diváků: 122.
Buchlovice: Pavela – Křiva, Tomešek, Vaculík, Kubiš, Karásek (87. Strakoš), Belant, Kořínek, Hančík, Ondica, Kunc.
Bojkovice: Urbánek – Pastorek, Dolina, Hanke, Křižka, Varga, Gago, Holík, Slavíček, Gorčík (17. Kalina), Jančařík.

KORYČANY - ŽALKOVICE 1:2 PEN. (1:0)
Koryčany braly na úvod sezony pouze bod. Duel s Žalkovicemi musely rozhodnout až pokutové kopy. Jinak v základní hrací době byl k vidění slušný fotbal s šancemi i zajímavými momenty na obou stranách. Domácí tým poslal do vedení v závěru prvního poločasu Gejdoš. Žalkovice odpověděly hned v úvodu druhé půle, kdy srovnal Pospíšil. Obě mužstva se ve zbytku duelu snažila zápas rozhodnout, brankáři své spoluhráče podrželi. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hostující borci.
Branky: 38. Gejdoš - 53. Pospíšil. Rozhodčí: Stodůlka – Dokoupil, Dostálek. Diváků: 120.
Koryčany: Brázda – Kaňa (46. Ryška), K. Věžník, Lysko, Gejdoš (76. Koval), Posolda (88. Hubr), Hanák, Tesař, Mušálek, Prachař, J. Věžník.
Žalkovice: Svoboda – Jankola, Neubert, Drápal, Beneš (81. Němec), Pospíšil (74. Večerka), P. Horák (70. Čevela), Bartušek (53. Z. Horák), Netopil, Janečka, Urubek.

ÚJEZDEC - OŘECHOV 1:3 (1:3)
Do prvního utkání nové sezony vstoupili domácí se značně omlazeným týmem. V základní sestavě se objevilo hned sedm hráčů ve věku do dvaceti let. V úvodu utkání to hlavně v obranné fázi bylo proti zkušenému mužstvu Ořechova znát. Hosté dokonale využili chyb domácích a postupně do 33. minuty vstřelil tři branky. Újezdec mezitím své dvě tutové příležitosti neproměnil. Až v 35 minutě snížil Filip Lekeš. Domácí se přeci jen uklidnili, ale do poločasu se již skóre nezměnilo. V druhém poločase se Ořechov již více zatáhl, Újezdec si vytvořil několik šancí na kontaktní branku, ale tu se jim vstřelit nepodařilo. Hosté již taky ani jeden ze svých brejků nedotáhli, a tak zápas skončil výsledkem 1:3.
Branky: 35. Lekeš - 16. Jüstel, 30. Kolařík, 33. Kowalík. Rozhodčí: Novák – Vitásek, Šebesta. Diváků: 150.
Újezdec: Pochylý – Šmíd, Smejkal, Kobzinek – Konečný, Červinka, Gazdík, Liška, J. Lekeš – F. Lekeš, Kročil. Střídali: Vacula, Bachůrek, Moravanský, Katrňák.
Ořechov: Kuriál – Trlida, Malůš, Kowalík, Rezek, Váňa, Pavlíček, Březina, Kolařík, Jüstel, Hlúpik. Střídali: Řepa, Zukić, Ferdan, D. Sklenka, L. Sklenka.

DOLNÍ NĚMČÍ – VIKTORIA OTROKOVICE B 5:0 (1:0)
Fotbalisté Dolního Němčí si proti otrokovické rezervě s chutí zastříleli. Kanonádu zahájil ve 24. minutě Cmol, další šance domácí tým nevyužil. Dolní Němčí svoji převahu zužitkovalo až ve druhé půli, kdy neškodnému soupeři nastříleli další čtyři góly. Dvakrát se v krátkém sledu prosadil Šmehlík, v závěru se mezi střelce zapsali také Stojaspal s Daňkem. Béčko Viktorky reagovat nedokázalo, domů odjelo se zaslouženým výpraskem.
Branky: 24. Cmol, 50., 61. Šmehlík, 83. Stojaspal, 85. Daněk. Rozhodčí: Mitáček – Ambroz, Kotačka. Diváků: 120.
Dolní Němčí: Z. Hájek -Tinka, Kadlček, Cmol (69. Ševčík), Stojaspal - Machalík (81. Daněk), M. Krchňáček, Bída, R. Krchňáček (85. Talský) - P. Krchňáček, Šmehlík.
Viktoria Otrokovice B: Varous - Lendler, Vašulka, Křivánek, Marčík, Frydrych, J. Červenka, Daniel (61. T. Hrnčiřík), P. Červenka, Horák, Malota.

KUNOVICE – NIVNICE 2:0 (2:0)
Domácím se povedl úvod utkání, kdy již v páté minutě vstřelil branku Brim a dále v 13. minutě zvýšil vedení Kříž. Do konce poločasu mohly Kunovice ještě zvýšit své vedení, ale nepodařilo se jim využít své šance. Hosté si v prvním poločase nevytvořili gólovou šanci, takže se do kabin odcházelo za stavu 2:0. Po přestávce byla Nivnice aktivnější, ale kontaktní gól se jí nepodařilo vstřelit i díky domácímu gólmanovi, který všechny šance zlikvidoval. I Kunovice ve druhém poločase pohořely. Podařilo se jim nastřelit dvě tyčky a břevno, i tak se radovaly z dvoubrankové výhry.
Branky: 5. Brim, 13. Kříž. Rozhodčí: Ševčík - Bartoň, Korch. Diváků: 315.
Kunovice: Vyorálek - Uhlíř, Jakúbek, Kaňovský, Flek (78. Hubál), Skovajsík, Chaloupka (90. Krček), Náplava, Huráb, Kříž, Brim.
Nivnice: Hladiš - Holboj (81. Borýsek), Stojaspal, Roubal, Hladiš, Bumbalík, Straňák, Josefík (Máčalík), V. Velecký, Ryšávka (Těthal), J. Velecký.

KVASICE - OSVĚTIMANY 1:0 (0:0)
Favorizované Osvětimany překvapivě klopýtly hned v prvním kole. Hlavní aspirant na celkové vítězství, který před sezonou přivedl ze Slovácka Veliče Šumulikoskiho, nezvládl duel v Kvasicích. „Narazili jsme na velice silného a šikovného soupeře. Musím přiznat, že náš brankář Chvojka chytil minimálně tři branky. Jen škoda, že za bezbrankového stavu jsem nastřelil tyčku a nebyla písknutá jasná penalta. Na druhé straně ve výsledku zasloužená výhra Kvasic, které měly vice brankových příležitostí,“ uznal útočník Osvětiman Ondřej Zýbal. .
Branka: 84. Musil. Rozhodčí: Svoboda – Zpěvák, Doležal. Diváků: 567.
Kvasice: Vymazal - Musil, Šilinger, Pospíšil, Zapletal (90. Panák) - Pulkert, Lepša, Moravec, Vojtášek (90. Dutkevič) - Janoštík (70. Majkrič), Ferko.
Osvětimany: Chvojka - Švrček, Brhel, Ohnutek, Fišer, Klimeš (81. Pantić), Skřivan, Zýbal (63. Šmatelka), Křemeček, Šumulikoski, Salay.

NAPAJEDLA - NEDACHLEBICE 2:1 (1:1)
Branky: 37. Drga, 60. Foral - 39. Klvaňa. Rozhodčí: Číž – Nohavica, Šebesta. Diváků: 150.
Napajedla zvládla vstup do sezony, když doma zdolala Nedachlebice 2:1. „V Napajedlích se už určitě hrála kvalitnější utkání, na druhou stranu počítají se body a ty zůstaly u Moravy. Hráči na obou stranách se však ve fyzicky náročném a vyrovnaném utkání v touze na úvod sezóny bodovat vydali ze všech sil a včetně trojice rozhodčích si za předvedené výkony rozhodně zaslouží uznání,“ uvedl domácí trenér Jaroslav Hastík. Hostující kouč Petr Polášek byl i přes porážku s vý-konem svých svěřenců spokojený. „Nemám klukům co vytknout, jeli jsme všichni na sto procent. Budu věřit, že se nám postupně vrátí hrá-či z dovolené a po zranění. Nejde hrát každý zápas bez střídání,“ zhodnotil Polášek.
Oba soupeři se potkali skoro přesně po dvou měsících. V červnovém předposledním kole v Nedachlebicích dominovala Fatra, která s přehledem zvítězila o dva góly. Navíc se jí dařilo i před týdnem při generálce s Holešovem, a tak mohla jít do úvodního zápasu nové se-zóny v roli mírného favorita. V týdnu na tréninku se však vážně zranil její nejzkušenější borec Jaroslav Laciga, a jelikož se zatím nepodařilo zrealizovat ani očekávaný přestup Tomáše Ohnutka, bylo znenadání po selance…
Ani hosté však nebyli komplet, scházely jim opory O. Šuranský, M. Ryška, M. Hladiš, A. Hájek a nepřijeli ani M. Lapčík s P. Faldynou, a tak se do základní jedenáctky musel nominovat i samotný trenér P. Polášek. A byl to právě on, jemuž se podařilo lépe nabudit své svě-řence a zároveň i spoluhráče do bojové pohotovosti, neboť už ve 4´ a poté i ve 14´ hosté v šestnáctce domácím zle zatopili. Mezitím sice po křídle třikrát utekl K. Saibert, ale nic se z toho neurodilo. Hosté po-stupně ovládli střed pole, kde si patřičný respekt brzy vydobyl urostlý F. Brzica, od něhož se protihráči, občas i s bolestivou grimasou, odrá-želi jak kuželky po úderu bowlingovou koulí. Když už se zdálo, že nepříliš pohledná první půle dospěje k bezbrankové pauze, na v pořadí už šestý rohový kop Fatry si naskočil stoper M. Drga a hla-vou míč skrumáží těl propasíroval k pravé tyči – 1 : 0! Domácí radost však neměla dlouhého trvání. Už po dvou minutách vracející se D. Brauner škobrtl o T. Gabrhelíka a nedobrovolně se posadil na trávník. Na vzniklou situaci hosté bleskově zareagovali průnikem do velkého vápna a po šikovné narážečce se ani nedachlebický stoper T. Klvaňa ze svého výletu k bráně soupeře nevrátil s prázdnou – 1 : 1!
Do druhé půle domácí vstoupili přece jen aktivněji a už v 51´ mohl jejím barvám vrátit vedení D. Brauner, na skvělou přihrávku zprava by však musel startovat dřív a s větším důrazem. Vzápětí z opačné strany vnikl do slibného prostoru uvnitř velkého čtverce i M. Holo-mek, finální přihrávku spoluhráčům však nezvládl. O pět minut poz-ději se v dobré pozici ocitl i R. Bůžek, hostující obrana mu ale stačila střelu zblokovat a následně na brankové čáře úspěšně zakročil i gól-man J. Mačuda. Hosté v této fázi hráli už pouze na brejky, při nichž nejvíce „zlobil“ dorostenec R. Kafka, jemuž se několikrát povedlo potrápit zejména napajedelskou levou stranu. V 59´ přišel rozhodující moment zápasu. Na hranici velkého vápna byl při pokusu o kličku faulován D. Bartoň a trestný kop jeho exekutor R. Foral technickou střelou poslal přes zeď do nechytatelného místa – 2 : 1! Role se rázem otočili. Domácí už nikam nespěchali a udržovali si těsné vedení, do tlaku a k nákopům naopak přešli hosté. Domácí pak měli několik možností vedení pojistit, ale v 64´ dvojice D. Brauner – K. Saibert svůj brejk dovedla do ztracena a následně se D. Bartoň při pokusu o obstřelení brankáře z 15 metrů ukvapil. Na druhé straně se v 84´ tvr-dou ránou z dálky prezentoval záložník Nedachlebic M. Hána, gól-man J. Balážik stačil míč jen vyrazit před sebe, ale ani hosté už nedo-kázali šanci dohrát. Při závěrečné hře vabank v 90´ ještě domácí P. Koutník odvážným průnikem do vápna po narážečce s D. Bartoněm dělovkou málem přerazil břevno a kdoví, jak by to dopadlo, kdyby na stadiónu fungovalo videozařízení. V nastaveném čase se po Bartoňo-vě sklepnutí hlavou do dalšího sólového nájezdu znovu vydal K. Saibert, aby jen potvrdil, že zrovna neměl den…
Napajedla: Balážik - Drga, Bůžek, Holomek, Koutník - Gabrhelík (93. Simerský), Foral, Němec, Havránek - Brauner (71. Kozubík), Bartoň.
Nedachlebice: Mačuda - Polášek, Hána, Brzica, Bartoš, Kafka, Kadlčák, Škrášek, Klvaňa, Pisklák, Hubáček.