Co dělal současný předseda a vedení KFS špatně?
Zlínský fotbal směrem do hnutí zastupuje předseda a místopředseda. Byli aktivní zejména směrem do velké fotbalové politiky. Oba se bohužel podíleli hlavně na změnách, které upevňovaly moc Romana Berbra a ve velkém rozsahu poškozovali postavení Moravy ve fotbalovém hnutí. A to jako předkladatelé jeho návrhů, tak byli jejich hlavní propagátoři a podporovatelé. Dodnes to nedokážu pochopit.

Co chcete zlepšit?
Zlepšit se dá určitě mnoho věcí. Hlavně chci, aby fotbal byl, znovu vnímám veřejností pozitivně.

Jaká je vaše priorita?
Jednoznačně práce s mládeží v okresních a krajských klubech. Plán mám, vím jak na to a pokud uspěji ve volbách, začneme hned.

Dlouhodobě špatná je situace na poli rozhodčích, kterých je v regionu velký nedostatek. Čím konkrétně ji zlepšit?
Početní stavy rozhodčích jsou nedostačující v celé republice. Věřím, že jakmilese zlepší pohled na fotbal, přitáhne to i více mladých rozhodčích. V našem okrese vede dlouhodobě školu rozhodčích bývalý ligový sudí Goňa, přesný příklad toho jak by se s rozhodčími mělo pracovat. Co se týká paušálních odměn rozhodčích na úrovních okresů a krajů určitě by se mohla začít vést debata o možném navýšení.

Blížící se volby FAČR. Kdo je ve vašich očích nejlepší kandidát na hlavu českého fotbalu?
Petr Fousek. Český fotbal potřebuje nyní důvěryhodného předsedu, který bude mít podporu hnutí. Jsem přesvědčený, že on je ta pravá osoba. V našem kraji je zapsán jako hlavní ambasador při pořádání EURA U21 v roce 2015. Ve strukturách UEFA a FIFA je aktivní dodnes.

Vyřeší stávající volby neutěšenou situaci v kopané?
Demokratické volby jsou vždy nadějí pro zlepšení. Pokud si fotbal do čela zvolí neprofláknuté osoby, odrazíme se k lepší budoucnosti.

Dokážeme se zbavit chapadel Berbrovy chobotnice?
Iniciativy Fotbalová evoluce a Čistý fotbal, udělali v Čechách kus práce, na mnoha okresech a krajích došlo ke změnám. Kandiduji také pro to, aby fotbalová veřejnost v celé ČR začala vnímat znovu Zlínský kraj jinak než jako hlavní kraj nositelů Berbrových myšlenek na Moravě. Oceňuji, že Pavel Brímus již nekandiduje na pozici předsedy. Na druhou stranu kandiduje František Hubáček. Kandidát, který se veřejně omlouval skupině kolem Berbra, když někdy neprošel jeho návrh.

Měla by se dohrát tato rozehraná sezona ve stávající neutěšené epidemiologické situaci?
Jsem v každém případě pro, aby se dohrála podzimní část ročníku 2020/2021. Nejpozdější termín vidím od začátku června. Ale to bohužel nezáleží na nás.

VIZITKA
Vlastimír Hrubčík
Věk: 52 let. Ženatý, 2 dcery. Charakteristika: pracovitost, umět věci řešit s nadhledem, na co si podám ruku, to platí. Vzdělání: SPŠ Stavební, nyní projektový manažer. Jazykové znalosti: angličtina, němčina. Záliby: sport, cestování.
Fotbalová kariéra: Otrokovice, Zlín, Slušovice, Dukla Praha, RH Znojmo, Winzer (Něm.), Kreuttal (Rak.).
Funkcionářská kariéra: předseda Zlínského KFS (2007 – 2017), člen VV FAČR (2013 – 2017), Předseda VV SK Baťov 1930 (od roku 2016).