„Vyšlo mi to. Jsem za to rád,“ usmíval se šikovný středopolař po přesvědčivé, ale nijak snadné výhře 4:1.

Posílená rezerva Kroměříže potvrdila i v zápase 17. kola roli velkého favorita, s Jiskrou si připsala očekávané tři body. Proti soupeři ze Slovácka se ale poměrně nadřela.

„První poločas od nás nebyl moc dobrý,“ přiznává. „Sice jsme dali rychlý gól, ale pak jsme přestali hrát. Znovu jsme zapnuli až po inkasované brance. Naštěstí jsme si ještě do přestávky vzali vedení zpět a utkání dohráli,“ oddechl si společně s parťáky.

Zatímco druholigový tým se na hlavním stadionu chystal na nedělní duel v Praze proti Viktorii Žižkov, Martinek, Tiahlo, Kiška či Mlčoch na vedlejším hřišti pomáhali béčku, potili se proti Starému Městu.

„Pro mě je důležité, že mám zápasovou praxi,“ ví dobře.

Jedna ze zimních posil Hanáků by samozřejmě mnohem radši pomáhala a sbírala zkušenosti v zápasech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, nyní ale místo v základní sestavě nemá, a tak nastupuje alespoň za rezervu.

„Čekal jsem, že budu v áčku víc hrát. Snad ještě nějaká šance přijde. Musím víc bojovat o to, abych ji dostal,“ říká.

Fotbalisté Kroměříže B (červenobílé dresy) doma v 17. kole krajské I. A třídy skupiny B přivítali Staré Město.
Kroměříž B přehrála Staré Město, trenér Heinz po výhře 4:1 vyzdvihl oba brankáře

Až na malou vytíženost je rodák z Iľavy na Hané spokojený. „Zázemí je tady hezké, prostředí kamarádské. Líbí se mi tu,“ tvrdí. „Snad pomohu mužstvu k záchraně druhé ligy,“ přeje si.

Martinek je odchovancem slovenské Dubnice, kde také zatím strávil většinu své kariéry. V minulé sezóně naskočil do 27 zápasů, v nichž dvakrát skóroval a na tři branky nahrál.

Loni v létě zamířil do Brna. Ve Zbrojovce uspěl na na zkoušce, v klubu podepsal dvouletou smlouvu. Na podzim však nastoupil jen v pěti duelech, celkem odehrál 91 minut.

Zdroj: Libor Kopl

Více prostoru dostal v brněnské juniorce. V divizním béčku patřil mezi opory. Ve dvanácti duelech si připsal tři branky, mladému týmu pomohl k prvnímu místu.

Jelikož se v zimní přípravě neprosadil do kádru Brna, po dohodě se rozhodl odejít na hostování.

„Měl jsem víc možností kam jít. Vedení Zbrojovky chtělo, abych šel do vyšší soutěže a nastupoval v těžkých zápasech,“ říká.

Což se zatím nenaplňuje. I když Brno, odkud do Kroměříže pravidelně dojíždí, má svých starostí dost a Martinka nyní neřeší.

Slovenský středopolař věří, že se Zbrojovka zvedne a udobří si fanoušky. „Bude to dobré,“ nepochybuje.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...