„Poděkovali jsme mu za čtyřleté účinkování v dresu Zborovic. Když jsme byli v krizi, pomohl nás nastartovat. Předali jsme mu dres s číslem 68, se kterým u nás hrával. Do zbytku kariéry mu přejeme jenom to nejlepší,“ prohlásil trenér Zborovic Martin Střelec, který právě Hanuse vystřídal ve funkci.

Nový tým Pilany ale na první body v krajské I. A třídě skupině B stále čeká. Po Mladcové na hřišti v Troubkách, kde hrají své domácí zápasy, neuspěl ani s Těšnovicemi, padl 2:3.

I. A třída sk. B, 15. kolo -

TJ PILANA ZBOROVICE – TJ TĚŠNOVICE 2:3 (1:2)
Branky: 11. Milan Frýdl, 65. Patrik Malošík – 7. Karel Majkrič, 13. Jaromír Štěpánek vlastní, 62. Radek Janoštík. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 125.

„Body byly relativně blízko. Soupeři jsme svými vlastními chybami darovali dva góly. Já ale musím kluky znovu pochválit, podali výborný výkon. Všichni makali nadoraz,“ cení si Střelec.

Ze svěřenců vyzdvihl Milana Frýdla. Zkušený forvard nastoupil po dlouho době, na hrotu útoku podal super výkon a dokonce i skóroval.

Domácí, kterým scházeli vyloučený Bukový a Vaňák, prohrávali od 7. minuty, kdy se prosadil Majkrič. Vzápětí ale právě Frýdkl srovnal na 1:1.

Těšnovice si ale brzy vzaly vedení zpět, když si dal kapitán Štěpánek vlastní gól.

Ve druhé půli hosté přidali třetí branku, ale rozhodnuto pořád nebylo, protože následně snížil Malošík a z utkání se stalo drama.

„Ke konc jsme byli i lepším týmem. Rozhodně jsme měli víc střeleckých příležitostí,“ říká Střelec.

„Těšnovice na konci jenom odkopávaly balony dopředu a strachovaly se o výsledek. Předtím ale taky zahodily nějaké šance. Asi si za stavu 3:1 mysleli, že mají klid, ale málem je to doběhlo,“ přidává domácí kouč.

Fotbalisté Kroměříže B (bíločervené dresy) doma přehráli Dolní Němčí 7:1.
Hanáci nasázeli Dolní Němčí sedm branek, na vedoucí Nivnici ztrácí jen dva body

Podle zborovického kouče bylo derby v pohodě, rozhodčí to zvládli. „K vidění bylo hodně šancí i střel. Došlo i dost lidí, byl plný dům. Na to, že před námi hrály Troubky, bylo hřiště dobré. Nám menší plocha vyhovuje,“ uvedl.

Opačný názor na terén měl trenér Těšnovic Petr Bíbr. „Víc než fotbal to byla válka. Podmínky byly nejen kvůli silnému větru velmi složité. Hřiště bylo katastrofální, nikde v kraji snad není horší,“ prohlásil.

„Oboustranně se jenom nakopávaly balony dopředu, byl to boj, samý souboj, téměř žádná kombinace. My jsme třikrát vedli, domácí dotahovali. I když snížili na 3:2, výhru už jsme nepustili. Škoda neproměněných šancí, klid jsme mohli mít dřív,“ míní.

Za těsnou výhru byl nakonec moc rád. „Soupeř ale hrál taky slušně, bojoval, nedal nám nic zadarmo. Za tři body jsme fakt rádi, protože jsme je vzhledem k situaci v tabulce nutně potřebovali,“ dodal Bíbr.

Fotbalisté Těšnovic se pokusí potvrdit venkovní triumf za týden doma proti Nedašovu, Zborovice jedou do Bojkovic.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...