Že to rezerva Hanácké Slavie myslí s postupem do krajského přeboru vážně, demonstrovala v neděli, kdy doma deklasovala 7:1. Na jasné výhře se brankami podíleli také Jakub Dočkal, Marek Jaroň, Jiří Kiška a Erik Mlčoch, z druholigového kádru nastoupil ještě stoper Tiahlo. Dolní Němčí nedokázala takové síle čelit.

„Do Kroměříže jsme odjížděli s vědomím, že soupeř má obrovskou kvalitu a bude těžké jí čelit. I přesto jsme se rozhodli k utkání přistoupit fotbalově a nespoléhat se pouze na defenzivní úkoly. Chtěli jsme si to s Kroměříží rozdat na férovku,“ říká hostující trenér Zdeněk Skopal.

I. A třída sk. B, 15. kolo -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ B – FK DOLNÍ NĚMČÍ 7:1 (3:0)
Branky: 24. a 65. Jakub Dočkal, 8. Marek Jaroň, 12. Lukáš Berky, 66. Tomáš Fuksa, 81. Jiří Kiška, 90. Erik Mlčoch – 76. Roman Bobčík. Rozhodčí: Večeřa. Diváci: 78.

Jeho tým se sice snažil, bránil se, ale debaklu stejně neunikl.

„Byť jsme určité pasáže hry zvládli úctyhodně, celý zápas byl v režii domácího týmu. Náš čestný úspěch zaznamenal střelou z dálky Roman Bobčík. Soupeři gratuluji k zcela zasloužené výhře. Je všem jasné, že tento tým má na víc než na tuto soutěž. Rozdíl ve výsledku odpovídá dění na trávníku,“ říká Skopal.

Toho více než nepříznivý výsledek mrzí předzápasový a tréninkový přístup některých hráčů. „Jsem ale nesmírně rád, že se nám na poslední chvíli podařilo dotáhnout příchod Jana Růžičky ze Slovácka a dorostence Radima Kroči ze Zlína,“ pochvaloval si.

Fotbalisté Kunovic (bílé dresy) v 15. kole I. A třídy skupiny B zdolali poslední Koryčany 1:0.
I. A třída sk. B: Zborovice se loučily s Hanusem, Kroměříž B doma nadělovala

Ani mladíci z ligových akademií ale Dolnímu Němčí k lepšímu výsledku nepomohli.

„Po jasné výhře však musíme poděkovat i hostujícímu mužstvu za velmi sympatický výkon, když se snažili hrát otevřený fotbal a bojovali až do konce zápasu. Dolní Němčí tvoří téměř všechno vlastní odchovanci, kteří hrají velmi kvalitní krajskou soutěž. Dobrá práce s mládeží je správný směr o zachování fotbalu na vesnicích,“ prohlásil vedoucí mužstva Kroměříže B Timoteus Políček.

Bývalý manažer Pilany Zborovice si nové angažmá pochvaluje. „První domácí mistrovské utkání proběhlo za velmi silného větrného počasí a za vydatné podpory našich fanoušků. První šanci ještě Dočkal neproměnil, ale v 10. minutě se hezky trefil Jaroň a hned ve 12. minutě Berky. V 16. minutě se individuálně prosadil Jaroň, ale trefil pouze brankáře. Ve 22. minutě se po krásné přihrávce od Heinze trefil Dočkal,“ popisuje.

České fotbalistky se sešly ve Zlíně, kde se chystají na start kvalifikace.
Fotbalistky Česka jsou ve Zlíně, kvalifikaci zahájí v pátek v Uherském Hradišti

„Několikrát se do šance dostali i hosté, ale náš brankář vše vyřešil. Ke konci prvního poločasu přišla pěkná akce Steinera, který obešel tři hráče a brankáře, ale finální střelu hosté zablokovali na roh,“ pokračuje v hodnocení.

„Prvních dvacet minut druhé půle bylo velmi nepřesných. Obě mužstva zbytečně ztrácela míče. Během deseti minut dostal Dočkal dvě milimetrové přihrávky od Steinera. Bohužel první šance kvůli větru skončila na tyči a druhá konečně v brance. Po postupném vystřídání se hra obou mužstev vyrovnala. V 67. minutě Fuksa obešel všechno, co mu stálo v cestě, a s klidem upravil na 5:0. Střelou z dálky se nakonec prosadili i hosté. Ke konci utkání přišli i další naše branky, trefili se Kiška s Mlčochem a upravili konečný výsledek na 7:1,“ dodal závěrem.

Kroměřížské béčko nyní jede do Koryčan, Dolní Němčí hostí Mladcovou.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...