Naopak bývalý šéf klubu Marek Šprňa stejně jako manažer Timoteus Políček a Tomáš Janča na mimořádné valné hromadě odstoupili ze svých funkcí a dál již nekandidovali.

Právě oni po svém předčasném konci loni v listopadu svolali mimořádnou valnou hromadu, která se uskutečnila v pátek navečer v Hospůdce na hřišti ve Zborovicích.

Nový výkonný výbor TJ Pilana Zborovice:
Předseda oddílu: Ivan Gröpl
Další členové: Jaromír Štěpánek, Jiří Kocourek, Martin Šumbera, Martin Střelec, Ladislav Dvořák, Mojmír Prachař

Dorazily asi čtyři desítky členů Pilany, brzy bylo hotovo. „Účast byla standardní. Jelikož jsme byli předběžně domluvení, vše proběhlo hladce, bez nějakých průtahů a zádrhelů,“ pochvaloval si nový předseda zborovického fotbalového klubu Ivan Gröpl.

Těžká práce začne sedmatřicetiletému funkcionářovi až nyní. Úkolů má před sebou nový výbor více než dost.

„Chceme hlavně stabilizovat celý oddíl, zajistit rozpočet a udržet všechny mládežnická družstva stejně jako tým mužů, který budeme mít jenom jeden. Taky pro nás bude zásadní abychom navázali dialog s obcí. Věřím, že se nám povede zastupitele přesvědčit a podpora obce bude stejná jako v minulosti,“ přeje si Gröpl.

Právě kvůli neshodám se starostou Hanákem po pěti letech skončili v klubu Šprňa s Políčkem. Prostě válčení už měli dost.

Divizní fotbalisté Skaštic potřetí v řadě vyhráli.
Divizní Skaštice v přípravě dál vítězí, ale přišly o posilu! Proč?

Účastník krajské I. A třídy skupiny B dostal od obce na činnost pro letošní rok 2024 pouhých 40 tisíc korun. Navíc polovina této částky patří zborovickým šachistům. S tím by si žádný jiný klub hrající na Zlínsku krajskou soutěž rozhodně nevystačil.

Celek z Kroměřížska musí zbytek peněz sehnat jinde.

„Samozřejmě mám v plánu navštívit schůzi zastupitelstva, informovat jej o stavu klubu, naší vizi. Nikdo z nás se už nechce babrat v minulosti, řešit co bylo. Musíme se dívat dopředu, najít společnou řeč. A třeba pak i podpora od obce bude větší,“ doufá Gröpl.

Dobře ví, že bez peněz se nedá hrát žádná soutěž. Platí se rozhodčí, cestovné, údržba. Prostě všechno.

Ve Zborovicích navíc mají obsazené všechny kategorie, od nejmenších dětí ve školičce až po dorost, který mají stejně jako žáky spojené se Zdounky.

Velkým problémem kromě kádru a peněz je především areál hřiště. Kabiny jsou v dezolátním stavu, nyní se řeší jejich rekonstrukce, výstavba.

„Teď se dokončila oprava střechy nad tribunou. Postupně by se mělo pokračovat pracemi uvnitř kabin, V nevyhovujícím stavu je elektroinstalace, sociální zařízení,“ hlásí Gröpl.

Pilana tak musí sezonu dohrát v exilu. Zatímco na podzim působila v Měrovicích nad Hanou, na jaře bude hrát své domácí zápasy v Troubkách.


Načítám tabulku ...