„Gól mě hodně potěšil. Sedlo mi to krásně. Nechápu, jak je možné, že jsem to takto trefil levou nohou,“ divil se šikovný mladík po premiérové trefě mezi muži.

Zdounky zvítězily ve Lhotě jasně 4:1 a připsaly si první body do tabulky. „Zápas hodnotím pozitivně. Hráli jsme neuvěřitelně,“ prohlásil. „Dobře jsme kombinovali, tlačili se do zakončení a měli hodně šancí a střel. Nakonec jsme vyhráli zcela zaslouženě. Soupeř neměl absolutně žádnou šanci,“ přidává.

Celek z Kroměřížska v sobotu dopoledne kromě soupeře bojoval také s počasím. O víkendu panovalo parné vedro, sluníčko pořádně hřálo. Méně trénovaní jedinci to v těžkých podmínkách měli složité, byli jim velké vedro. „Jsem zpocený jako prase,“ ulevil si.

Fotbalisté Lhoty (modré dresy) pod novým trenérem Kunou podlehli doma Zdounkám 1:4.
Zdounky odčinily domácí porážku, zvítězil ve Lhotě. Trefil se Klabal i mladík

Frkal až doteď hrával pouze za dorost Kroměříže, nyní si zvyká na mužský fotbal. „Rozdíly jsou veliké. Chlapi až tolik neběhají, hrají víc chytře. Spíše kombinují, lépe čtou hru, kdežto v dorostu se lítá nahoru a dolů,“ srovnává.

Osmnáctiletý mladík už nechtěl v Hanácké Slavii být. Toužil po změně, větším vytížení. „Neměl jsem žádnou motivaci v Kroměříži zůstat. Jelikož jsem věděl, že nebudu hrávat, chtěl jsem jít někam jinam,“ vysvětluje.

Jelikož s rodiči bydlí v Jarohněvicích, vybral si Zdounky, kam to má pár kilometrů.

Dravý mladík nastupuje buď na hrotu útoku nebo na kraji zálohy. „Na křídle mě to baví víc,“ přiznává student gymnázia v Kojetíně.

Osmnáctiletého dorostence přijel do Lhoty podpořit i táta, vedoucí mužstva druholigových Hanáků. Utkání sledoval společně s předsedou Zdounek Zdeňkem Čevelou mezi ostatními diváky pod střechou u bufetu.

„Jsem rád, že se mnou jezdí. Docela mi pomáhá, radí. Víc mě chválí než kritizuje,“ přiznává.

Zato Tomáš Frkal na utkání druholigového nováčka nechodí, má jiné aktivity. „Fotbalu už by bylo moc,“ tvrdí.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...