Lídr krajského přeboru v hektickém závěru neudržel hubené vedení 1:0, po vyrovnávací brance kapitána Nevšová Svatopluka Beňa a prohraném penaltovém rozstřelu musel přihlížit, jak se raduje rival z krajského přeboru.

„Mrzí to strašně. Dostali jsme gól v poslední minutě a prohráli jsme na penalty. Bohužel jsme neproměnili další šance a fotbalový Bůh nás na konci potrestal,“ myslí si Motal.

Přitom to dlouho vypadalo, že bude hrdinou. Jeho trefa z 24. minuty mohla být vítěznou. „Střelec nejsem. Byla tam skrumáž, centr. Já jsem čekal na zadní tyči a balon ke mně prošel přes chumel hráčů. Já jsem zavřel oči a snažil se trefit branku,“ popisuje vedoucí branku Motal.

Skaštice měly soupeře na zádech, stačilo ho dorazit. Favorit ale v dalších příležitostech selhal. „Chyba byla, že jsme neproměnili šance. Měli jsme tam nadějné brejky. Šli jsme dva na jednoho, tři na jednoho. Nedokázali jsme ale balon dostat do branky a to nás stálo vítězství,“ ví skaštický stoper.

Lídr krajského přeboru o těsný náskok přišel v poslední možnou chvíli. V nastaveném čase neuhlídal mazáka Beňa a bylo to 1:1. „Bohužel jsme ve druhé půli přestali hrát. Nevšová vycítila šanci. Bylo to furt o gól a bohužel pro nás se jí podařilo vyrovnat,“ smutní Motal.

Zkušený zadák odehrál výtečný duel. Blýskl se vedoucím gólem i několika vyhranými souboji. I pokutový kop bez problémů proměnil. Parťák Lukáš Batík ale selhal, a tak slavila Nevšová. „Pro mě to je největší fotbalový úspěch a velký svátek. Celkově jsem si to užil, i když jsem zklamaný, že jsme nevyhráli,“ říká Motal.

Na Letnou, kde dříve působil jeho bratranec a současný skaštický asistent trenéra Lukáš Motal, by se zase někdy rád vrátil. „Snad se mi ještě podaří zahrát si na tak krásném stadionu,“ přeje si.

S rodinným příbuzným, který hraje třetí ligu za Kroměříž, se ale srovnávat nechce. „Má toho odehráno mnohem víc,“ připomíná.

Skaštice se ale mohou Hanácké Slavii přiblížit. I když finále poháru nezvládli, pořád mají šanci vyhrát krajský přebor.

„U nás se o divizi nemluví,“ říká Tomáš Motal. „My se nikam neženeme. I když jsme jako nováček takto vysoko, chceme krajský přebor vyhrát. Máme to ve svých rukou,“ ví.

Současnou situaci rozebral se spoluhráči u piva. I když na oslavy neměli Skaštičtí náladu, domů příliš nespěchali. „S kluky si sedneme a pořešíme, kde jsme udělali chybu“ dodal Motal.