O to více překvapivá je změna na postu trenéra, kde z dosavadní dvojice hlavních trenérů pověřilo vedením jen Václava Uhlíře. „S vedením jsme se seriózně dohodli na ukončení mé trenérské práce v klubu. Chtěl bych poděkovat Hluku za krásných třináct let a příležitost zde na sobě dlouhodobě pracovat a trénovat,“ upřesnil jeden z trenérské dvojice Hluku Aleš Zlínský, který zhodnotil půlrok u týmu.

„Cíl byl klidný střed tabulky, nicméně se nám podařil začátek sezony a začali jsme hrát o čelo tabulky. I proto jsme s podzimními části velmi spokojeni,“ potvrdil Zlínský.

Co vedlo k nečekanému rozletu nováčka mezi ostřílenými celky krajského přeboru?

Po postupu jsme společně s Vaškem Uhlířem v létě zvýšili počet tréninků na tři týdně, což se nám vrátilo na hřišti. Kluci předváděli velmi dobré výkony a my byli spokojeni. S výjimkou posledních dvou venkovních zápasů ve Štítné a Francově Lhota. Zde jsme sice byli herně lepší, ale bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí, která nás v součtu stály šest bodů a prvenství.

Fotbalisté Kvasic jsou pod trenérem Vlastimilem Chytrým úspěšní, ovládli první polovinu krajského přeboru. Podaří se jim dokráčet do vysněné divize?
Hodnocení: Kvasice chtějí do divize a získat pohár. Dál hledají posily! Jaké?

Základem úspěchu byla pevnost vaší domácí tvrze. Souhlasíte?

Ano. Velmi dobře jsme zvládli s výjimkou duelu s Nevšovou. Ale například zápas s Kvasnicemi (5:1) snesl parametry divize. Každopádně je těžké někoho chválit, když máme vyrovnané mužstvo s kvalitními hráči na všech postech. I proto jsme tam, kde jsme.

Překvapil vás někdo ze soupeřů svými výkony?

Zklamáním podzimu byly pro mě výsledky Slušovic, které nakonec uhrály cenné body v závěru a posunuly se v tabulce výš. Naopak mile mě překvapil Hrachovec, který jako my jsou nováčkem. Mají velmi kvalitní tým, zázemí, fanoušky a ambice na postup do divize!

Jak naloží tým s nadcházejícím volným časem?

Kluci se budou dál společně připravovat do konce měsíce, ale nyní už jen dvakrát týdně. Už nepůjde ani o žádné těžké tréninkové jednotky, spíš jen fotbálky na udržení v létě těžce nabrané kondice. Poté čeká kluky dvouměsíční volno, aby se opět potkali 28. ledna. A bohužel už beze mě, neboť jsme se po dlouhých třinácti letech trénování v Hluku, když počítám i mládež, jsem se rozhodl skončit. Mužstvo bude dále trénovat Vašek Uhlíř.

Plánuje klub nějaké změny v kádru? Kde podle vás i přese všechny úspěchy tým tlačí bota?

Kádr je zde kvalitní a cílem je bezpochyby udržet současný kádr. Kdyby se objevil někdo zajímavý, kvalitní hráč, určitě bude vedení uvažovat o jeho angažování. Do přípravy je každopádně v plánu, že se stáhnou hráči, kteří byli na podzim na hostování v jiných klubech.

Fotbalisté Slušovic (v černém) v 9. kole krajského přeboru v páteční předehrávce doma porazili Napajedla 3:0.
Rozpaky slušovických fotbalistů má ukončit nový kouč. Po jaké trofeji prahnou?

Jistě už máte naplánovanou zimní přípravu včetně soupeřů do přípravy…

Ano, příprava je hotoví. Třetího února vyzveme v Kroměříži Skaštice, poté kluci odjedou do Prahy na třídenní soustředění. 24. února vyzvou v Hulíně Holešov, na začátku března se představí ve Slavičíně a poté v Dolním Němčí (9. 3.). Ještě se řeší soupeř pro generálku. Je dobře, že se podařilo domluvit protivníky primárně z divize, alespoň kluci zkusí sílu soupeřů o třídu výše. (úsměv)

Na jaké umístění může Hluk v odvetách pomýšlet?

Nejvyšší. Určitě potrápit největší favority přeboru s ambicemi na postup Kvasice a Hrachovec. Nicméně hodně napoví už první zápas jara právě s Hrachovcem.

Zdroj: Břenek Martin
Zdroj: Břenek Martin
Zdroj: Kopl Libor
Zdroj: Kopl Libor

Načítám tabulku ...