Tým pod vedením Vladislava Ďurdi začal se společnou přípravou hned první lednovou sobotu v hale. „Připravujeme se v tomto čase tradičně. Na úvod klademe větší důraz na kondičku, postupně se kluci čím dál více seznamují i s míčem. Na přelomu února a března s lepším počasím přípravu ještě zintenzivníme,“ usmívá se zkušený kouč, který má v plánu hned devět přípravných střetnutí.

Ilustrační foto.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

„Přáteláky máme napříč Evropou, postupně se utkáme s týmy Slovenska, Rakouska a Čech,“ upřesnila šéfka klubu. „V prvním duelu jsme porazili 1:0 slovenskou Lysou pod Makytou, Hvozdnou 8:3, dál poměříme síly se Slatinou Brno, Zlechovem, USC Falbachem, Horní Lidčí, Bylnicí. Generálku sehrajme s mužstvem Kateřinic, kdy si ještě upřesníme kde to bude, podle počasí. Většinu zápasů budeme hrát na umělé trávě v Luhačovicích,“ upřesnila pro fanoušky Urbanová.

Ty ale nejvíce zajímá, nakolik se změní kádr, který na podzim byl úzký a i proto někdy přišel zbytečně o body. „Dobrou zprávou je, že oficiální zájem ze strany jiných klubů o naše fotbalisty nemáme. I když víme, že někteří hráči se již po dohodě s vedením připravují jinde,“ připustila předsedkyně v souvislosti s Fuksou (Polanka) či Kvěťákem (Mladcová). Zdravotní pauzu si dává Hladík, dvojice Janalík a Polomík se vrátila do Holešova.

„Doplnění kádru proběhlo zejména hráči ze Slovenska, přičemž nejzajímavější a největší posilou je příchod z Lednického Rovné Roberta Demjana, útočníka, který si svého času zahrál i nejvyšší polskou soutěž Extraklasse, kde se stal v sezoně 2012/13 se 14 dosaženými góly i králem střelců!“ hrdě se chlubí zkušená funkcionářka.

Trenér divizních fotbalistů Slavičína Petr Slončík.
Divizní fotbalisté Slavičína marně hledají posily. Kdo odešel do Rakouska?

Současně si uvědomuje, že jeden příchod Nevšovou nespasí a dál vyjednává a hledá posily. „Bohužel máme úzký kádr, takže by bylo dobré tým ještě doplnit na více postech. Opět k fotbalu se po zranění na rozehrání se vrací Adam Řiháček, na spadnutí je příchod dalších dvou slovenských fotbalistů, kteří se už s námi připravují,“ doplnil trenér Ďurďa.

Na rozdíl od uplynulé sezony Nevšová nebojuje v sestupových vodách a naopak vzhlíží vzhůru. „Naším cílem je zapracovat na lepší tréninkové morálce, kádr více stabilizovat a sehrát. V jarních odvetách pak chceme uhrát co nejvíce bodů, bavit se fotbalem a jít stejným způsobem jako v loni,“ dodala Ivana Urbanová.

Přípravné zápasy
Nevšová - Lysá pod Makytou 1:0 (Urbánek)
Nevšová - Hvozdná 8:3 (Tomšů 5, Demjan 2, P. Švach)
10. 2. Nevšová - Slatina Brno (15, UT Brumově)
17. 2. Nevšová - Zlechov (12, UT Luhačovice)
24. 2. Nevšová - USC Falbachem (16, UT Luhačovice)
2. 3. Nevšová - Horní Lideč (14, UT Luhačovice)
10. 3. Nevšová - Bylnice (12, UT Luhačovice)
17. 3. Nevšová - Kateřinice (generálka, 14, UT Luhačovice )