„Budeme se snažit co nejdříve poskočit v tabulce výš,“ má jasný cíl trenér Morkovic Miroslav Bednařík.

Fotbalisté Luhačovic.
Fotbalisté Luhačovic v přípravě konečně vyhráli. Jaké mají posily?

Hráči, kteří odehráli podzim, by mu měli být všichni k dispozici. „Čekal jsem, zahájí-li přípravu Rosťa Gejdoš, jenž chyběl celý podzim a jeví se, že pracovní a jiné vytížení mu nedovolí hrát na úrovni kraje,“ přiznává Miroslav Bednařík.

Nejvíce si oddechl, když se vedení podařilo udržet dva tahouny týmu. Eminentní zájem o nejlepšího střelce týmu a soutěže – Dominika Knapa - totiž měly Kvasice. „O něj i Karlíka byl opravdu velký zájem, o to je pro nás důležitější, že se je podařilo udržet. Navíc se jedná o kluky, kteří jsou výborní i do kolektivu,“ ocenil i lidské vlastnosti trenér, který se navíc může radovat z nových posil.

Ilustrační foto.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

„Patrik Žourek je mladý hráč, který prošel akademií Slovácka. Na podzim začínal mezi muži ve Zborovicích a nyní se vrátil domů do Morkovic. Hraje hodně ofenzivně a vidím v něm posilu,“ netají se Bednařík.

Se společnou přípravou začaly Morkovice v polovině ledna. „U nás v Morkovicích jsou pro zimní přípravu velmi dobré podmínky. Máme hřiště s umělou trávou, halu, terén pro výběh. Protože zimní příprava má své zákonitosti, tak ani ta letošní nebude moc jiná. Hlavně v úvodní čá

Trenér lídra fotbalového krajského přeboru z Kvasic Vlastimil Chytrý.
Podzimní král krajského přeboru z Kvasic brutálně posílil! Koho ulovil?

ti jsme se zaměřili na výběhy, kdy moc dbám na zátěž dle tepovky,“ zdůraznil zkušený trenér, jenž s týmem stihl také únorové čtyřdenní soustředění ve Viganticích.

„Byla zde výborná umělka, už loni jsme zde byli spokojení. Byla to vítaná změna,“ potvrzuje kouč 12. celku nejvyšší krajské fotbalové soutěže, který ve Viganticích navíc slavil úspěch také na přestupovém poli. Na zkoušku se tam totiž neplánovaně k týmu připojil Mexičan Pablo. „Přidal se k nám na soustředění ve Viganticích. Byl tam ubytovaný, sháněl angažmá. Dali jsme mu šanci a uvidíme, jak se mu povede,“ pronesl Bednařík. „Zatím se jeví dobře. Pořád nám ale chybí obránce a univerzál, který umí hrát a dávat branky. Nevím, nebude-li k tomu třeba kouzelný proutek,“ přiznal trenér, jenž s vedením klubu sleduje dění na trhu. „Každopádně jsme připravení dát více příležitostí i našim mladým odchovancům.“

Z šesti naplánovaných přípravných duelů stihli Morkovičtí odehrát již dva. „O generálku se nám postará duel s Nedachlebicemi,“ upřesnil Miroslav Bednařík.

Příprava Morkovic
28. 1. Morkovice - Skaštice 0:3
10. 2. Morkovice - Těšnovice 5:0
17. 2. Morkovice - Dolany (15.00)
24. 2. Morkovice - Želátovice
9. 3. Morkovice - Rousínov
16. 3. Morkovice - Nedachlebice