Trenér lídra fotbalového krajského přeboru z Kvasic Vlastimil Chytrý.
Podzimní král krajského přeboru z Kvasic brutálně posílil! Koho ulovil?

O skóre vedoucí tým fotbalového krajského přeboru z Hrachovce úspěšný kádr prakticky udržel a až na jednu výjimku dál pracuje s vítězným týmem. „S kluky jsme si sedli a řekli, že to společně dotáhneme do konce, pokusíme se získat pohárovou krajskou trofej. To je náš hlavní cíl,“ potvrzuje trenér a šéf klubu Hrachovce Dušan Janošek.

S přípravou začali v Hrachovci v ryze přírodních podmínkách v polovině ledna. Dva týdny polykali kilometry v náročném terénu. „Nikomu nabírání kondice nešmakuje, ale je to potřeba. Nyní jsme se už přesunuli i na umělku do Valašského Meziříčí, začínáme pilovat herní dovednosti,“ hlásí Janošek.

Ilustrační foto.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Jediný, kdo se z podzimního kádru snažení neúčastnil, byl Josef Šafář. „Už po podzimní části oznámil rozhodnutí přestěhovat se do Karlových Varů za prací a přítelkyní. Nikdo další naštěstí neodešel. Hlubina se dlouho pokoušela o Jakuba Malého, vše naštěstí pro nás dobře dopadlo. Pokračuje i Jindřich Vrána z Valašského Meziříčí, zůstávají Bodnia a Pryhara,“ má nesmírnou radost šéf klubu, který sčítá i fotbalisty, kteří ještě více zkvalitní kádr.

„Z Ratiboře se vrátil Strahotskyi, do přípravy se aktivně zapojuje po zranění i můj dosavadní asistent Oliver Walder,“ upřesnil úspěšný kouč, který tak má o kádru definitivně jasno.

Snad.

„Přiznávám, v hledáčku ještě jednu fotbalovou perličku mám. Jedná se o krajního záložníka z třetí ligy. Sám hráč má o angažmá velký zájem, nyní vyjednáváme s klubem. Není to snadné, uvidíme,“ se šibalským úsměvem poznamenal Janošek, jenž také počítá s doplněním kádru o talentované dorostence, odchovance. „Kádr máme opět opravdu silný!“

Brankář Zubří Milan Malina
Brankář Malina: Když jsem v Zubří začínal, vypili jsme taťkovi půl špajzu!

To již na vlastní kůži pocítili první soupeři přípravy – dorostenci Valašského Meziříčí (11:4) a Staré Město (4:3), další to v nejbližší době poznají. „Ohlášený konec Zborovic nás připravil o soupeře pro generálku, kterého dál hledáme. Ideální by byl někdo z vyšší soutěže,“ hodil rukavici dalším Janošek.

Současně sleduje dění v kádrech přímých rivalů v boji o čelo krajského přeboru. „Suverénně nejvíce zbrojí náš největší soupeř z Kvasic,“ označil bez váhání zkušený trenér a funkcionář, který vedle pohárové trofeje prahne i po medailové pozici v rámci KP. „Už v pátém kole doma vyzveme Kvasice, zde i následně v Hluku se bude lámat chléb!“

O postupu se přitom v Hrachovci vůbec nechtějí bavit. „Příjemné starosti bychom případně řešili po sezoně. Protože ale stále platí, že po ní definitivně předám trenérské žezlo, nemáme ambice hrát divizi. Stačí mi starosti spojené s vedením klubu. Kdo usedne na mé trenérské křeslo, se rozhodnu během jara. Mám dva kandidáty – jednoho staršího zkušeného a druhého mladšího s progresivními metodami,“ pousmál se Dušan Janošek, jenž současně cítí v kvalitní práci s mládeží velký potenciál do budoucna. „Máme hodně talentované ročníky jedenácti, dvanácti a třináctiletých. Mládež máme fantastickou,“ dodal s úsměvem šéf kopané v Hrachovci.

Fotbalisté Valašského Meziříčí (bílé dresy) se v sobotním přípravném zápase utkali s Novým Jičínem.
Hajný o Smilkovi i přípravě: Změnila se atmosféra, nikdo by odejít neměl

Výsledky přípravy:

Valašské Meziříčí U19 – Hrachovec 4:11 (3:4)

Branky: Malý 3, Bodnia 2, Reshetniak 2, Nezhoda, Vrána Jindř., Vaigl M., Strahotskyi.

Hrachovec - Staré Město 4:3 (2:2)

Branky: Malý 3, Vaigl. Hrachovec: Michut – Pokorný, Pryhara, Horák (Bajar), Novák (Brázdil) – Vrána (Volek), Varga (Vaigl), Neshoda, Malý - Reshetniak, Žák.

Další program:

28. 2. Hrachovec – Hranice (UT Vigantice)

3. 3. Hrachovec – Frenštát p. R.. (UT Rožnov. p. R.)