Od letošního roku se i díky vybudované vysoké sportovní i společenské úrovni soutěže podařilo získat silného generálního partnera, a proto ponese název PLANEO CUP. A jeden z finálových turnajů vůbec poprvé uspořádá Kroměříž.

Finálový turnaj Planeo Cupu v kategorii U11 bude hostit Kroměříž. | Video: Planeo Cup

Pohár mládeže FAČR, který letos slaví svůj jubilejní desátý ročník, je skvělou příležitostí pro týmy utkávat se se soupeři z celé republiky všech výkonností a každoročně zaznamenává nárůst počtu týmů, hráčů, turnajů i zápasů.

FINÁLOVÉ TURNAJE PLANEO CUP 2022
U13:
30. 4. - 1. 5., Vysoké Mýto
U12: 21. - 22. 5. Tábor
U11: 7. - 8. 5. Kroměříž
U10: 14. - 15. 5. Uničov
U9: 28. - 29. 5. Znojmo
U8: 4. - 5. 6. Benešov

Do ročníku 2021/2022 se přihlásil rekordní počet 828 týmů. Kvůli covidu nakonec do soutěže nastoupilo 759 družstev z celé republiky. Celý program čítá 186 turnajů v sedmdesáti lokalitách třinácti krajů České republiky za účasti více než 14 tisíc mladých hráčů a hráček!

Pohár mládeže má své pevné místo ve fotbalovém kalendáři a pro všechny mládežnické týmy nese punc mimořádné události a prestižních klání. Jedná se o unikátní akci nejen v českých podmínkách, ale nemá obdoby ani v dalších evropských zemích.

„Jsme velmi rádi, že Pohár mládeže, který si během posledních let vydobyl velké renomé a pevné místo ve fotbalovém kalendáři, získal v podobě firmy Planeo tak silného partnera. Věříme v dlouhodobě úspěšnou spolupráci, která turnaji přinese ještě větší prestiž. Pohár mládeže má zároveň velkou podporu FAČR a řadíme jej k nejvýznamnějším projektům našeho mládežnického fotbalu,“ uvedl Petr Fousek, předseda FAČR.

„Zapojení do projektu Poháru mládeže FAČR nám dává jedinečnou příležitost podpořit sportování a pohyb u mladých. Jsme moc rádi, že právě značka Planeo se může propojit s tímto turnajem,“ říká Tomáš Opluštil místopředseda představenstva firmy FAST ČR, a.s. pod kterou značka Planeo se svými téměř 100 kamennými prodejnami po celé ČR a e-shopem na stránkách www.planeo.cz patří.

Pohár mládeže PLANEO CUP není jen o fotbalových kláních, ale i o soutěžních a edukativních aktivách. V aktuálním ročníku půjde především o úspěšné dokončení všech turnajů.

Pro další ročník se však již nyní chystají všechny tyto doprovodné aktivity, které jsou přínosné nejen pro fotbalový růst hráčů ale i pro trenéry a rodiče.

Projekt každoročně neuniká ani velkému zájmu z řad fotbalových osobností v rolích podporovatelů nebo ambasadorů. V předchozích letech jsme se mohli na turnajích potkávat s Karlem Poborským, Petrem Koubou, Tomášem Ujfalušim, Jaroslavem Šilhavým, Jaroslavem Hřebíkem, Lubošem Kozlem, Davidem Lafatou nebo Tomášem Hübschmanem.

Mnoho výrazných postav českého fotbalu se na finálových turnajích určitě objeví i letos. Stejně tak se můžou účastníci těšit na Pavla Čapka a Jakuba Koháka, kteří jsou nedílnou součástí celého projektu.

Aktuální ročník byl zahájen prvními kvalifikacemi už loni v srpnu. Úvodní finálový turnaj je plánovaný pro kategorii U13 na konci dubna ve Vysokém Mýtě.

Celý PLANEO CUP vyvrcholí na začátku června turnajem nejmladší kategorie U8 v Benešově. Organizátorům se pro rok 2022 podařilo rozmístit jednotlivé finálové turnaje rovným dílem mezi Čechy a Moravu.

Vedle Benešova a Vysokého Mýta letos zavítá PLAENO CUP také do Tábora, Kroměříže, Uničova a Znojma. V srdci Moravy v Kroměříži se můžeme těšit na začátku května na finálový turnaj kategorie U11.