Domácí tým v penaltovém rozstřelu zdolal pořádající Zborovice i Kroměříž B, za sebou nechal i favorizované Kvasice.

„Samozřejmě jsme rádi, že jsme domácí turnaj vyhráli, ale pořád je to jenom příprava. Výsledky nijak nepřeceňujeme, byť kluci ve velkém vedru podali nadstandardní výkony a obětovali se,“ prohlásil Andrýsek.

Rodák z Divok se k trénování vrátil po roční pauze. Naposledy vedl v krajském přeboru Zlínska Morkovice.

„Trošku jsem si odpočinul. Předtím jsme trénoval dvacet let v kuse a pauzu jsem potřeboval. V Morkovicích se mi sice líbilo, hrál se tam dobrý fotbal na slušné úrovni, ale já byl z neustálého dojíždění unavený. Na hřišti jsem byl třikrát týdně, k tomu práce, cestování. Měl jsem toho opravdu hodně,“ tvrdí.

Nyní je zpět. V nadcházející sezoně povede Zdounky. „Domlouvali jsme se, že bych je časem převzal. Datum nebyl přesně určený, ale ze situace vyplynulo, že jsem nastoupil už letos,“ líčí.

Fotbalisté Kroměříže v přípravě porazili třetiligový Zlín B 1:0.
Hanáci zdolali béčko Zlína. Tropický zápas rozhodla kuriózní vlastní branka

Týmu z Kroměřížska se ujal ve středu, kdy Zdounky zahájily krátkou letní přípravu.

V sobotu viděl Andrýsek všechny hráče v akci. Ve dvojzápase se Zborovicemi a Kroměříží B měl ideální příležitost všechny hráče poznat.

„Beru to jako takové seznámení s kluky,“ říká. „Máme tu spoustu mladých dorostenců, kteří budou na tuto soutěž nadstandardní. Uvidíme, jak se ukážou v sezoně, ale větší problémy bychom mít neměli,“ pokračuje.

Zdounky velké ambice nemají, zase by rády hrály ve středu tabulky. „Mančaft má na to, aby hrál nahoře,“ je přesvědčený nový kouč.

Kádr zůstal po minulé sezoně takřka stejný. Zůstal stoper Klabal i další opory, nováčkem je Jiří Rampas ze Cvrčovic.

Fotbalisté Zdounek po triumfu na domácím klání čeká první ostrý zápas. V neděli se v rámci krajského poháru utkají se Starým Městem.