Před utkáním podobnému výsledku nic nenasvědčovalo. Vždyť béčko Skaštic bylo v tabulce výš, navíc se hrálo na neutrální umělé trávě v Kroměříži. Hosté se navíc ujali vedení, nakonec domů odjeli s pořádným výpraskem.

„Začátek zápasu tomu vůbec nenaznačoval. Od třiadvacáté minuty jsme prohrávali a museli utkání otáčet. Myslím si, že nám velmi pomohlo brzké vyrovnání a pak další dvě vstřelené branky do poločasu,“ říká Ančinec.

Byl to právě bývalý hráč Baťova či Pohořelic, který zavelel k obratu a nakonec režíroval demolici protivníka. Forvard Lubné už v první půli skóroval dvakrát, od 71. do 80. minuty přidal další tři góly a nakonec z toho byla sladká dvouciferná výhra.

„Góly střílím celkem pravidelně, takže za svátečního střelce se opravdu nepovažuji. Poslední počin mě vyjde na litr slivovice,“ ví dobře.

Pálenku do kabiny spoluhráčům rád přinese. Proti bývalému klubu se pořádně vytáhl. „Ve Skašticích jsem působil čtyři roky. Neřekl bych, že bych zápas bral nějak prestižně. Bylo pro mě spíše motivující, zahrát si proto svým bývalým spoluhráčům a kamarádům,“ říká.

Ilustrační foto.
Okresní přebor: Ančinec z Lubné úřadoval, nasázel pět branek

I když se fotbalistům Lubné víkendové střetnutí náramně povedlo, vidělo jen kvůli nařízení vlády jenom pár pořadatelů.

„Samozřejmě nejen pro mě, ale i pro ostatní by bylo lepší, kdyby na zápas mohli diváci. S podporou fanoušků je to pak úplně jiný fotbal,“ tvrdí Ančinec.

Nakonec mu ale komorní kulisa nečekaně svědčila. „Jak už jsem ale říkal, když máte na tribunách podporu, hraje se určitě mnohem lépe,“ pronesl.

V dalších týdnech se ale na stadion nedostanou ani hlavní aktéři. Nejen fotbalová sezony byla na dva týdny přerušena. Otázka je, zda se nižší amatérské třídy do konce podzimu vůbec rozjedou.

„Situace určitě není příznivá pro nikoho, nejen pro sportovce,“ uvedl.

Končit s fotbalem kvůli neustálým změnám a opatřením ale nechce. „Zatím nic takového v plánu nemám,“ usmívá se. I když ho restrikce štvou, ví, že je musí respektovat.

„Doufejme, že se tato situace co nejdříve vyřeší a alespoň jednu sezonu odehrajeme celou,“ přeje si.

Letošní ročník ale z pohledu Lubné není zrovna vydařený. „Start do sezony nám nevyšel podle našich představ, ale myslím si, že v posledních zápasech šla naše forma opět nahoru, takže všichni doufáme, že první polovinu sezony po čtrnáctidenní pauze dohrajeme,“ věří Ančinec.