„Věřím, že fanoušci pohárové utkání vyprodají. Navýšili jsme kapacitu na čtyři tisíce diváků,“ říká sportovní manažer a místopředseda výkonného výboru SK Hanácká Slavia Karel Heinz.
Druholigový nováček se pečlivě připravuje na velký sportovní svátek. Hanáci nechtějí nic podcenit, pohárovému duelu nyní věnují veškerou pozornost.
„Chceme, aby všechno klaplo a diváci si odnesli domů odnesli hodnotný zážitek. A snad se zase na náš stadion vrátí,“ přeje si nejen Heinz.
Jediné, co kroměřížští funkcionáři neovlivní, je výsledek. Moravanům to nyní až tolik nejde. O víkendu po nepříliš povedeném výkonu podlehli na Julisce pražské Dukle 1:3 a pokud se chtějí vyhnout debaklu, musí se oproti víkendu výrazně zlepšit.
„Slavia je o dva levely výš než Dukla. Pro kluky to bude moc náročné, ale chceme zápas odehrát důstojně,“ říká trenér Hanácké Slavie Bronislav Červenka.
Bývalý ligový záložník samozřejmě moc dobře zná sílu Slavie. Ví, že šance proti účastníkovi základní skupiny Evropské ligy je minimální. Ani tak to ale Hanáci nechtějí dát Pražanům zadarmo.

„Slavia je obrovský favorit. Předvádí skvělé výkony, na její fotbal se dá dívat,“ sklání poklonu soupeři Červenka.
Jen užít si Matoušek a spol. ale zápas nepůjdou. „Vím, že pro kluky i diváky to bude obrovský svátek, atraktivní utkání. Pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek, soupeře potrápit,“ pronesl Červenka.
Hanáci se s pražskou Slavií naposledy utkali v červenci 201. Přípravný duel tehdy skončil remízou 1:1.Trenér Miroslav Beránek tenkrát nasadil do základní sestavy Jiřího Bílka, Milana Škodu nebo Martina Latku.
Slavia na Moravu nepřijede v úplně ideálním rozpoložení. V nedělním vyhroceném derby ztratila vedení a se Spartou doma pouze remizovala 1:1. V tabulce FORTUNA:LIGY zůstala druhá, navíc přišla o vyloučeného kapitána Bořila.
V jakém složení do Kroměříže dorazí, není jisté.