„Ani nechci vědět, na kolik mně to vyjde,“ culil se třiadvacetiletý zadák.

Lepší premiéru snad ani zažít nemohl. „Asi ne. To bych snad musel dát hattrick. Ale já jsem spíš takový sváteční střelec, takže za gól i samotný výkon jsem opravdu rád,“ vyznává se.

Za Kroměříž odehrál ve stoperské dvojici po boku Ukrajince Tiahla první poločas. Na trávníku se cítil dobře.

„Hráli jsme rychle nahoru, takticky se nám taky dařilo. Kromě jediné šance po nákopu jsme Zlín do žádné větší šance nepustili. Nula vzadu se určitě počítá,“ ví dobře.

Vincour svůj povedený debut ozdobil gólem na 1:0. Prosadil se ve 32. minutě prudkou hlavičkou po načechraném centru Jelečka. Druhou půli už strávil na lavičce náhradníků, v klubové bundě pozoroval nové spoluhráče.

Hanáci po změně stran přidal druhý gól a zápas v klidu dovedli k výhře 2:0.

„Střetnutí jsme měli pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli. Škoda jen, že zápas neskončil větším brankovým rozdílem, šancí bylo dost,“ míní.

Záložník Kroměříže David Machalík při zápase se Zlínem B.
Machalík zakončil přípravu gólem, na start jara se těší: Snad to zvládneme

Ani Vincourovi nevadilo, že se poslední přípravné utkání odehrálo na umělé trávě, byť v plánu byl přírodní pažit. Vydatný déšť byl však proti.

„Počasí v posledních dnech úplně nepřálo, hřiště byly podmáčené, takže jsme to museli vzít, tak jak to je,“ zůstal nad věcí.

Vincour se zatím sžívá s novým prostředím, seznamuje se s lidmi v klubu. Do Kroměříže dorazil v týdnu z Opavy, odkud bude hostovat do konce letošní sezony.

„Pan Heinz na mě dostal kontakt a zavolal mi, jak to se mnou vypadá, že by o mě měli zájem. Já byl nadšený ze samotného jednání, kluby se pak rychle domluvily. Jelikož Kroměříž pro mě byla priorita, další nabídky jsem neřešil,“ tvrdí.

Odchovanec Slavičína zasáhl za Slezany ve druhé lize do jedenácti utkání. Vinou zranění nebyl vytížený tak, jak by si přál.

„Od konce listopadu jsem řešil problém s kolenem. Bohužel ne vždy člověk narazí na doktory, co chtějí opravdu pomoct,“ štve Vincoura.

„Léčba se protáhla až do přípravy, kdy jsem absolvoval půlku, ale bolesti přetrvávaly. Naštěstí jsem pak narazil na lidi, kteří mi postupně pomohli.

Když jsem se měl dostat zpět na hřiště, tak mi týden před koncem přestupního termínu v Opavě oznámili, že dovedou posilu, takže bych neměl takové vytížení, jaké bych si i sám přál, takže pokud bych si chtěl něco najít na hostování, tak mě uvolní. Začal jsem to ihned řešit,“ líčí.

Fotbalisté druholigové Kroměříže (červenobílé dresy) v posledním přípravném zápase porazili Zlín B 2:0.
Vincour se uvedl gólem. Kroměříž na závěr přípravy zdolala juniorku Zlína

Sešívaný dres už nosil v mládeži pražské Slavie, na barvy si zvykat nemusí.

Nyní je třiadvacetiletý stoper, který prošel také Slováckem, fit. U Hanáků chce zabojovat o místo v sestavě, pomoct týmu k záchraně druhé ligy.

„Konkurence je proste všude, to si člověk nevybere a nikde to nedostane zadarmo. Věřím, že se prosadím a dostanu více prostoru, než bych měl v Opavě,“ uvedl.

Před svým příchodem znal většinu hráčů Kroměříže. S Machalíkem a Kudelou působil ve Slovácku B, jiné spoluhráče potkával při vzájemných soubojích v MSFL.

„Dost kluků jsou stejný ročník jako já, což je taky výhoda. Nešel jsem úplně do neznáma,“ pochvaluje si.

Na rozkoukání moc času nemá. Nyní už se s mužstvem chystá na ostrý jarní start, první duel proti lídrovi soutěže.

„Určitě se těším. První kola jsou nevyzpytatelná, můžeme Vyškov potrápit a v domácím prostředí urvat nějaké body,“ věří.

Kroměříž vstupuje do druhé poloviny sezony z třinácté pozice a sedmnácti body. „Celé jaro bude obrovský boj, tabulka je extrémně vyrovnaná, rozestupy jsou minimální, každý bod se bude počítat,“ ví dobře.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...