Trenér Hanácké Slavie Bronislav Červenka měl až na Dočkala se Surynkem o víkendu k dispozici všechny hráče. Síly rovnoměrně rozložil mezi celý tým. Chtěl, aby se svěřenci předvedli.

Nyní má pořádně zamotanou hlavou a společně s asistenty Světlíkem a Motalem bude řešit, koho si v mančaftu nechá a koho pošle pryč. Volba rozhodně nebude jednoduchá.

Přípravný fotbal -
MŠK ŽILINA B – SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 1:3 (0:3)
Branky Kroměříže:
Houser 2, Fulnek

„Vím, že kádr musíme zredukovat, ale všichni kluci prokázali, že mají svoji kvalitu a mohou u nás být. Na druhé straně jsme limitovaní financemi a nemůžeme si dovolit rozpočet přešvihnout,“ ví dobře Červenka.

Jak se s kolegy rozhodne, ukážou následující dny.

Hanáci se ale v přípravě herně i výsledkově zvedají. „I když to pořád není ideální a kondičně jsme o dva týdny nazpět, máme se od čeho odpíchnout,“ těší Červenku.

Trenér fotbalistů Kroměříže Bronislav Červenka.
Hanáci v přípravě poprvé vyhráli. Chukwudi se proti Púchovu blýskl hattrickem

Jeho tým si proti slovenským soupeřům pořádně mákl. „Hlavně zápas se Žilinou byl obrovsky. Na domácí straně byla vidět obrovská kvalita. Soupeř byl o level výš než Púchov,“ vyzdvihl mladí šošony Červenka.

„Žilina měla v kádru obrovsky rychlé a na míči šikovné mladíky, v poli měla výraznou herní převahu. My jsme ale byl kompaktní a obětaví, navíc jsme dokázali realizovat své šance a ze čtyř nebo pěti situací jsme dali tři góly,“ hodnotí kroměřížský kouč.

Dvakrát se trefil Houser, jednou Fulnek. „Domácí toho i přes výraznou územní převahu moc neměli. Žádnou velkou šanci si nevytvořili. Hrozili jenom střelami ze střední vzdálenosti,“ popisuje.

Hanáci hráli po většinu utkání v hlubším bloku a spíše se bránili. „Jinak to ani nešlo,“ ví Červenka.

Moravanům v náročných podmínkách začaly docházet síly, po změně stran se dostali pod ještě větší tlak. Žilina si začala vytvářet nebezpečné situace, tlačila se do zakončení. „Dvakrát nebo třikrát to proletělo těsně kolem naší tyčky, jednou z toho byl gól,“ uvedl Červenka.

Hanáci nakonec vedení udrželi a po dvou výhrách se naladili do zbytku letní přípravy.

„Výsledek je skvělá, ale neodpovídá hře. Hraje se ale na góly, ne na držení míče. Byli jsme efektivní, což rozhodlo,“ dodal kroměřížský trenér.

Nováček druhé ligy má před sebou poslední dva zápasy, které odehraje příští víkend. V sobotu doma vyzve Dubnici, v neděli v generálce na start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se utká s béčkem Zlína.