Čtyřiapadesátiletý Onda přišel do Kroměříže loni na konci října z divizního Strání, které nastartoval k diviznímu triumfu.

V týmu druholigového nováčka nahradil Bronislavu Červenku, jenž společně s asistenty Motalem a Světlíkem zamířil do Zlína.

Pro bývalého hráče ševců, který v minulosti vedl Otrokovice, Napajedla nebo Uherský Brod, šlo o první angažmá v profesionálním fotbale.

Nedopadlo ale dobře. Hanákům se nepodařilo udržet ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, po roce se vracejí zpět do MSFL.

Onda u toho již nebude, mužstvo po něm převezme někdo jiný.

„Trenérovi děkujeme za odvedenou práci a přejeme mnoho úspěchů v další kariéře,“ stojí v prohlášení na sociální síti Hanácké Slavie.

U prvního týmu po vzájemné dohodě končí i vedoucí mužstva Jiří Frkal. „I jemu patří obrovské díky za mnoho let v klubu. Věříme, že po krátkém odpočinku ho opět uvidíme v nějaké z funkcí v klubu,“ sportovní ředitel Karel Heinz.

S asistenty trenéra Martinem Surynkem a Tomášem Machálkem probíhají jednání o jejich dalším působení v klubu a případných rolích.

„Zároveň probíhají i intenzivní jednání s kandidáty na post trenéra. Věříme, že vám brzy představíme realizační tým, který odstartuje s prvním týmem nový soutěžní ročník,“ dodal Heinz.