„Dávalo mi to největší smysl,“ říká osmadvacetiletý forvard, který v MSFL nasázel více než sto branek.

Na podzim v Prostějově se ovšem rodákovi z Jankovic na Uherskohradišťsku příliš nedařilo. Trefil se jenom jednou a lepší to nebylo ani předtím ve Zlíně či v Jablonci, kde si vyzkoušel nejvyšší soutěž.

Do FORTUNA:LIGY by se zase jednou rád vrátil, angažmá v Kroměříži rozhodně nebere jako poslední štaci v profesionálním fotbale.

„Chci zase pravidelně hrát a hlavně střílet góly, abych pomohl mužstvu i sobě. Třeba se do ligy ještě někdy dostanu,“ věří.

Moc dopředu se ale nedívá, žije přítomností.

Fotbalista Martin Hanus v minulosti působil i na Maltě.
Hanus byl na Maltě nejlepší střelec, získal tam titul: Za gól jsem měl 100 euro

Je rád, že je zase ve známém prostředí, mezi kamarády. „Kluci mě hezky přivítali. S některými z nich jsem byl po celou dobu v kontaktu, další odešli. Přišli ale jiní, co jsem znal třeba odjinud. Celkově se však lidé v Kroměříži moc nezměnili. I proto mi přišlo, jako bych ani neodešel,“ říká.

I když měl rychlý a důrazný forvard i další možnosti, kam v zimě odejít, upsal se Hanácké Slavii.

V Prostějově už být nechtěl. „Ale bylo to vzájemné. Po tom, co skončil manažer Karel Kroupa, jsem cítil, že mě klub nepotřebuje,“ vnímá. Teď se bude na dálku rvát s eskáčkem o záchranu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

„Konečně bych si rád zahrál i o něco jiného než o záchranu,“ hořce se usmívá.

„I přes to, že na tom Kroměříž po podzimu není nejlépe, dávalo mi smysl se vrátit. Cítím se tam opravdu jako doma,“ uvedl.

Z bývalých parťáků jej vítali třeba Matoušek, Jeleček nebo Cupák, dobře však zná i ostatní.borce.

Z týmu cítí odhodlání, soudržnost, byť v klubu je nyní dost hráčů na zkoušce.

„Nyní potřebujeme čas na to, abychom se dobře připravili, sehráli. Mužstvo má potenciál. Ještě navíc má někdo přijít, takže to bude dobré,“ nepochybuje.

Útočník Jan Silný se po třech letech vrátil do Kroměříže.
Kanonýr Silný se vrací do Kroměříže. Smlouvu podepsal na tři roky

Trenéra Ondu osobně nezná. Dříve se potkávali pouze jako soupeři, nyní budu poprvé spolupracovat. „Už jsme se potkali a prohodili pár slov, ale moc jsme se zatím nebavili, protože jsem absolvoval pouze dva tréninky,“ říká.

Co však od něj kouč chce, je každému jasné. „Abych dával góly,“ ví dobře.

Na předchozích štacích se mu to ale příliš nedařilo. V Jablonci ani ve Zlíně nijak zvlášť nezářil. Hlavně proto, že až tolik nehrával. Zatrpklý ale není. „Vůbec mě to nemrzí,“ tvrdí.

„Do Jablonce jsem přišel za trenéra Rady, který mi šanci dával. Herně to nebylo ani tak špatné, jenom mi chyběly góly, lepší čísla, ale zase jsem hrál ligu,“ uvedl.

S nejvyšší soutěží se nerad loučil, comebacku mezi tuzemskou elitu se ale nevzdává. Na to je až moc velký bojovník. „V žádném případě se neloučím s profesionálním fotbalem. Mám pořád ambice. Láká mě i zahraničí,“ přiznává.