„Je pravda, že jsem si po minulé sezoně moc neodpočinul,“ přiznává dvaatřicetiletý obránce či defenzivní záložník, který pracuje u kroměřížské policie.

Matoušek byl bez fotbalu pouze týden mezi posledním mistrovským zápasem s Uničovem a sobotním duelem s Ružomberokem, který se hrál v rámci oslav výročí 120 let fotbalu v Kroměříži.

„Do zápasu jsme šli bez tréninku, ale zvládli jsme to docela dobře. Teď byly volné dva dny a zase začínáme,“ povzdechl si.

Příští týden se ale bude chystat individuálně. Od kouče Červenky dostal svolení, že může odjet s rodinou na chalupu do Koutů nad Desnou.

Přípravné duely v Povážské Bystrici a v Púchově ale stihne, chybět bude jenom ve středu ve Slatinicích, kde Hanáci vyzvou béčko Sigmy Olomouc.

Letní dril mu ale nevadí, byť s přibývajícím věkem už dávky snáší o něco hůř. „Na regeneraci a odpočinek potřebuji více času,“ přiznává.

Fotbalisté Kroměříže ve středu zahájili přípravu na sezonu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.
Hanáci se vrhli do práce. Na zkoušce je šest hráčů z Baníku i Nečas ze Zlína

Na druhou ligu, kterou si zahrál před deseti lety v Třinci, se ale těší.

„Samozřejmě euforie z postupu, kdy nikdo nepřemýšlel nad tím, co bude, vyprchala. Vím, že to bude zase něco jiného, ale v přípravě jsme s druholigovými týmy hrály celkem pravidelně a zápasy s nimi nám docela seděly, protože hrály jiný a hlavně otevřený fotbal. Mužstva z MSFL proti nám většinou zalezla a bránila,“ říká.

Fotbalisté Kroměříže v úvodním duelu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyzvou Táborsko, při domácí premiéře se utkají v hanáckém derby s Prostějovem.

„Los jsem až tolik neřešil. Jsem hlavně rád, že máme jeden výlet na podzim a jeden na jaře,“ usmívá se.

Na myslí má venkovní duely ve Varnsdorfu a Příbrami.

Matoušek jinak žádné oblíbené soupeře ve vyšší soutěži nemá. Těší se hlavně na souboj se Zbrojovkou Brno. Naopak jej štve sestup Třince, kde v minulosti působil. „Chtěl jsem si proti němu zahrát,“ přiznává.