Onda se s vedením Kroměříže dohodl na spolupráci do konce letošní sezony s následnou opcí.

„Pevně věřím, že se mu u nás bude dařit stejně jako jeho předchůdci a v Kroměříži vydrží déle," přeje si předseda představenstva klubu a sportovní ředitel Karel Heinz.

Hanácká Slavia měla o Ondu zájem již v minulosti, tehdy ale spolupráce neklapla, společně se spojí až nyní.

I když se v souvislosti s Kroměříží mluvilo i o dalších trenérech, přednost nakonec dostal rodák z Otrokovic, který prožil parádní roky na lavičce třetiligového Uherského Brodu a na podzim úspěšně vedl divizní Strání.

Na Zelničkách ale překvapivě končí už po čtyřech měsících. S týmem od slovenských hranic se rozloučil výhrou 3:0 ve Slavičíně a předává jej na první místě se čtyřbodovým náskokem na druhé Kozlovice.

„Musíme poděkovat vedení Strání, že nám vyšlo vstříc a trenéra Ondu nám uvolnilo. Moc jim za to děkujeme a slibujeme, že to dokážeme v budoucnu ocenit," prohlásil Heinz.

Fotbalisté Chrudimi porazili Kroměříž 3:1.
Kroměříž po podchodu Červenky podlehla Chrudimi, nový trenér se stále řeší

Ondovi budou v Kroměříži pomáhat asistenti Martin Surynek a Tomáš Machálek. Je zajímavé, že oba na podzim ještě hráli.

Dvaatřicetiletý útočník Surynek dokonce skóroval při posledním zápase v Chrudimi. Machálek působí v třetiligových Bohunicích. Nyní je ale zranění a v zimě se bude vracet zpátky na Hanou.

„Kluci se budou připravovat s týmem, hrát ale budou hlavně za béčko, kde budou působit jako mentoři. Pokud budou mít na jaře skvělou formu, klidně mohou nastoupit i ve druhé lize," říká s úsměvem Heinz.

Nový trenér Onda se vrhl do práce hned v pondělí, kdy podepsal smlouvu a s týmem absolvoval první trénink.

S mužstvem se bude seznamovat za pochodu, byť spoustu hráčů dobře zná z předcházejícího působení ve Zlíně, Otrokovicích či v Uherském Brodě.

Atraktivní premiéru si odbude v sobotu doma proti Zbrojovce Brno.

Hanáci nejsou v jednoduché situaci. Po poslední porážce v Chrudimi klesli na třinácté místo, před patnáctým Prostějovem mají náskok pouze dva body.

„Věřím, že ještě na podzim nějaké body získáme a posuneme se v tabulce o něco výš. Naším cílem samozřejmě zůstává záchrana ve druhé lize," dodává Heinz.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...