Novými tvářemi jsou Orság a Hučko ze slovenské Šaľy, k týmu se připojil i obránce Vojtěch Walla z Hlučína. V hledáčku Kroměříže jsou i opory Zlínska Pernatskyi s Kiškou, druholigový nováček má zájem i o trojici mladíků ze zlínské juniorky.

Polášek s Kulíškem a Čížem se ale nyní připravují s ligovým týmem, o jejich budoucnosti se bude jednat později.

„Máme vytypované i další hráče, jejich jména ale prozrazovat nechci. Všechno je v řešení a nic není uzavřené. Samozřejmě je jasné, že bychom mužstvo v zimě rádi doplnili a posílili,“ říká trenér Hanácké Slavia Martin Onda.

Šanci v přípravě dostanou i šikovní dorostenci a mladíci z béčka. Z hostování se vrátili Votava, Mlčoch a Novotný. „Všichni kluci mají možnost se porvat o místo v kádru,“ tvrdí Onda.

Na startu zimní přípravy má i všechny opory. Pouze záložník Kudela se vrátil do Slováckem, kam si jej stáhl kouč Svědík.

Hanáci se od čtvrtka připravují na Trojáku, s míčem se na začátku příliš nepotkají. „Kluci se báli, že budou muset na běžky, ale počasí nám nepřeje, takže o to víc budeme běhat,“ vtipkuje Onda.

Čeští hokejisté podlehli v semifinále MS juniorů Švédsku.
Dvacítka zůstala před branami finále MS. Čeští junioři si zahrají o bronz s Finy

Jeho tým se poprvé v novém roce sešel ve středu, kdy trénoval na umělé trávě v areálu Jožky Silného. Až do neděle se budou Hanáci chystat v Hostýnských vrších. Po návratu domů začne klasická příprava.

„Budeme využívat hlavně náš areál, který je dostačující. Chystat se budeme na umělce, na žádné jiné soustředění už nepojedeme,“ hlásí Onda.

Třináctý tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se v lednu zúčastní Tipsport ligy. Na umělé trávě v Prostějově odehraje tři utkání. Nejprve vyzve domácí 1. SK, pak se utká s Opavou a na závěr vyzve Olomouc.

„I když v zápasech budeme zkoušet hráče a točit sestavu, přistoupíme k utkáním zodpovědně a pokaždé budeme chtít vyhrát,“ říká Onda.

Na Zlínsku se v Krajské lize v sálovém fotbalu – futsalu odehrály tři turnaje.
Kam za sportem ve Zlínském kraji?

Fotbalisté Kroměříže vždy v sobotu odehrají dva zápasy. Hráči budou mít možnost se ukázat i v přípravných duelech proti Povážské Bystrici, Púchovu, Baťovu, Rosicím, Uničovu, Brnu B, Startu Brno či juniorce Zlína.

„Program je náročný, zápasů bude hodně, takže každý dostane pořádnou porci minut a může se předvést,“ uvedl Onda.

Celá příprava Hanáků bude směřovat k ostrému startu jarní části druhé ligy, kterou odstartují v sobotu 2. března proti vedoucímu Vyškovu.

„Věřím, že když se budeme spolu bavit za půl roku, tak budeme slavit záchranu a řekneme si, že příprava měla smysl,“ přeje si Onda.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...