„Vnímáme, že jde o regionální derby, všichni na to těší. Věřím, že lidi nezklameme, že do utkání vstoupíme dobře a zvládneme ho,“ přeje si nejen trenér Hanácké Slavie Bronislav Červenka.

Vedení klubu mezi fanoušky zaregistrovalo zvýšený zájem o kroměřížský fotbal, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jistě přiláká do hlediště i sváteční příznivce, zvědavce. „Do středečního poledne jsme prodali 62 permanentek, což sice není mnoho, ale oproti pěti kusům v MSFL je to pořád nějaký posun,“ říká s úsměvem Radovan Budín, který má na starosti PR a marketing.

Držitelé celosezonních permanentních vstupenek mají oproti běžným divákům výhodu v tom, že každý zápas budou sedět na stejném místě, navíc taky ušetří. „Cena je výhodnější,“ přitakává Budín.

Záložník Kroměříže Martin Kudela (ve žlutém dresu) při zápase s Táborskem.
Hanáky těší spolupráce s Baníkem, rozpočet po postupu navýšili o třetinu

Novinkou je, že si příznivci mohou vstupenky zakoupit předem na internetu, takže odpadne zdlouhavé čekání ve frontě u pokladny.

„I když návštěvy v minulé sezoně nebyly úplně vysoké, chceme klub dál rozvíjet a díky on-line světu kroměřížský fotbal přiblížit i mladým lidem,“ vysvětluje Budín.

Velkou debatu uvnitř klubu vzbudil hrací den.

V Kroměříži se nakonec bude chodit na fotbal v obvyklou sobotu odpoledne, byť zápasy Hanáků časově kolidují se Zlínem či Slováckem.

„Vzhledem k tomu, že nemůžeme využívat nevyhovující umělé osvětlení a pátky pro nás i kvůli zkušenostem z minulosti nebyly úplně optimální, chtěli jsme navázat na minulou sezonu, kdy se nám doma dařilo,“ vysvětluje místopředseda výkonného výboru SK Hanácká Slavia a sportovní ředitel klubu Karel Heinz.

„My musíme hlavně zajistit dobrý fotbal, kvalitní servis a pohodlí na stadionu. Když tohle všechno splníme, lidé si cestu na stadion najdou,“ dodává.